Jump to content



antivirus & firewall


haris1984

Recommended Posts

μιας και η ασφαλεια των πισιων μας εχει αρχισει να γινεται σοβαρο θεμα με ολους τους υιους που κυκλοφορουν(γριπη,ανεμοβλογια κτλ...χεχε)...για πειτε..τι antivirus και firewall χρησιμοποιειτε? ποια νομιζεται οτι ειναι τα καλυτερα?εγω ειμαι αυτη τη στιγμη με το norton internet security...αλλα κατι δεν μου αρεσει σε αυτο το προγραμμα...δεν ξερω τι ομως...τεσπα...ψηνομαι να το αλλαξω αν μου προτεινετε κατι καλυτερο..

επισης καποιο browser που να θεωρειται καλυτερο απο το internet explorer?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RaNd

.........

Firewall ενα PC με FreeBSD και εισαι μια χαρα! Αντε να πω Smoothwall h Mon0wall

αν βαριεσαι να στηνεις ολοκληρο ΒSD ....

:T: Ή αν θελει κατι σε windows ενα μηχανημα με MS ISA SERVER 2004 - παρα πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα... Σιγα μην στησει και Cluster με Oracle βαση για να κραταει τα Logs του Snort (IDS) :p :p :p :p

Παντως το Smoothwall και to M0n0wall ειναι παρα πολυ καλα, ενα PCακι στα 200 με 32 RAM

και ενα δισκο 2GB ειναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με το F-Secure. Eίχα παρακόλουθήσει και την ομιλία του Hypponen (chief στην F-Secure). Ωστόσο σπίτι έχω το τσαμπέ Antivir (καλό για δωρεάν) και το Kerio Firewall. Spybot για spyware. Εντελώς καθαρός.

Link to comment
Share on other sites

Το AntiVir καλο ηταν αλλα επρεπε να το κατεβαζεις ολοκληρο καθε βδομαδα για Update

αντι απλα να το ενημερωνεις....

Το κακο με το F-Secure ειναι οτι γονατιζει το συστημα μεχρι αηδιας!!! Πολυ scan ρε παιδι μου!

Link to comment
Share on other sites

TOP σουιτα Bitdefender pro plus με A/V & firewall παναλαφρο κι ασφαλες.Επισης Kaspersky antivirus & Antihacker το οποιο εχει πολυ μεγαλη παραμετροπιηση και τελος Sygate PSPF ειναι πιστευω οι καλυτερες λυσεις.Οσο για τα norton μαλλον η μεγαλυτερη απατη ειναι και το συστημα σερνεται.Ποτε ξανα!:TD:

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν χρησιμοποιώ τίποτα, γιατί μου αρέσει να κολάω τους καινούριους

ιούς και να τους βγάζω. το avg έχω, και το antivir που και που.

όταν βάζω firewall πάντως βάζω το zone alarm, αλλά είναι σπαστικά τα firewall.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παντός εγώ ακόμα ψάχνομαι και δεν έχω μείνει ικανοποιημένος με κανένα

Το Kaspersky ακόμα και το τριαλ δεν έχει key

F-Secure άστα να πάνε άμα έχεις 512 θα κλάψεις οπός και το panta 2006

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.