Jump to content



new laptop


darkfighter

Recommended Posts

Σπέρες παίδες,

απο Σεπτέμβρη φεύγω για Αγγλία για να σπουδάσω computer science, και όπως είναι λογικό χρειάζομαι νέο pc, και δυστυχώς θα πρέπει να είναι λάπτοπ. Επειδή δεν έχω ιδέα που παν τα 4 σχετικά με λάπτοπ πέρα από το γνωστό "όσο μεγαλύτερος αριθμός σε κάθε εξάρτημα τόσο το καλύτερο", θέλω να μου προτείνετε κάποια μοντέλα. To budget είναι μέχρι 900 ακριβώς αν και δεν θα ήθελα να φτάσω τόσα, αλλά μόνο αν κάτι είναι εξαιρετικό, οπότε μην μ πείτε το χ έχει 901+ αλλά κάνει φραπέ, δεν με νοιάζει :p

Ακούω προτάσεις λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς να κάνεις την υπέρβαση στο budget σου θα σου πρότεινα το dell 7720 Dell Inspiron 7720 (i7-3630QM, 8GB, 1TB, nVidia GT 650Μ 2GB) linux special edition laptop | Dell Inspiron laptops στο e-laptops.gr

Το είδα αυτό που λες αλλά αυτό πιστεύω πως είναι περίπου το ίδιο (η μόνη διαφορά είναι ότι έχει gt635m αντί για gt650m) και είναι στα 740

και [MENTION=301]Jumex[/MENTION] η σελίδα που μου έστειλες έχει μόνο 15άρια με 4γβ και ι3. Θέλω να έχει 8γβ, 17άρα αφού θα είμαι πολλές ώρες σε αυτό και ι7...

Link to comment
Share on other sites

Το είδα αυτό που λες αλλά αυτό πιστεύω πως είναι περίπου το ίδιο (η μόνη διαφορά είναι ότι έχει gt635m αντί για gt650m) και είναι στα 740

και [MENTION=301]Jumex[/MENTION] η σελίδα που μου έστειλες έχει μόνο 15άρια με 4γβ και ι3. Θέλω να έχει 8γβ, 17άρα αφού θα είμαι πολλές ώρες σε αυτό και ι7...

1) Δεν μας είπες πως το θες...

2) Η σελίδα που αναφέρω είναι ενδεικτική...

3) Επειδή μάλλον σε ''τρώει'' να το πάρεις από Ελλάδα τσέκαρε και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Σπέρες παίδες,

απο Σεπτέμβρη φεύγω για Αγγλία για να σπουδάσω computer science, και όπως είναι λογικό χρειάζομαι νέο pc, και δυστυχώς θα πρέπει να είναι λάπτοπ. Επειδή δεν έχω ιδέα που παν τα 4 σχετικά με λάπτοπ πέρα από το γνωστό "όσο μεγαλύτερος αριθμός σε κάθε εξάρτημα τόσο το καλύτερο", θέλω να μου προτείνετε κάποια μοντέλα. To budget είναι μέχρι 900 ακριβώς αν και δεν θα ήθελα να φτάσω τόσα, αλλά μόνο αν κάτι είναι εξαιρετικό, οπότε μην μ πείτε το χ έχει 901+ αλλά κάνει φραπέ, δεν με νοιάζει :p

Ακούω προτάσεις λοιπόν...

Συγγνώμη... θες να σπουδάσεις computer science και δεν έχεις ιδέα που παν τα 4 στα λαπτοπ ;;;;;;;

Μεταξύ μας φαίνεται αυτό, διότι αυτό που έγραψες "όσο μεγαλύτερος αριθμός σε κάθε εξάρτημα τόσο το καλύτερο", δεν ισχύει με την καμία όμως... Που το άκουσες αυτό;

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη... θες να σπουδάσεις computer science και δεν έχεις ιδέα που παν τα 4 στα λαπτοπ ;;;;;;;

Μεταξύ μας φαίνεται αυτό, διότι αυτό που έγραψες "όσο μεγαλύτερος αριθμός σε κάθε εξάρτημα τόσο το καλύτερο", δεν ισχύει με την καμία όμως... Που το άκουσες αυτό;

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

συνήθως τα μοντέλα με την μεγαλύτερη δύναμη έχουν μεγαλύτερο νούμερο. Πχ gtx 660 - 680.

Πέραν τούτου, σε παρακαλώ να απαντάς όταν έχεις κάτι να προσφέρεις, όχι για να κρίνεις γιατί ρωτάει κάποιος κάτι. Για να μάθει, για αυτό ρωτάει. :)

Posted from my mobile.

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν μας είπες πως το θες...

2) Η σελίδα που αναφέρω είναι ενδεικτική...

3) Επειδή μάλλον σε ''τρώει'' να το πάρεις από Ελλάδα τσέκαρε και αυτό

Το έχω δει, αλλά είναι στα 899 μέχρι την Κυριακή, και δεν έχω ρευστό αυτή την στιγμή, και ναι σορρυ ξεχαστικα σχετικα με τις προδιαγραφές...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη... θες να σπουδάσεις computer science και δεν έχεις ιδέα που παν τα 4 στα λαπτοπ ;;;;;;;

Μεταξύ μας φαίνεται αυτό, διότι αυτό που έγραψες "όσο μεγαλύτερος αριθμός σε κάθε εξάρτημα τόσο το καλύτερο", δεν ισχύει με την καμία όμως... Που το άκουσες αυτό;

From Galaxy Note 2 with Swype "talk and type"

Βασικά ασχολούμαι με τα desktop καθώς τα λαπτοπ δεν τα πολυσυμπαθώ, αλλά σε αυτήν την περίπτωση δεν έχω και πολλές επιλογές...

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις οπωσδήποτε λάπτοπ με haswell. Τα παλιά άσε να τα πάρει κάποιος άλλος. Η βιομηχανία αυτή τη στιγμή είναι σε μετάβαση σε νέα μοντέλα, αυτά τα άθλια touchpad με κουμπιά φεύγουν όλο και πιο γρήγορα ακόμη σε μοντέλα συντηρητικών κατασκευαστών όπως η Dell και η Toshiba, ενώ διατίθενται πλέον και πάνελ hull hd σε λογική τιμή. Κατά τον Οκτώβριο όλοι οι κατασκευαστές θα είναι έτοιμοι να εφοδιάσουν την αγορά με τα νέα μοντέλα εν όψει των Χριστουγέννων. Καλύτερα να περιμένεις. Αν βιάζεσαι, πάρε κάτι τώρα, αλλά οπωσδήποτε με haswell, όπως για παράδειγμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.