Jump to content



καλυτερη αεροψυξη για ατι χ800


Τσιλιμπηθρας

Recommended Posts

εχω παρει μια ατι x800 και θελω να βαλω μια καλη αεροψυξη μεχρι να παλαιωσει και να την κανω μπανιο εεε.... να βαλω υδροψυξη

Link to comment
Share on other sites

τσιλιμπήθρας....

δε λέω καλός και ο αέρας αλλά το υγρό στοιχείο κυριαρχεί χαλαρά

και θα σε βοηθήσουν πολύ και πολλοί να το στήσεις ακίνδυνα

στη ρόδο είναι ένας τύπος με πολύ μεράκι....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τσιλιμπηθρας

μου εχουν πει ομως πος δεν μπαινει εξετειας μιας βασεις που δεν βγεινει(εχω την oem για να καταλαβενομασται)

Σου ειπαν λαθος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ταραμας

unstop,

παρατήρησα οτι το cooler του athlon που έβαλες στην vga το έχεις μετατρέψει? δεν μοιάζει ακριβώς με το δκό μου:D παίζει καμμιά πατέντα εδώ? :T:

Τιποτα το ιδιαιτερο δεν παιζει, απλα το εχω κοψει λιγο παλαιοτερα για να μπει στην 9800 στην Χ800 εχεις παρα πολυ χωρο και δεν εχει αναγκη τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

παντoς η αλλαγη ειναι απαρετητη πισταιβω γιατι στα κανονηκα στο ati tool οταν παταω scan for artifacts και ανεβαζει κατι τραλα 60 βαθμους και συνεχειζε:jump: :jump: :jump: :jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ταραμας

υπάρχει γύρω απο την gpu ενα λεπτό περίβλημα να το πώ έτσι το οποίο βγαίνει αν χρειαστεί

Στην δικια μου δεν χρειαστηκα να το βγαλω, φαινεται να κανει καλη επαφη και ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 11:23]

Στην δικια μου δεν χρειαστηκα να το βγαλω, φαινεται να κανει καλη επαφη και ετσι.

:giveup: απο πιο κατασκεβαστη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τσιλιμπηθρας [Χθες, στις 10:51]

εχω παρει μια ατι x800 και θελω να βαλω μια καλη αεροψυξη μεχρι να παλαιωσει και να την κανω μπανιο εεε.... να βαλω υδροψυξη

http://www.hacshop.gr/hac/servlet/gr.hac.display.Visualiser?action=showproduct&item=1597

Αυτο!

Link to comment
Share on other sites

ασταμάτητε,

επειδή δεν με βόλευε να κόψω την ψύκτρα του athlon έβαλα μια του PIII και τον ανεμιστήρα, ομολογώ οτι είχες δίκηο, κατέβηκα 10-11c κάτω με τον πυρήνα ανεβασμένο απο τα 426 στα 467

υπολόγιζα οτι θα ήταν θετική η αλλαγή αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν έδινα πολλές ελπίδες για τους 30 βαθμούς που είχες αναφέρει, σου απευθύνω τα εύσημα :clap:

Link to comment
Share on other sites

Η μαμά ψύκτρα της κάρτας μου sapphire x800pro@xt vivo έχει μία μικρή πατούρα στο σημείο που κάνει την επαφή με τον πυρήνα και δεν ακουμπάει καθόλου στο τετράγωνο λαμάκι που έχει γύρω από τον πυρήνα , και όταν της έβαλα ψύκτρα από κάποιον άλλον επεξεργαστή με βίδες για να κάτσει έκοψα από μία χάλκινη ψύκτρα ένα φύλλο σε τετράγωνο κοματάκι όσο και ο πυρήνας και έβαλα πάστα και από τις δύο μεριές και είμαι τώρα 36 idle και 45 full με τον ανεμιστήρα από 2500 έως 4500 στροφές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.