Jump to content



Προβλημα με Galaxy S4


leonidastra86

Recommended Posts

Δεν το αναγωριζουν αυτο.

Απαξ και χαλασε το κινητο απο δικιά σου μ@#%#@ δεν αλλαζουν τίποτα.

Εσυ θα δεχοσουν αν επεφτε το αυτοκινητο σου στη θάλασσα και η ασφαλεια σου, σου ελεγε οτι θα το επισκευασουν το ίδιο? Αντε να του αλλαξουμε κανα σαλονακι μονο :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα,για να μην παιδευεσται ,

You can use the Safe Mode feature on your Samsung Galaxy S4 to access the operating system with default software. Use Safe Mode if you have installed something on your S4 that no longer allows the device to start successfully. Just use these steps.

To turn on Safe Mode, follow these steps:

1. Power the phone off.

2. Once the phone is off and all lights are emitting, press and hold the Power button to turn the S4 back on.

3. When the Galaxy S4 logo appears on the screen, press and hold the Volume Down button.

4. Continue to hold the Volume Down button until the phone completely boots. You will see the words “Safe Mode” appear in the lower left corner of the screen if you performed the steps properly.

Πηγή : Samsung Galaxy S4: Turn Safe Mode On or Off - Technipages

Οπότε έχει κολλησει το κουμπί σου και έχει μεινει σε κλειστη θεση ο διακόπτης του

το ανταλλακτικο θα το βρεις εδω

NEW-Samsung-Galaxy-S4-Volume-Switch-Button

Εδω ο τροπος να ανοιξεις το κιν

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9NNvCRW5PiU]Samsung Galaxy S4 Disassembly/ Take Apart/Tear Down/Repair Tutorial - YouTube[/ame]

κι εδω ενας πολυ απλος τρόπος να αλλάξεις το κουμπί

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Vo0hH8iIUjI]samsung galaxy s3 s2 s4 note 2 power button volume switch repair canada ontario windsor - YouTube[/ame]

Να διευκρινίσω οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΙΣΗΜΟΠΟΙΗΣΕΙ τον τροπο που περιγράφεται

στο video για την αλλαγή του διακόπτη.Εγω θα το εκανα με σταθμο συγκόλλησης.

Πηγαινε την πλακετα και τον διακόπτη σε εναν ηλεκτρονικο(δεν ειναι αναγκη να

ασχολειτε με κινητα) και θα σου αλλάξει το διακόπτη σε 2 λεπτα.

Ολα τα παραπάνω παντα με επιφύλαξη γιατι μπορει να εχει δημιουργηθεί πρόβλημα στην πλακέτα

απο την υγρασία και να στα κάνει αυτα.Πάντως αξίζει να το δοκιμάσεις.

Έγινε επεξεργασία από kardamilas
Link to comment
Share on other sites

Εσυ θα δεχοσουν αν επεφτε το αυτοκινητο σου στη θάλασσα και η ασφαλεια σου, σου ελεγε οτι θα το επισκευασουν το ίδιο? Αντε να του αλλαξουμε κανα σαλονακι μονο :happy2:

Δεν ειναι ιδια περιπτωση.

Εχω δει σε αντιπροσωπεια αμαξι ξεβρακωμενο να στεγνώνει απο πλυμμηρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα σε ολους τους συμφορουμιτες...θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποια εξελιξη σε αυτο το thread γιατι αντιμετωπιζω ακριβως το ιδιο προβλημα σε galaxy s4 active...ειμαι απο θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

Μου δινεις βημα να πω το υπολοιπο στορυ.

Το κινητο ειναι ελαττωματικο και πρεπει να το στειλεις πισω πριν περασει υγρασια σε καποιον δεικτη και στο βγαλουν εκτος εγγυησης για να μη στο αντικαταστησουν.

Οσο αφορα το δικο μου,το πηγα στο μαγαζι που αναφερεται παραπανω και στη προσπαθεια τους να το φλασαρουν χαλασε τελειως. Παραγγειλαμε νεα μητρικη και περιμενω. Φυσικα στο μεσοδιαστημα πηρα καινουριο (αλλης εταιριας) για να κανω τη δουλεια μου. Κριμα,πολυ κριμα.

Link to comment
Share on other sites

ωραια..εγινε η καρδια μου περιβόλι...!! να ρωτησω το εξής αμα ξέρει κάποιος το κινητό είναι αγορασμένο απο γνωστό skroutzadiko μαγαζι...!! θα το στείλω πακέτο σε αυτους η θα το στείλω κατευθέιαν στην samsung...να αναφερω οτι το κιν είναι αγορασμενο τον αυγουστο του 13..τζαμπα αδιαβροχα μου φαινεται πληρωνουμε....!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου δινεις βημα να πω το υπολοιπο στορυ.

Το κινητο ειναι ελαττωματικο και πρεπει να το στειλεις πισω πριν περασει υγρασια σε καποιον δεικτη και στο βγαλουν εκτος εγγυησης για να μη στο αντικαταστησουν.

Οσο αφορα το δικο μου,το πηγα στο μαγαζι που αναφερεται παραπανω και στη προσπαθεια τους να το φλασαρουν χαλασε τελειως. Παραγγειλαμε νεα μητρικη και περιμενω. Φυσικα στο μεσοδιαστημα πηρα καινουριο (αλλης εταιριας) για να κανω τη δουλεια μου. Κριμα,πολυ κριμα.

σε αυτό το μαγαζί?

δοκίμασε εδώ, από ότι το ψιλοέψαξα, τα παλικαρια παπάδες κάνουν

Τechsys - Επισκευή κινητών με τιμές χονδρικής

Link to comment
Share on other sites

Post επιπεδου.... καφενειου.

Αυτες ηταν συκευες ναι, με SAR 500, με 3 κιλα μπαταρια των 200mah, και με οθονες μιση ιντσα black&white.

Kαι οι τετραγωνες τηλεορασεις ηταν τζαματες, και οι Σκαραβαιοι ζουνε και ειναι στο δρομο ακομα, αααααα και τα σαπουνια παλια καλυτερα τα φτιαχνανε.

εμενα δεν με ενδιαφερουν τα 3 κιλα μπαταρια αφου αν ειναι να πληρωνω τα παντα χρυσα κ καθε φορα που κατι δε παει καλα να μου λενε απο το σερβις α επεσε μια σταγονα μεσα α το εριξες κατω κ μα το ενα μα το αλλο μα εκεινο εγω τετοια συμπεριφωρα δε θα τη δεχομουν

επισης αν ειναι να κακομεταχειριζομαι συσκευες των 50ε κ να λειτουργουν κ μετα να τρεχουμε στα σερβις με τις ακριβοτερες κ να μας λενε μια επεσε νερο μια το εριξες κατω μια εσπασε το ενα κλπκλπ ετσι την πατησαμε

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορια παντως ο τεχνικος ειπε οτι νερο δεν ειχε μπει στη μητρικη αλλα στον προθαλαμο καποια στιγμη και αλοιωσε τον δεικτη. Αρα δε μιλαμε για προβλημα που εφταιγα εγω αλλα για ευκαιρια της σαμσουνγκ να το βγαλει εκτος εγγυησης και να μη το αντικαταστησει.

Link to comment
Share on other sites

Κλασική ηλιθιότητα ΟΛΩΝ των αντιπροσωπειών στη Ελλάδα τουλάχιστον,που "εμπιστεύονται" ενα αυτοκόλλητο της 3m που η ιδια η κατασκευάστριαβδεν το θεωρεί κάτι απόλυτα ακριβές.

Πονεμένη ιστορία.

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

ΦΑΚ ΦΑΚ ΦΑΚ ΦΑΚ

Μαλλον χαλασε καστι σε WiFi / Bluetooth γιατι δεν γινονται enabled με τιποτα !

Δοκιμασα soft reset & factory reset, αλλα @@...Διαβαζα σε ξενα φορα, οτι χαλαει το κομματι μητρικης που ελεγχει τα ασυρματα αυτα στοιχεια.

Και το χειροτερο είναι οτι παρελαβα χτες το Galaxy Gear και δεν προλαβα να παιξω αρκετα !!!

Φευγει αύριο για Smartec και ο Θεός βοηθως....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό στάλθηκε προχτές με Speedex στην Smartec. Είχα βάλει αντίγραφο απόδειξης και ένα δεύτερο χαρτί με μια περιγραφή του προβλήματος.

Χτές με πήρε τεχνικός τηλεφωνο στις 11 το πρωι να με ρωτησει εαν εχω κανει Backup. Απαντησα ναι και το κλεισαμε.

Μετα απο 40 λεπτα περιπου με παιρνει ο ιδιος και μου λεει οτιέχει πρόβλημα ο ελεγτης Bluetooth & Wifi, αλλα θα προχωρησουν με αντικατασταση ολης της πλακετας για να είναι σιγουροι. Επίσης τους ρωτησα αν χρειαζεται να πληρωσω κατι κ ειπαν οχι, μιας κ καλυπτεται (αγορασμενο απο birdphone καλοκαιρι 2013, αποδειξη με ΙΜΕΙ)

Σημερα με πηραν τηλεφωνο να διπλοτσεκαρουν την διευθυνση μου και αυριο θα το εχω.

:T: :T: Smartech :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό στάλθηκε προχτές με Speedex στην Smartec. Είχα βάλει αντίγραφο απόδειξης και ένα δεύτερο χαρτί με μια περιγραφή του προβλήματος.

Χτές με πήρε τεχνικός τηλεφωνο στις 11 το πρωι να με ρωτησει εαν εχω κανει Backup. Απαντησα ναι και το κλεισαμε.

Μετα απο 40 λεπτα περιπου με παιρνει ο ιδιος και μου λεει οτιέχει πρόβλημα ο ελεγτης Bluetooth & Wifi, αλλα θα προχωρησουν με αντικατασταση ολης της πλακετας για να είναι σιγουροι. Επίσης τους ρωτησα αν χρειαζεται να πληρωσω κατι κ ειπαν οχι, μιας κ καλυπτεται (αγορασμενο απο birdphone καλοκαιρι 2013, αποδειξη με ΙΜΕΙ)

Σημερα με πηραν τηλεφωνο να διπλοτσεκαρουν την διευθυνση μου και αυριο θα το εχω.

:T: :T: Smartech :T: :T:

ουφ δηλαδη....;)

να σε ρωτησω ο Knox σου ηταν μηδεν??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.