Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Πραγματικα θα ειναι καλες καρτες οι custom 290 αλλα δεν βλεπω καποιο τροπο να χανουν οι Τi ποτε απο τις 290...Τις Χ λεω παντα.

και μετα απο αυτα που σου πε μπορεις να πουλησεις την 780 και να ξαναπαρεις την 290 :hehe:

BF4-2.png

http--wwwgamegpuru-images-stories-Test_GPU-Action-Battlefield_4_China_Rising_-test-bf_4_2560.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκει που βλεπεις μπροστα την Ti ...

5gke.jpg

ως δια μαγειας στις ψηλες αναλυσεις η κουτσοκοκκινουλα γελαει με τα νουμερακια της.

dxu2.jpg

Οι non reference R9 αν κρατηθουν σε καλες τιμες η πρασινη πρεπει να τρεξει ... New roadmap confirms mobile GeForce 800M series heading for February | VideoCardz.com

H 780 δεν χαμπαριαζει.. Σταθερα 3fps πισω απο 290 ειτε σε 1080ρ ειτε σε 4Κ!:T:

Που τα βρισκεις αυτα ρε zpaf? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

H 780 δεν χαμπαριαζει.. Σταθερα 3fps πισω απο 290 ειτε σε 1080ρ ειτε σε 4Κ!:T:

Που τα βρισκεις αυτα ρε zpaf? :hehe:

Διπλα απο εκει που τα βρισκει ο kyr ... :hehe:

Καλα ο αλλος αλλα εσυ δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι οσο ανεβαινουν τα pixels η διαφορα μειωνεται ;

Link to comment
Share on other sites

Διπλα απο εκει που τα βρισκει ο kyr ... :hehe:

Καλα ο αλλος αλλα εσυ δεν εχεις καταλαβει ακομα οτι οσο ανεβαινουν τα pixels η διαφορα μειωνεται ;

Tι εννοεις μειωνεται.. εγω βλεπω στο 780 vs 290 3fps πισω η 780 απο την 290 στο 1080ρ και 4fps στο 4Κ.

Αν εννοεις το +1fps στα 4Κ τοτε ΟΚ, ναι μειωνεται! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις μειωνεται.. εγω βλεπω στο 780 vs 290 3fps πισω η 780 απο την 290 στο 1080ρ και 4fps στο 4Κ.

Αν εννοεις το +1fps στα 4Κ τοτε ΟΚ, ναι μειωνεται! :hehe:

Το ξυλο δηλαδη που εφαγε η καρτουλα σου στο Grid II στα ψηλα απο την κουτσοκοκκινουλα μου δεν σε επεισε εεεε ;

Να κοιτα εδω ... και ο anandtechας πληρωμενος ειναι ... :hehe:

bzc4.jpg

AnandTech | The NVIDIA GeForce GTX 780 Ti Review

Link to comment
Share on other sites

Το ξυλο δηλαδη που εφαγε η καρτουλα σου στο Grid II στα ψηλα απο την κουτσοκοκκινουλα μου δεν σε επεισε εεεε ;

Να κοιτα εδω ... και ο anandtechας πληρωμενος ειναι ... :hehe:

Στο GRID 2 Γιαννη η Tι ξεκιναει εκει που καιγεται η 290 σου.

59654.png

59672.png

:hehe: :hehe:

Ελα στο insmonia παιζουν ακομα καποια τεμαχια 780.

Link to comment
Share on other sites

Τι ξεκιναει βρε Χρηστο το throttling ; :hehe:

Ξεχνας γρηγορα μου φαινεται ...

Ναι μου ριχνεις 0,5fps εγω με θροττλινγκ και εσυ με 80% το φανακι και 85 βαθμους... :hehe:

Για ριξε μια ματια εδω τι γινεται στις υψηλες αναλυσεις.

rzzp.jpg

Γιαννη στο εχω ξαναπει.. Υποβαθμιση εκανες οχι αναβαθμιση.

Δωσε κατι με 3dmark11/13 γιατι στα unigine heaven/valley οι καρτουλες εχουν προβληματικο load.

Μια χαρα load εχουν απλα κατι γινεται με το tessellation!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ριχνεις 0,5fps εγω με θροττλινγκ και εσυ με 80% το φανακι και 85 βαθμους... :hehe:

Γιαννη στο εχω ξαναπει.. Υποβαθμιση εκανες οχι αναβαθμιση.

Και τωρα δηλαδη θες να μου πεις οτι αυτα τα 0,5 καρε σε average και τα 3 καρε στα minimum που ριχνει η κουτσοκοκκινη στο full gk110 σου ειναι υποβαθμιση ;

Και μονο βρε Χρηστο οτι η Ti θελει 250+ ευρω απο την κουτση μου αρκει για να εχω το fan οχι στο 80% αλλα στο 100%. :hehe:

Κανε υπομονη λιγο ακομα και οταν ερθουν οι πρωτες non reference R9 σκατζαρεις ... :T:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ριχνεις 0,5fps εγω με θροττλινγκ και εσυ με 80% το φανακι και 85 βαθμους... :hehe:

Για ριξε μια ματια εδω τι γινεται στις υψηλες αναλυσεις.

rzzp.jpg

Γιαννη στο εχω ξαναπει.. Υποβαθμιση εκανες οχι αναβαθμιση.

Μια χαρα load εχουν απλα κατι γινεται με το tessellation!

λες να ειναι κομμενο?

θα βγαλουνε patchaki που θα τα κανει ολα εππιπεδα :hehe::hehe::hehe: expensive κι αυτο

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα δηλαδη θες να μου πεις οτι αυτα τα 0,5 καρε σε average και τα 3 καρε στα minimum που ριχνει η κουτσοκοκκινη στο full gk110 σου ειναι υποβαθμιση ;

Και μονο βρε Χρηστο οτι η Ti θελει 250+ ευρω απο την κουτση μου αρκει για να εχω το fan οχι στο 80% αλλα στο 100%. :hehe:

Κανε υπομονη λιγο ακομα και οταν ερθουν οι πρωτες non reference R9 σκατζαρεις ... :T:

Γιαννη μη συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.. Δεν υπαρχει επαφη αστο..

Με ενα ενα 150αρι παιρνεις μια 660 και εισαι κομπλε. Μη μου λες τωρα για το αν αξιζει ή οχι.

Γιαννη αναβαθμιση θελω να κανω οχι υποβαθμιση..

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα load βλεπω

με ματιασες...

μεχρι τωρα το καρτονι πηγαινε κομπλε ,ανοιγω μια dota2 και μου βγηκανε τα ματια

290-10399.png

η ευθεια στο τελος ειναι επειδη εβγαλα το vsync που για καποιο λογο ηταν on, και το παιχνιδι πηγαινε κομπλε, αλλα το usage ειναι μαυρο χαλι.

γιατι ετσι;

σε πολυ πιο απαιτητικα παιχνιδια -βλεπε σκυριμ με 3giga ram usage- κανενα θεμα.

κανα τιπ;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω έχει ακουστεί οτι η ένδειξη του GPU usage sto στο τελευταιο MSI AF ,δεν ειναι σωστη,τουλαχιστον στις 290/Χ. Αν στο παιχνιδι είσαι σμooth ,τοτε εισαι smooth :p GPU usage μπορεις να δεις και απο το gpuz.

Link to comment
Share on other sites

με ματιασες...

μεχρι τωρα το καρτονι πηγαινε κομπλε ,ανοιγω μια dota2 και μου βγηκανε τα ματια

290-10399.png

η ευθεια στο τελος ειναι επειδη εβγαλα το vsync που για καποιο λογο ηταν on, και το παιχνιδι πηγαινε κομπλε, αλλα το usage ειναι μαυρο χαλι.

γιατι ετσι;

σε πολυ πιο απαιτητικα παιχνιδια -βλεπε σκυριμ με 3giga ram usage- κανενα θεμα.

κανα τιπ;

Δεν καταλαβαίνω που είναι το θέμα, δεν ήταν smooth όσο είχες vsync on?

vsync=60fps cap οπότε να τα πιάνει ακόμα και με ενδιάμεσα ρολόγια δεν πρόκειται να βάλει τα κανονικά 3d/ ή usage της προκοπής, αυτό συμβαίνει με όλες, όταν έβγαλες το vsync έφυγε το cap και έκανε render όσα frames μπορούσε.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μη συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.. Δεν υπαρχει επαφη αστο..

Με ενα ενα 150αρι παιρνεις μια 660 και εισαι κομπλε. Μη μου λες τωρα για το αν αξιζει ή οχι.

Γιαννη αναβαθμιση θελω να κανω οχι υποβαθμιση..

Μα για αναβαθμιση σου λεω και εγω.

Μην μπερδευεις τις πλακετες με τα κουφαρια.

Αν θες να παιξεις σε 1080p κρατα την.

Τα τρια monitor ηταν ο λογος που ειπα bye bye στην κουτσοπρασινη.

Κρατα τα πορτοκαλια σου και ασε τους αλλους με τα μηλα ...

brdy.jpg

DG's Nerdy Story :: NVIDIA GeForce GTX 780 Ti Review

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.