Jump to content



intel i3 2120 & games


bobos73

Recommended Posts

παιδια θελω την γνωμη σας. θελω να στισω ενα game pc με εναν 2120 που ειδη εχω. καρτα γραφικων θα βαλω μια 680. θα καταφερει να παιζει αξιοπρεπες τα διαφορα παιχνιδια(μιλαμε παντα για τους τελεφτεους τιτλους)? ακουω γνωμες....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αξιοπρεπέστατα. Σε κάποια παιχνίδια θα έχεις λιγότερα frames απ ότι αν είχες i5

πχ αλλά δύσκολα θα καταλάβεις ουσιαστική διαφορά. Κάπου ανάμεσα σε FX 6300 και i5

παίζει η αποδοσή του, πάνω κάτω σαν 8320 σκέψου το.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αξιοπρεπέστατα. Σε κάποια παιχνίδια θα έχεις λιγότερα frames απ ότι αν είχες i5

πχ αλλά δύσκολα θα καταλάβεις ουσιαστική διαφορά. Κάπου ανάμεσα σε FX 6300 και i5

παίζει η αποδοσή του, πάνω κάτω σαν 8320 σκέψου το.

και μετα λες εσυ για παραπληροφορηση στους αγρυπνους και δημιουργια ομαδων που σπρωχνουν το κοσμο στο να αγοραζει amd ρε συ βαγγελη... ελεος και τιποτε αλλο..

θα τρελαθουμε τελειως

over and out

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22530]sobi[/MENTION]

Περιμένω να ακούσω την έγκυρη πληροφόρηση που απ ότι φαίνεται έχεις να κομίσεις

στο thread. Λυπάμαι πολύ για τον τρόπο σου, αλλά οκ συμβαίνουν αυτά.

Στο θέμα τώρα: Θες να πούμε πάνω κάτω σαν 6300 και λίγο κάτω από 8320;

Ποια διατύπωση θα σε ικανοποιούσε.

Το νόημα πάντως του ποστ μου ήταν αυτό: Ναι, αξιοπρεπέστατα. Σε κάποια παιχνίδια θα έχεις λιγότερα frames απ ότι αν είχες i5

πχ αλλά δύσκολα θα καταλάβεις ουσιαστική διαφορά.

και απαντούσε σε πολύ συγκεκριμένη ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την γνωμη σας. θελω να στισω ενα game pc με εναν 2120 που ειδη εχω. καρτα γραφικων θα βαλω μια 680. θα καταφερει να παιζει αξιοπρεπες τα διαφορα παιχνιδια(μιλαμε παντα για τους τελεφτεους τιτλους)? ακουω γνωμες....

Αν ηδη εχεις στην κατοχη σου το hardware δεν ειναι πιο ευκολο να το δοκιμασεις μονος σου για να δεις αν σε καλυπτει η οχι?:p

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει και τα δύο αν κατάλαβα καλά.

πολυ σωστα!

ΥΓ. Περίμενα την νέα γεννια επεξεργαστών, αλλά δεν βλέπω κάτι αξιόλογο και αφού έκανα την τεράστια παπαριά (έτσι αποδεικνύεται τελικά) και έδωσα τον 2600 δεν βλέπω τον λόγο να πάρω κάτι σε καινούργιο. Σκέφτηκα να την βγάλω με τον 2120 και να περιμένω τον Σεπτέμβριο για τους νέους -Ε. ......και πάλι θα δούμε........

Link to comment
Share on other sites

@sobi

Περιμένω να ακούσω την έγκυρη πληροφόρηση που απ ότι φαίνεται έχεις να κομίσεις

στο thread. Λυπάμαι πολύ για τον τρόπο σου, αλλά οκ συμβαίνουν αυτά.

Στο θέμα τώρα: Θες να πούμε πάνω κάτω σαν 6300 και λίγο κάτω από 8320;

Ποια διατύπωση θα σε ικανοποιούσε.

Το νόημα πάντως του ποστ μου ήταν αυτό: Ναι, αξιοπρεπέστατα. Σε κάποια παιχνίδια θα έχεις λιγότερα frames απ ότι αν είχες i5

πχ αλλά δύσκολα θα καταλάβεις ουσιαστική διαφορά.

και απαντούσε σε πολύ συγκεκριμένη ερώτηση.

κανε ενα καρο edit αλλα δεν το σωζεις ρε συ βαγγελη γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ και απλα εισαι βαμμενος με τα χρωματα της ΙΝΤΕL .

τωρα βεβαια την ατακα "θα φας μπουκαλι ¨" δεν την λες ...

αυτο ειναι παραπληροφορηση φιλε μου...

οτιδηποτε θες εκτος θεματος η τηλεφωνικα η μεσω πμ. για περισσοτερη συζητηση

Link to comment
Share on other sites

...δεν εχω μητρικη.......

Ε παρε μια μητρικη τοτε για 1155 socket (σε μετεχειρο) αφου ετσι και αλλιως λες οτι οι haswell δεν σου γεμιζουν το ματι και δεν σκοπευεις να τους πληρωσεις για να πας προς τα εκει.

Η μητρικη που θα παρεις χαμενη δεν παει, σε περιπτωση που δεν σε καλυψει το cpu που ηδη εχεις στην κατοχη σου, τον πουλας και παιρνεις μετεχειρο 3570Κ/3770Κ.

Εκτος αν εχεις σκοπο να καθησεις εντελως χωρις pc μεχρι να δεις τους ivy bridge-e:p

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα καρο edit αλλα δεν το σωζεις ρε συ βαγγελη γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ και απλα εισαι βαμμενος με τα χρωματα της ΙΝΤΕL .

τωρα βεβαια την ατακα "θα φας μπουκαλι ¨" δεν την λες ...

αυτο ειναι παραπληροφορηση φιλε μου...

οτιδηποτε θες εκτος θεματος η τηλεφωνικα η μεσω πμ. για περισσοτερη συζητηση

φιλε μου ας πουμε πως ειναι οπως τα λες....... πες μας ομως την γνωμη σου επανω στο θεμα σε παρακαλω πολυ....

Link to comment
Share on other sites

Ε παρε μια μητρικη τοτε για 1155 socket (σε μετεχειρο) αφου ετσι και αλλιως λες οτι οι haswell δεν σου γεμιζουν το ματι και δεν σκοπευεις να τους πληρωσεις για να πας προς τα εκει.

Η μητρικη που θα παρεις χαμενη δεν παει, σε περιπτωση που δεν σε καλυψει το cpu που ηδη εχεις στην κατοχη σου, τον πουλας και παιρνεις μετεχειρο 3570Κ/3770Κ.

Εκτος αν εχεις σκοπο να καθησεις εντελως χωρις pc μεχρι να δεις τους ivy bridge-e:p

απο υπολογηστη δεν μενω με τιποτα!!! εχω αρκετους........

Link to comment
Share on other sites

θα στο πω οπως το εχει πει ο Βαγγελης σε απειρα θεματα...

το λιγο λιγοτερα frames απο εναν Ι5 πχ 3470 δεν θα ειναι λιγα...

κοινως θα τρως μπουκαλι ... οπως ειναι λογικο με εναν διπυρινο επεξεργαστη και μια καρτα βελινεκους 680

Link to comment
Share on other sites

απο υπολογηστη δεν μενω με τιποτα!!! εχω αρκετους........

Ε τοτε αφου εχεις υπολογιστη-ες, τοτε πιο το νοημα της ερωτησης σου, δεν καταλαβαινω.

Λες οτι οι haswell δεν σου αρεσουν, αρα δεν βλεπεις το λογο να αγορασεις και σκοπευεις να περιμενεις ivy bridge-e.

Αρα λοιπον το διλλημα σου πιο ειναι ακριβως?

-Αν σε καλυπτει ο i3, για να παρεις μια μητρικη η οποια θα κοστιζει δεν θα κοστιζει 100 ευρω?

-Η σε περιπτωση που σου πουνε δεν σε καλυπτει ο ι3, να δωσεις 500++ ευρω για 4770Κ+ΜΟΒΟ?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε αφου εχεις υπολογιστη-ες, τοτε πιο το νοημα της ερωτησης σου, δεν καταλαβαινω.

Λες οτι οι haswell δεν σου αρεσουν, αρα δεν βλεπεις το λογο να αγορασεις και σκοπευεις να περιμενεις ivy bridge-e.

Αρα λοιπον το διλλημα σου πιο ειναι ακριβως?

-Αν σε καλυπτει ο i3, για να παρεις μια μητρικη η οποια θα κοστιζει δεν θα κοστιζει 100 ευρω?

-Η σε περιπτωση που σου πουνε δεν σε καλυπτει ο ι3, να δωσεις 500++ ευρω για 4770Κ+ΜΟΒΟ?:hmm:

φιλε μου δεν εχω δικο μου game pc. τωρα παιζω που και που στου γιου μου με εναν i5 που εχει ,αλλα τρωω πολυ κραξιμο! εγω εχω ενα μηχανημα με ενσοματομενη μια 430 gt και εχω και εναν με q6600.

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα καρο edit αλλα δεν το σωζεις ρε συ βαγγελη γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ και απλα εισαι βαμμενος με τα χρωματα της ΙΝΤΕL .

τωρα βεβαια την ατακα "θα φας μπουκαλι ¨" δεν την λες ...

αυτο ειναι παραπληροφορηση φιλε μου...

οτιδηποτε θες εκτος θεματος η τηλεφωνικα η μεσω πμ. για περισσοτερη συζητηση

Άλλαξαν κάτι τα εντιτ στο αρχικό μήνυμα; Οι χαρακτηρισμοί επιστρέφονται και προφανώς δεν έχω κάτι να

συζητήσω μαζί σου. Αν δεν καταλαβαίνεις την διαφορά του "έχω τον επεξεργαστή" με το "ποιόν επεξεργαστή" να πάρω,

έχεις βασικό πρόβλημα κατανόησης που δεν μπορούν να το λύσουν ουτε ποστ, ούτε πμ, ούτε τηλ.

....δηλαδι αν βαλω μια 560 που εχω θα τα πεταει τα παιχνιδια καλυτερα?

Όχι, χειρότερα θα παίζουν. Το γεγονός ότι ο επεξεργαστής δεν θα εκμεταλλεύεται 100% την κάρτα δεν σημαίνει ότι η κάρτα

θα συμεριφερθεί σαν 560. Βάλε τον επεξεργαστή με την 680 και πάρε τη φτηνότερη 1155 μητρική που θα βρεις. Δεν παίζει

κάποιο ρολο στο πως θα παιζεις τα παιχνίδια η μητρική. Πέρα από τα παραπάνω offtopic, πριν λίγο καιρό είχες ανοίξει ένα θέμα

και σκεφτόσουν να πάρεις phenom 965 αν θυμάμαι καλα. Ε ο i3 που έχεις είναι καλύτερος από τον phenom που σκεφτόσουνα

να πάρεις στο gaming οπότε υπολόγισε μόνος σου τις αναλογίες για να μην θίγεται και ο εγωισμός μερικών.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν κάτι τα εντιτ στο αρχικό μήνυμα; Οι χαρακτηρισμοί επιστρέφονται και προφανώς δεν έχω κάτι να

συζητήσω μαζί σου. Αν δεν καταλαβαίνεις την διαφορά του "έχω τον επεξεργαστή" με το "ποιόν επεξεργαστή" να πάρω,

έχεις βασικό πρόβλημα κατανόησης που δεν μπορούν να το λύσουν ουτε ποστ, ούτε πμ, ούτε τηλ.

βαγγελη μου ενοχληθηκες? sorry αλλα ειδα παραπληροφορηση...και απαντησα..τι να κανω...

τωρα για ποιους χαρακτηρισμους μιλας δεν ξερω...εχω εκφρασει παρα πολλες φορες την αποψη μου, και εχω δηλωσει ανοιχτα τι προτιμω απο τις δυο εταιριες... (intel)

αλλα αυτη την πιπιλα που αναμασας κατα καιρους δεν την μπορω...

οπως επισης και το οτι εθελοτυφλεις σε απλα στοιχειωδη πραγματα οπως οτι ναι μεν ειναι ιντελ αλλα δεν παυει να ειναι διπυρηνος και σε ενα παιχνιδι οπως bf3 , call of duty κλπ κλπ , μην πουμε κανα far cry τοτε πως θα λεγεται το μπουκαλι που θα τρωει ... και ο λοξιγκας που θα εχει με μια 680 πανω...

υγ. εγω ξερω οτι αν ειχες δικιο θα ειχες στειλει ηδη πμ μην πω οτι θα ειχες παρει τηλεφωνο (οπως εχεις ξανα κανει στο παρελθον )και θα γκαριζες υπερασπιζομενος το δικιο σου...

τωρα τα υπολοιπα περι επιστροφης χαρακτηρισμων κλπ τα βλεπω λιγον κατι της γκομενιστικα..

αποχωρω αοπ το θεμα γιατι αρκετα τσιτωσαμε τους mods και δεν ειναι λογος αυτος για ban/καρτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.