Jump to content



Καλώδιο mini XLR 3 pin female to 3.5mm Jack WHITE


karmen1983

Recommended Posts

καλησπέρα καμάρια ψάχνω κάτι και μου έχει βγάλει τη Παναγία.

Λεπόν θέλω ένα καλώδιο σαν ετούτο

DJShop : HD-120 CABLE WHITE Ανταλλακτικό καλώδιο σπιράλ σε λευκό χρώμα, με βύσματα θηλυκό XLR αρσενικό και mini jack βιδωτό στις άκρες του. Δεν δίνεται μαζί ο αντάπτορας και είναι κατάλληλο για τα μονά ακουστικά της ZOMO HD-120. DJshop.gr

Απαιτήσεις:

1) Από τη μία θα έχει mini XLR 3 pin female

2) Απο την άλλη ένα jack 3.5mm

3) Το καλώδιο θέλουμε να έχει μήκος 3-4 μέτρα

4) Απαραίτητη προϋπόθεση για το καλώδιο είναι να είναι σπιράλ και ΛΕΥΚΟ.

μίλησα με κάποια καταστήματα και σε όλα κόλλησα στο λευκό καλώδιο. Σε μαύρο είχαν να με εξυπηρετήσουν.

Τα φώτα σας και ας είναι από εξωτερικό δε με νοιάζει. Ή αν μπορούν να αγοραστούν σε κομμάτια και να φτιάξω εγώ τις συνδέσεις δε μας χαλάει καθόλου.

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ένας ένας μη μου σκοτωθείτε :p

λεπόν σκέφτομαι να το πάρω αλλιώς. Να πάρω το καλώδιο που λέω απο πάνω και να πάρω και ετούτο

Connector Mini XLR 3 Pin Female Small Cable Line Socket White 02411 | eBay

Να κάνω δουλειά. Γίνεται;

Δηλαδή να κόψω τη μεριά του XLR και να κάνω τις κολλήσεις στο mini XLR.

Link to comment
Share on other sites

Αμα sleevareis σπιράλ, μα το Θεό θα σε κάνω δημιουργό του θέματος να sleeve κανείς ή να μη sleeve :hehe:

:hehe: :hehe: Όχι ακριβώς να το sleevarεις να βγάλεις το υπάρχον να βάλεις άλλο..

Να το ντύσεις λέω από πάνω με κάποιον τρόπο τέλος πάντων..

Να το ασπρίσεις γενικά (άμα αυτο σημαίνει ότι η πιο ακραία λύση είναι να πάρεις ένα μαρκαδορο λέμε τώρα και να αρχίζεις να το περνάς..)

Υπάρχει και η άλλη λύση φυσικά να το πάρεις άσπρο ή να αρχίζεις το φτίαξεις μόνη σου που θες..

Αλλα ξες πρωί είναι τώρα πείνουμε κάφε μέχρι να στρώσουμε πετάμε τις καλές ιδεες!

Link to comment
Share on other sites

To 3.5mm πρέπει να είναι 3 επαφών, τα περισσότερα είναι 2 (L-R) χωρίς Ground.

Θηλυκό XLR βρίσκεις εύκολα στα κατάλληλα μαγαζιά.

Καλώδιο σπιράλ τώρα, υπάρχει στην αγορά 4μετρο λευκό με 4 σύρματα αλλά ειναι τηλεφωνικό.

Πόσο μεγάλη ή όχι επίπτωση θα έχει στην ποιότητα του ήχου δε ξέρω αλλά μιας και μιλάμε για 4μ στο προτείνω με μεγάλη επιφύλαξη γιατί μάλλον θα έχεις πολλές απώλειες.

Απ την άλλη μιλάμε για ένα καλώδιο που έχει κάτω απο 1€, αν δε βαριέσαι δοκίμασε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ήδη παραγγελία αυτό που είπα πιο πάνω, με ένα mini xlr σε λευκό χρώμα μιας και μας ενδιαφέρει πολύ η εμφάνιση.

Για το θέμα τηλεφωνικού καλωδίου λέω να μη μπω καν στο κόπο καθώς το θέμα θωράκισης θα φέρει άσχημα αποτελέσματα και μιλάμε για κάτι που θα χρησιμοποιηθεί σε δουλειά. Οπότε θέλω ότι καλύτερο και όχι ημίμετρα.

οπότε θα έχω αποτελέσματα μόλις παραλάβω τα πράγματα. Εντωμεταξύ βάζω το κολλητήρι στη πρίζα για προθέρμανση :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρε αγορίνα το πρόβλημα είναι ότι έχω ακουστικά με 3pin mini xlr

Εχω pc με 3.5 mini jack

και έχω και κονσόλα με 6,3 jack

Αρα δε γίνεται να μη χρησιμοποιηθεί mini xlr 3pin

Και η κονσόλα μια χαρά 6,3 jack έχει και γι' αυτό υπάρχει ο αντίστοιχος και μάλιστα βιδωτός αντάπτορας. Αλλά δεν ήταν αυτό το πρόβλημά μου, οπότε δε τον ανέφερα καν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.