Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Είναι σαν μια 7950. Με 1gb λιγότερη ram. Άρα, λίγο πιο φθηνή. Είναι πιο γρήγορη όμως, οπότε είναι στα ίδια περίπου.

Από τιμή, τη βρίσκεις κάτω από τα 200 ακόμα κ στην Ελλάδα.

Για 2-3 χρόνια δε μπορώ ξέρω. Ακόμα και σε 1080p να παραμείνεις, ίσως αλλάξουν τα δεδομένα. Βέβαια οποιαδήποτε στιγμή, ρίχνεις πάνω στο σύστημα άλλη μια κι είσαι θεός.

Και μην το σκεφτείς για bottlneck, δεν θα έχεις θέμα.

Καλα στα 1080p θα παραμεινω σιγουρα.

Και εδω τη παλευω 4 χρονια με την 6850...

Αρα απο οτι φαινεται αξιζει.

Με κατι τετοιο θα ειμαι κομπλε δηλαδη

http://www.mgmanager.gr/gigabyte_gvr27oc2gd_radeon_r_270_2gb_gddr5/el/pid/16476/

ειναι και oc απο μαμα και με ωραια ψυκτρουλα

Έγινε επεξεργασία από Dant3
Link to comment
Share on other sites

κάπου διάβασα κάπου εδω μέσα ότι είναι σαν την 7950 σε επιδώσεις αλλά λίγο χειρότερη και με πλην -1gb

Link to comment
Share on other sites

Αν θες, κοίτα την asus την DC2Τ. Πάει λίγο πιο ψηλά και έχει λίγο πιο καλό σύστημα ψύξης. Και δεν είναι πολύ πιο ακριβή.

Επίσης διαβάζω πως λένε ότι λίιιιιγο πιο καλή είναι η gtx 760. Αλλά πάει 30€ παραπάνω. Δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει. Απλά έχε το στο μυαλό σου σαν μια άλλη εναλλακτική.

Τέλος, κάποιοι είπαν πως η xfx δίνει το battlefield με την 270x. Δες κι αυτό αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία πρόταση απο την ΝΖΧΤ για το θέμα της ψύξης.

NZXT Releases the Kraken G10 Liquid Cooling GPU Bracket | techPowerUp

Για τις custom υλοποιήσεις υπάρχει καμία ενημέρωση;

Έγινε επεξεργασία από bv13
Link to comment
Share on other sites

οκ πήρα τηλέφωνο τις διασυνδέσεις μου και μου είπαν πάνω κάτω δύο μήνες από την μέρα κυκλοφορίας κλπ κλπ

giga 280x rev1.0 released Oct 9th, 2013 ----> σε ελληνικά μαγαζιά την είχαμε μέσα Νοέμβρη

giga 280x rev2.0 released Nov 18th, 2013 -----> πριν μερικές βδομάδες οπότε με τους super duper υπολογισμούς μου θα μας έρθει στο Ελλάδα και γενικά την τελευταία βδομάδα του χρόνου για να δούμε αν το μαγείρεμα της gigabyte rev 2 είναι καλύτερο :dirol:

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει...AvP είναι αυτό!;)

Άσχετο αλλά το παίζει κανείς ακόμη αυτό?

Ψήνομαι λιγάκι!χαχαχα!

avpe.jpg

Συνονοματε ποσες καρτουλες θελαμε τρια χρονια πριν για να δουμε αυτο ...

o883.jpg

edit

παει και αυτο ... 3DMark Hall Of Fame : Fire Strike Extreme

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.