Jump to content




Mad Gamer

Recommended Posts

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

επειδη βλεπω οτι δε το πολυκατεχεις το αθλημα αν οντως δωσεις τοσα λεφτα για pc βρες

καποιον που να ξερει απο υδροψυξη να σε βοηθησει να να στο στησει αυτος...

δε λεει να δεις νερα να τρεχουνε πανω σε Τitan...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ που μπαίνω σφήνα αλλά άδικος κόπος από όλους..

Το παιδί είναι αλλού,τα ίδια έκανε και στο δίπλα forum μέχρι που πήγε για μπανάκι!

Κακώς το παλεύεται το θέμα :)

GamerHD για όσους είχαν δει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ που μπαίνω σφήνα αλλά άδικος κόπος από όλους..

Το παιδί είναι αλλού,τα ίδια έκανε και στο δίπλα forum μέχρι που πήγε για μπανάκι!

Κακώς το παλεύεται το θέμα :)

GamerHD για όσους είχαν δει...

Τελικά σε λάθος φόρουμ διαβάζω ρε , το άλλο έχει πιο πολύ πλάκα...χαχαχαχα:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη οπως λες "δε θα το φτιαξεις σε μια μερα" , να σου πω οτι αυτο ειναι λαθος τακτικη τουλαχιστον στο κομματι του hardware.

Δεν εχει νοημα να παρεις κατι σημερα κατι μεθαυριο κατι αντιμεθαυριο γιατι η τεχνολογια εξελισεται και οταν παρεις το 4ο κομματι, το 1ο θα ειναι πλεον outdated...

Οποτε ορισε ενα budget που μπορεις να δωσεις ΑΜΕΣΑ και φτιαξε το καλυτερο δυνατο με αυτο το budget για ΣΗΜΕΡΑ. Πχ το να παρεις 1 titan σημερα και να σκοπευεις να προσθετεις 1 titan καθε 3 μηνες μεχρι να φτασεις τις 4, ειναι fail, γιατι οταν πας να βαλεις την 3η σε 6 μηνες, θα εχει βγει η Titan2 που θα εχει +50% single gpu αποδοση και θα ειναι καλυτερη επενδυση.

Γνωμη μου ειναι στησε το καλυτερο που μπορεις σημερα και αν εχεις λεφτα για καψιμο κρατα τα για αναβαθμισεις. ΠΧ παρε 1 titan ή 2 (οποιο απο τα 2 σε παιρνει για ΣΗΜΕΡΑ) και σε 6-8 μηνες πουλα τες και παρε 1-2 titan2...

Αλλωστε να ξερεις οτι αυτο που εχεις στο μυαλο σου (να φτιαξεις ενα τουμπανο PC και να το χαρεις) θα δεις στην πραξη οτι δε δουλευει σε σταδια, γιατι αν οταν ολοκληρωσεις το τουμπανο σου μετα απο πολλαπλες προσθηκες, εχει βγει new-tech θα εισαι ξενερωμενος που εχεις δωσει ενα σκασμο λεφτα και παλι δεν εχεις το καλυτερο...

Οποτε νομοτελειακα ατομα σαν και εσενα οδηγουνται σε διαρκεις αναβαθμισεις...και καταλαβαινουν οτι πρεπει να στηνουν με βαση το σημερα και οχι το αυριο...

Οποτε ξαναλεω, ορισε ενα budget, παρε οτι καλυτερο μπορεις για σημερα, και αν θες να κανεις προσθηκες, αστες για κομματια που δεν ειανι τεχνολογικα και χανουν πολυ πιο αργα την αξια τους. ΠΧ δωσε ολα σου τα λεφτα για το hardware σημερα, και μετα αρχισε να αγοραζεις σταδιακα το τουμπανο κουτι, την υδροψυξη....και οταν τελειωσεις και με αυτα, και θα θες να ξαναδωσεις χρηματα, θα εχει βγει η titan2 και θα πουλησεις μονο τις καρτες και θα πας εκει...

Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοηθεια σας..... Θελω να φτιαξω ενα Car-PC με 3x Titan , 2x 4770K και 128GB Ram ..... Ολα αυτα να ειναι βουτησμενα σε υδροψυξη..... Την βοηθεια σας παρακαλω για την συνδεση στο ψυγειο του αυτοκινητου...... ....ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Θελω την βοηθεια σας..... Θελω να φτιαξω ενα Car-PC με 3x Titan , 2x 4770K και 128GB Ram ..... Ολα αυτα να ειναι βουτησμενα σε υδροψυξη..... Την βοηθεια σας παρακαλω για την συνδεση στο ψυγειο του αυτοκινητου...... ....ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :jump1:
Γ@μώττττ... ψάχνω φώτο στον γκουγκλη και δεν βρίσκω τίποτα :hang3:
Link to comment
Share on other sites

Γ@μώττττ... ψάχνω φώτο στον γκουγκλη και δεν βρίσω τίποτα :hang3:

Axaaaa εμμ γιατι το ειπα και εγω.....χαχαχαχα!!!! Γιατι πιθανον να μην το εχει κανει κανενας ακομα .....χαχαχα

Αντε μιας και εδω θα δουμε και κ-UFA ...... να σου πω πως το αμαξι ειναι ενα 2CV :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδη οπως λες "δε θα το φτιαξεις σε μια μερα" , να σου πω οτι αυτο ειναι λαθος τακτικη τουλαχιστον στο κομματι του hardware.

Δεν εχει νοημα να παρεις κατι σημερα κατι μεθαυριο κατι αντιμεθαυριο γιατι η τεχνολογια εξελισεται και οταν παρεις το 4ο κομματι, το 1ο θα ειναι πλεον outdated...

Οποτε ορισε ενα budget που μπορεις να δωσεις ΑΜΕΣΑ και φτιαξε το καλυτερο δυνατο με αυτο το budget για ΣΗΜΕΡΑ. Πχ το να παρεις 1 titan σημερα και να σκοπευεις να προσθετεις 1 titan καθε 3 μηνες μεχρι να φτασεις τις 4, ειναι fail, γιατι οταν πας να βαλεις την 3η σε 6 μηνες, θα εχει βγει η Titan2 που θα εχει +50% single gpu αποδοση και θα ειναι καλυτερη επενδυση.

Γνωμη μου ειναι στησε το καλυτερο που μπορεις σημερα και αν εχεις λεφτα για καψιμο κρατα τα για αναβαθμισεις. ΠΧ παρε 1 titan ή 2 (οποιο απο τα 2 σε παιρνει για ΣΗΜΕΡΑ) και σε 6-8 μηνες πουλα τες και παρε 1-2 titan2...

Αλλωστε να ξερεις οτι αυτο που εχεις στο μυαλο σου (να φτιαξεις ενα τουμπανο PC και να το χαρεις) θα δεις στην πραξη οτι δε δουλευει σε σταδια, γιατι αν οταν ολοκληρωσεις το τουμπανο σου μετα απο πολλαπλες προσθηκες, εχει βγει new-tech θα εισαι ξενερωμενος που εχεις δωσει ενα σκασμο λεφτα και παλι δεν εχεις το καλυτερο...

Οποτε νομοτελειακα ατομα σαν και εσενα οδηγουνται σε διαρκεις αναβαθμισεις...και καταλαβαινουν οτι πρεπει να στηνουν με βαση το σημερα και οχι το αυριο...

Οποτε ξαναλεω, ορισε ενα budget, παρε οτι καλυτερο μπορεις για σημερα, και αν θες να κανεις προσθηκες, αστες για κομματια που δεν ειανι τεχνολογικα και χανουν πολυ πιο αργα την αξια τους. ΠΧ δωσε ολα σου τα λεφτα για το hardware σημερα, και μετα αρχισε να αγοραζεις σταδιακα το τουμπανο κουτι, την υδροψυξη....και οταν τελειωσεις και με αυτα, και θα θες να ξαναδωσεις χρηματα, θα εχει βγει η titan2 και θα πουλησεις μονο τις καρτες και θα πας εκει...

δικιο εχεις , σε ευχαριστο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλα παει το θεμα ? Επισης ποιος ειμαι ?

Εισαι και τυχερος δεν εχω κρατησει το πμ που μου ζητας covers για το κουτι και μου λες οτι εισαι ο Mad Gamer απο το Thelab....

Στάλθηκε από το GT-I9001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως ειχα πει με τον ερχομο τον ζ87 σκοπευα να φτιαξω ενα ''καλο'' υδροψυκτο συστημα. Σκοπευω να παρω αρχικα ειτε το corsair 900d ή το nzxt h630 με asus maximus vi extreme , με 4770κ. Τωρα εδω θελω τα φωτα σας να βαλω 4 780 ή 4 τιταν ή να περιμενω να βαλω δυο 790 οταν βγουν. Τωρα για το θεμα της υδροψυξης το budget δεν εχει θεμα και θα προτιμουσα δυo loop ενα για τις καρτες και ενα για τον cpu και τη μητρικη . Θα ηθελα να εχει quick disconnects fittings κατα προτιμηση

Εγώ νομίζω 4xTITAN και είσαι κομπλέ...

Επίσης η μητρική σπέρνει!!!!

How to

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.