Jump to content



Αυτοκόλλητα γράμαμματα για πληκτρολογιο και δερματινο wristwrest


pmakr1416003456

Recommended Posts

Ξερετε που μπορω να βρω αυτοκόλλητα γράμματα για πληγκτρολογιο; Ολα τα πληκτρα

Εχω ενα μηχανικο steelseries 6gv2 και ναι μεν δεν εχουν αρχισει να ξεθωριαζουν γιατι το εχω σε ναυλον αλλα μαλλον παρολαυτα καποια εχουν αρχισει και κιτρινιζουν !!!

Οποτε ψάχνω να βρω αυτοκολλητα πχ μαυρα με ασπρα γραμματα να κολλησω. Καμια ιδεα; Εχει πουθενα στην αθηνα;

Καπου κεντρο; καλλιθεα η εκει γυρω; Αν οχι ξερετε καπου αλλου;

Βρηκα στο TaoBao...αλλα κοστιζουν 80 ευρω...οσο το πληκτρολογιο...Δε λεει...

Το δευτερο που ψάχνω ειναι wristrest για το πληκτρολογιο αλλα δερματινο...Εχω ενα που εχει καλυψη απο πανι αλλα απο τον ιδρωτα καθε 3 και λιγο θελει πλυσιμο γιατι ασπριζει....Ομοιως αν ξερετε μου λετε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ θα σου έλεγα να μην βάλεις αυτοκόλλητα γιατί και την εικόνα θα χαλάσουν του keyboard και με την χρήση θα γίνουν χειρότερα. Αστο χωρίς νάυλον να το ευχαριστηθείς και άμα χαλάσουν τελείως πάρε ένα σετ keykaps μόνο και το κάνεις καινούριο.

T25L4zXi4aXXXXXXXX_!!150578248.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να μην βάλεις αυτοκόλλητα γιατί και την εικόνα θα χαλάσουν του keyboard και με την χρήση θα γίνουν χειρότερα. Αστο χωρίς νάυλον να το ευχαριστηθείς και άμα χαλάσουν τελείως πάρε ένα σετ keykaps μόνο και το κάνεις καινούριο.

T25L4zXi4aXXXXXXXX_!!150578248.jpg

+1

καλύτερα να πάρεις laser engraved keycaps ή blank keycaps που δε θα 'χεις θέμα με fade out και θα σου μείνουν για χρόνια.

Βέβαια δε ξέρω τι παίζει από τιμές και shops, [MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] is your man !

Link to comment
Share on other sites

Το ναυλον το εβγαλα γιατι για ενα περιεργο λογο και σε μεμβρανης και στο μηχανικο τα πληκτρα απο κατω απο το ναυλον επιασαν ενα κολλωδες διαφανο που εβγαινε μονο με οινοπνευμα. Υγρασια δεν ηταν. Και στα δυο το ναυλον ηταν απο διαφορετικο υλικο. Δεν ξερω τι ηταν αλλα δεν ανεπνεε απο πουθενα οποτε κατι ειναι αλλα τι;

Το εβγαλα λοιπον και το εχω γυμνο

Keycaps βρηκα μεν...και σε αμερικη και σε ασια αλλα. Αλλα με τα μεταφορικα κοστιζουν οσο το πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

...Keycaps βρηκα μεν...και σε αμερικη και σε ασια αλλα. Αλλα με τα μεταφορικα κοστιζουν οσο το πληκτρολογιο.

Ριξε μια ματια e-bay.

Παιζουν πολυ καλες προσφορες σε key caps.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ολα τα πληκτρα δηλαδη 104-105 η μονο τα γραμματα και τους αριθμους;

ποσο καιρο εκαναν να ερθουν;

Ποσο καιρο τα εχεις; ξεφτισαν ξεβαψαν;

Όχι φυσικά και δεν έχει 104-105 αυτοκολλητα.Είναι αποκλειστικά για τα γραμματα και τα σημεία στίξης.

Πχ όταν έχεις ένα πληκτρολόγιο με λατινικούς χαρακτήρες και θες να του βάλεις από πάνω ελληνικά.

Δεν θα μπορούσε να σου έχει αυτοκόλλητο πχ για τα Function keys , το enter, το space bar κλπ.

Εγώ από την καρτέλα με τα διάφανα αυτοκόλλητα χρησιμοποίησα μόνο τα Ψ,ς,θ,ξ,ω.Τα υπόλοιπα θεωρώ οτι είναι περιττό μιας και είναι ίδια με τα λατινικά.

Όσον αφορά το ξέφτισμα δεν έχουν κανένα πρόβλημα.Είναι υψηλής ποιότητας glossy (γυαλιστερό) διάφανο και δεν φεύγει.Τα έχω πάνω από χρόνο χωρίς να ξεβάψουν καθόλου.

Κανα 20ήμερο έκαναν να έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.