Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

DOWN θα πάθουν οι τιμές των nvidia με αυτό το μωρό που βγάλανε!!!Βουρ για 290!!:T:

παρτε καρτες με προβληματα υγειας εσεις :tomato::sarcastic:

ουτε η γιαγια μου που ειναι 80χρονον δεν ειναι ετσι:hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

παρτε καρτες με προβληματα υγειας εσεις :tomato::sarcastic:

ουτε η γιαγια μου που ειναι 80χρονον δεν ειναι ετσι:hehe:

Μπορείς να μας τεκμηριώσεις το "προβληματικές"??? Όχι τίποτα άλλο να μάθουμε κι εμείς αν μας κοροϊδεύει η AMD και μην μου πεις μόνο σε παρακαλώ για coil whines και θερμοκρασία!!:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας τεκμηριώσεις το "προβληματικές"??? Όχι τίποτα άλλο να μάθουμε κι εμείς αν μας κοροϊδεύει η AMD και μην μου πεις μόνο σε παρακαλώ για coil whines και θερμοκρασία και θορυβο*!!:sarcastic:

fixed*

Link to comment
Share on other sites

παρτε καρτες με προβληματα υγειας εσεις :tomato::sarcastic:

Όταν δε μας αρέσουν οι επιδόσεις το γυρνάμε αλλού...nice!:clap:

Πάντως η καρτούλα τα πάει μια χαρά απ ότι βλέπω. Αν το mantle δεν υποστήριζε την 7970 μπορεί και να την άλλαζα..:D

Link to comment
Share on other sites

fixed*

Για να μην χαλάμε το θέμα με τις αντιθέσεις μας και αφού δεν μπορείς να το τεκμηριώσεις απ'ότι βλέπω ας καταλήξουμε στο ότι η AMD αυτήν την στιγμή έχει την καλύτερη κάρτα vfm στην αγορά και όσο για προβλήματα γι'αυτό έχουμε την εγγύηση 2ή3 ετών!Ας ρίξει τις τιμές και η nvidia να γίνει επιτέλους λίγο πιο φιλική προς την τσέπη μας!!!:T:

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χαλάμε το θέμα με τις αντιθέσεις μας και αφού δεν μπορείς να το τεκμηριώσεις απ'ότι βλέπω ας καταλήξουμε στο ότι η AMD αυτήν την στιγμή έχει την καλύτερη κάρτα vfm στην αγορά και όσο για προβλήματα γι'αυτό έχουμε την εγγύηση 2ή3 ετών!Ας ρίξει τις τιμές και η nvidia να γίνει επιτέλους λίγο πιο φιλική προς την τσέπη μας!!!:T:

Tι να τεκμηριωσω ρε ανθρωπε εχει βουηξει το net απο τα προβληματα της,και σιγα της επιδοσεις της!

αν εσενα δεν σε πειραζουν τα προβληματα επειδη εχεις εγγυηση παρτην

Link to comment
Share on other sites

όλο προβλήματα αναφέρεις και δεν βάζεις κάποιο λινκ να διαβάσουμε - σου ξυνίζουν οι επιδόσεις ή το ότι έχει πάρει τον κατήφορο η καρτούλα σου τόσο σε τιμή αλλά και απόδοση ;

μας αρέσει ή όχι αυτή την στιγμή η AMD φαίνεται να κυριαρχεί σε όλες τις κατηγορίες

και μια παράγραφος από το πρασινοsite

To get right to the point, because of AMD’s fan speed modification the 290 doesn’t throttle in any of our games, not even Metro or Crysis 3. The 290X in comparison sees significant throttling in both of those games, and as a result once fully warmed up the 290X is operating at clockspeeds well below its 1000MHz boost clock, or even the 290’s 947MHz boost clock. As a result rather than having a 5% clockspeed deficit as the official specs for these cards would indicate, the 290 for all intents and purposes clocks higher than the 290X. Which means that its clockspeed advantage is now offsetting the loss of shader/texturing performance due to the CU reduction, while providing a clockspeed greater than the 290X for the equally configured front-end and back-end. In practice this means that 290 has over 100% of 290X’s ROP/geometry performance, 100% of the memory bandwidth, and at least 91% of the shading performance.

zpafaki με έλεγες που ουδεμία σχέση έχω αλλά ο sebastian σας έχει κάνει κανονικά πλύση εγκεφάλου βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Tι να τεκμηριωσω ρε ανθρωπε εχει βουηξει το net απο τα προβληματα της,και σιγα της επιδοσεις της!

αν εσενα δεν σε πειραζουν τα προβληματα επειδη εχεις εγγυηση παρτην

Υποφέρεις έτσι; :p

650 στον κουβά και τώρα φάπα και από την "μικρή" στα 400... :computer:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βαρεθηκατε να λετε τα ιδια και τα ιδια???Παρτε καμια καρτα να παιξετε κανα παιχνιδακι τι 290χ τι 780 ετσι και αλλιως οι τιμες πεσανε αρκετα και ο καθενας μπορει να παει να παρει οτι χρωμα θελει και να κανει το κεφι του.:T:

Link to comment
Share on other sites

R9-290-REVIEW-2-10.jpg

Αντε μωρή AMD τα Γ@νησ€ς όλα στο VFM .... :T::T::T:

Η καλύτερη κάρτα με διαφορά που βγήκε τα τελευταία 2+ χρόνια ... Από HD58XX σειρά έχω να δω τέτοιο ξεβράκωμα ....

Ειχαμε την άλλη να ζητάει 40$ και 35$ το FPS ....

Τουλάχιστον δείχνεις έμπρακτα πως η τεχνολογία μπορεί να φτάσει σχετικά φτηνά στον καταναλωτή, όχι όπως κάποιες άλλες που θέλουν να παρουσιάζουν και να πλασάρουν την τεχνολογία ακριβότερα απ`όσο αυτή αξίζει... για να αισχροκερδούν ...

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

Από HD58XX σειρά έχω να δω τέτοιο ξεβράκωμα ....

Ειχαμε την άλλη να ζητάει 40$ και 35$ το FPS ....

Τουλάχιστον δείχνεις έμπρακτα πως η τεχνολογία μπορεί να φτάσει σχετικά φτηνά στον καταναλωτή, όχι όπως κάποιες άλλες που θέλουν να παρουσιάζουν και να πλασάρουν την τεχνολογία ακριβότερα απ`όσο αυτή αξίζει... για να αισχροκερδούν ...

η ΑΜΔ θα σκοτωνε για να ειχε την ευκαιρια να ζηταει 1000ρικο για gpu. Και δεν ειναι αισχροκερδεια, επιχειρησεις ειναι...Απλα θυμησου τιμουλες χ1900χτχ και χρονολογια.

Link to comment
Share on other sites

η ΑΜΔ θα σκοτωνε για να ειχε την ευκαιρια να ζηταει 1000ρικο για gpu. Και δεν ειναι αισχροκερδεια, επιχειρησεις ειναι...Απλα θυμησου τιμουλες χ1900χτχ και χρονολογια.

Το ερώτημά μου είναι, θα μπορούσε να πουλάει την 290X στα 700€ και την 290 στα 500+€ αυτή την στιμή ?

Προφανώς ναι , δεν θα έπεφταν τιμές από Nvidia και θα είχαμε μια παγιωμένη κατάσταση όπου οι gamers αντί να παίζουν με τις κάρτες να κοιτάζουν τα reviews στο net ... και να μετράνε τα €€€ στην τσέπη αν τουε βγαίνουν να τσιμπίσουν καμιά μικρότερη.

Οι τιμές όμως έπεσαν σε πολύ χαμηλό επίπεδο.... 17$ το fps σε κατηγορία μεγαλύτερη από την 280x η οποία ζητάει 25$ για την 290 και ταυτόχρονα οι τρεις δυνατότερες κάρτες της AMD στα 20 και κάτω $ το FPS !!! Δεν πιστεύω πως το περίμενε κανείς αυτό ....

Περιμένω πτώση τιμής και στις 280x λοιπόν στα 250€...:tomato:

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημά μου είναι, θα μπορούσε να πουλάει την 290X στα 700€ και την 290 στα 500+€ αυτή την στιμή ?

To ειδαμε και με την 7990 (στα 1000 ευρω) και δώρο το steam account με 10 games που εδινε. Ακομα σκονη θα επιανε στα ράφια εαν δεν εκανε hair cut 50%.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.