Jump to content



Amd radeon hd 6670


balboagr

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Χθες αγόρασα την καρτούλα, (Amd radeon hd 6670 ddr3 2gb μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος διότι παίζω το LoL από 70 και max 120fps. Εκτός αυτού έβαλα από περιέργεια και το sniper elite v2 και το παίζει άνετα στα full με ανάλυση 1280x1024. Έχω όμως το εξής πρόβλημα.. Όταν παίζω LoL ξαφνικά σβουρίζει λίγο ενοχλητικά και ακούγεται ακόμα και με headset.Θερμοκρασία max φτάνει 40-42. Πώς μπορώ να φτιάξω τον θόρυβο??? Την κάρτα την αγόρασα 69 euro. Πιστεύετε ότι θα έπαιρνα καλύτερη στα συγκεκριμένα λεφτά? Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Στις φτηνές κάρτες δεν είναι μόνο η gpu αδύναμη ή με αργή ddr3 μνήμη. Και η ψύξη μπορεί να είναι φτηνιάρικη. Γιαυτό βλέπεις και τις τιμές να διαφέρουν τόσο, ανάλογα με τι ψύξη/μνήμη/bundle κλπ προσφέρει ο κατασκευαστής.

πχ δες πόσο διαφορετική ψύξη έχουν αυτές οι 3 :

Link to comment
Share on other sites

με κάποιο 3rd party cooler ναι μπορείς να μειώσεις τον θόρυβο αλλά υπολογίζεις 20-30 Ευρώ, πχ : Accelero L2 PLUS - Διάφορα Ψύξης | Skroutz.gr

Με τα χρήματα αυτά (κάρτα + cooler) έπαιρνες μια τέτοια Asus Radeon HD7750 1GB V2 | Skroutz.gr (review ASUS Radeon HD 7750 1 GB Review | techPowerUp ) που και πιο δυνατή (~33%) είναι και πιο ήσυχη και περίσσευαν και μερικά ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

με κάποιο 3rd party cooler ναι μπορείς να μειώσεις τον θόρυβο αλλά υπολογίζεις 20-30 Ευρώ, πχ : Accelero L2 PLUS - Διάφορα Ψύξης | Skroutz.gr

Με τα χρήματα αυτά (κάρτα + cooler) έπαιρνες μια τέτοια Asus Radeon HD7750 1GB V2 | Skroutz.gr (review ASUS Radeon HD 7750 1 GB Review | techPowerUp ) που και πιο δυνατή (~33%) είναι και πιο ήσυχη και περίσσευαν και μερικά ευρώ.

Την κάρτα την πήρα επειδή μου χάλασε η προηγούμενη (sparkle 8800GT 512mb) και ήθελα μια φθηνή στην ουσία. Εάν μου το επέτρεπε το οικονομικό φυσικά και θα έπαιρνα μια καλύτερη και πιο δυνατή αρκεί να την σήκωνε και το psu. Για παιχνίδια έχω το 360 στο pc παίζω μόνο LoL. Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις και τις συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.