Jump to content



2πινα καλωδια/connector


Blinky

Recommended Posts

Εχω φαει τον κοσμο να βρω 2πινους connectors για να φτιαξω καλωδια στο μηκος που θελω (γιατι σιγα μην εβρισκα καλωδια ετοιμα anyway) και δεν υπαρχει πουθενα...

Θελω δηλαδη τετοια :

100pcs 2P Dupont Jumper Wire Cable Housing Female Pin Connector 2 54mm Pitch | eBay

Προφανως μπορω να τα παρω αποκει, τσαμπα ειναι τα 100 , 1.5 ευρω, αλλα επειδη εχω 1 εβδομαδα για διακοπες και ηθελα να κανω τη δουλεια μου τωρα, μηπως παιζει να βρω πουθενα στην Αθηνα?

Ολοι μου ειπαν να ξεριζωσω απο κανα παλιο κουτι, λογικο αλλα δεν εχω κατι προχειρο, και θελω 5-6...

Link to comment
Share on other sites

Εχω φαει τον κοσμο να βρω 2πινους connectors για να φτιαξω καλωδια στο μηκος που θελω (γιατι σιγα μην εβρισκα καλωδια ετοιμα anyway) και δεν υπαρχει πουθενα...

Θελω δηλαδη τετοια :

100pcs 2P Dupont Jumper Wire Cable Housing Female Pin Connector 2 54mm Pitch | eBay

Προφανως μπορω να τα παρω αποκει, τσαμπα ειναι τα 100 , 1.5 ευρω, αλλα επειδη εχω 1 εβδομαδα για διακοπες και ηθελα να κανω τη δουλεια μου τωρα, μηπως παιζει να βρω πουθενα στην Αθηνα?

Ολοι μου ειπαν να ξεριζωσω απο κανα παλιο κουτι, λογικο αλλα δεν εχω κατι προχειρο, και θελω 5-6...

Κωστα εχω spare πολλα μονα τετοια molexακια, οποτε θες περνας και παιρνεις οσα χρειαζεσαι.

εναλλακτικα παιζουν και τετοια ετοιμα καλωδιωμενα διπινα (αρσενικο/θηλυκο) εαν σε ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σου κάνουν τα μονά του Γιώργο πέρασε να σου δώσω δίπινα (όπως αυτά που δείχνεις) αλλά και crimps

100pcs Female Pin Connector Terminal 2 54mm Pitch for Dupont Jumper Wire Cable | eBay

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εχω spare πολλα μονα τετοια molexακια, οποτε θες περνας και παιρνεις οσα χρειαζεσαι.

εναλλακτικα παιζουν και τετοια ετοιμα καλωδιωμενα διπινα (αρσενικο/θηλυκο) εαν σε ενδιαφερει

Mr Liolios σε ευχαριστω (και παλι), θα παρω μαλλον αυτα της Karmen γιατι ειναι ακριβως αυτο που ψαχνω...ωστοσο θελω να περασω απο το μαγαζι να πιουμε ενα καφεδακι γιατι το εχω αμελησει χρονια τωρα, και μια που εχω χρονο αυτη τη βδομαδα, ευκαιρια ειναι...

Οποτε ριξε μια τη διευθυνση και το ωραριο αυριο-μεθαυριο να περασω!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.