Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Στοκ ναι

Το κουμπάκι στο πλάι είναι για εναλλαγή bios ?

Παρατήρησα οτι στο Unigine τρέχει ως 900/1600... τα default δεν είναι 1150/1600 ? Στο gpu-z αυτό λέει πάντως... asic quality 77.8

Οχι δεν ειναι 1150/1600 τα default.

Κανε ενα reset με το προγραμμα που clockαρεις την καρτα για να δεις τα default clocks.

Ωραια υλοποιηση απο την Sapphire.

r67tz.jpg

Sapphire to launch Radeon R9 290X VAPOR-X with 8GB RAM | VideoCardz.com

Link to comment
Share on other sites

280x Toxic

Ακυρο για τα ρολογια ... συγνωμη.

0p5m.jpg

HARDOCP - Test Setup - SAPPHIRE TOXIC R9 280X Video Card Review

περι switch ...

The SAPPHIRE TOXIC R9 280X has a dual bios. One supports motherboards with BIOS ready for Windows 7, but also has a UEFI ready BIOS for people using Windows 8 or 8.1 with a UEFI compatible motherboard.

The UEFI BIOS when used with a compatible motherboard can really help increase boot times, which is always a plus.

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας αυτό το pic

http://imageshack.com/a/img401/2862/sbh1.jpg

και επανερχόμενος στο θέμα μου ... παρατηρώ οτι η κάρτα δεν αλλάζει VDCD ανάλογα με τα profiles... θεωρητικά αυτό είναι το πρόβλημα που δημιουργεί τα artifacts ... Γιατί το κάνει? και πως αυτό διορθώνεται ?

Εμένα το VDVC μένει σταθερό στο 0.875V είτε η κάρτα χρησιμοποιείται είτε όχι ... τουλάχιστον έτσι μου λέει το Gpu-Z

update... είναι θέμα του latest gpu-z με ένα παλιότερο βλέπω κανονικά το vddc να αλλάζει...

κανείς άλλος εδώ με 280x ? έχει θέματα η κάρτα ή απλά έτυχε σε μένα? βλέπω γενικότερα πάντως να διαμαρτύρονται αρκετοί κάτοχοι σε ξένα forum

Έγινε επεξεργασία από LuNaTiC
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας αυτό το pic

http://imageshack.com/a/img401/2862/sbh1.jpg

και επανερχόμενος στο θέμα μου ... παρατηρώ οτι η κάρτα δεν αλλάζει VDCD ανάλογα με τα profiles... θεωρητικά αυτό είναι το πρόβλημα που δημιουργεί τα artifacts ... Γιατί το κάνει? και πως αυτό διορθώνεται ?

Εμένα το VDVC μένει σταθερό στο 0.875V είτε η κάρτα χρησιμοποιείται είτε όχι ... τουλάχιστον έτσι μου λέει το Gpu-Z

update... είναι θέμα του latest gpu-z με ένα παλιότερο βλέπω κανονικά το vddc να αλλάζει...

κανείς άλλος εδώ με 280x ? έχει θέματα η κάρτα ή απλά έτυχε σε μένα? βλέπω γενικότερα πάντως να διαμαρτύρονται αρκετοί κάτοχοι σε ξένα forum

Με asus 280χ είμαι κ δεν έχω κανένα θέμα μέχρι στιγμής..Θέλεις μήπως να δω κάτι συγκεκριμένο για να έχουμε κ μέτρο σύγκρισης?

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω σιγά την κάρτα.....:sarcastic::victory:

Looking forward to sunday!:inlove:

Κυριακη ειναι η μερα του ερωτα σου έλα και θα με θυμηθείς:sarcastic: Παντος πρωτη εικονα η καρτα πεταει σε ολους τους τομείς:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη ειναι η μερα του ερωτα σου έλα και θα με θυμηθείς:sarcastic: Παντος πρωτη εικονα η καρτα πεταει σε ολους τους τομείς:happy2:

ΒΤW δεν μου είπες πόσο πήγε το μαλλί για αυτό το ΤΕΡΑΣ??:haha:

Link to comment
Share on other sites

ΒΤW δεν μου είπες πόσο πήγε το μαλλί για αυτό το ΤΕΡΑΣ??:haha:

Απο κοντα αυτα :sarcastic: Τιμη παντος super οχι κατι 700αρια που ζητανε και βαλε γιατι εχουμε την καραμελα τελευταία οτι ειναι δυσευρετη καρτα

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντος πηρα νεο μωρο στο δευτερο συστημα μου και im in love απο asiq καλα τα παει νομιζω ε? :p:P:P Συγνωμη εαν ειμαι λιγο offtopic

hng

Μιας και έχεις τους πιο ενδιαφέροντες συνδυασμούς αυτή τη στιγμή, πως βλέπεις τη σύγκριση 7970xfire με τους νέους catalyst σε σχέση με την 780Ti;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν κατάλαβα ποιά κάρτα πήρε ο Azazil ? 7900 tahiti λεει το gpu-z 780ti το signature :p

Την 7990 πηρα για mandle και τα σχετικα!!!Αλλα εχω και την kingpin :sarcastic: Η μια στο ενα συστημα η αλλη στο 2ο και ετσι παιζω μπαλα και στα 2 στρατοπεδα!!!

Μιας και έχεις τους πιο ενδιαφέροντες συνδυασμούς αυτή τη στιγμή, πως βλέπεις τη σύγκριση 7970xfire με τους νέους catalyst σε σχέση με την 780Ti;

Με τους catalyst 14.2 δοκιμασα μονο bf4 και οι πυρηνες δουλεουν σε cf αψογα συγχρονισμενοι 99% σε ολο το φασμα του παιχνιδιου αναλογα βεβαια και την σκηνη με το μαντλ on.Μπορω να πω πως αυτη την στιγμη η AMD με τους συγκεκριμενους οδηγους στηριζει το cf στο επακρον βεβαια θελω χρονο να δω και σε αλλα παιχνιδια τι κανει.Σε μπεντς που ετρεξα 3dmark2013και valley ολα στοκ κατασταση επισης το cf δουλευε αψογα.Μακαρι να στρωσε κολο στους οδηγους η κοκκινη και να μην μας αρχησει στα παλια γιατι οταν ειχα την 5970 και 6990 πραγματικα μου χε βγαλει το λαδι το cf αναλογα το game

Τωρα την συγκεκριμενη υλοποιηση της 780τι που εχω επειδη ειναι αγωνιστικη καρτα δεν μπορω να την συγκρινω με την 7990 και δεν ξερω εαν θα μπορεσω να δω στα μπεντς τα ιδια νουμερα με την 7990,ισως να την πλησιασω εαν την βαλω σε νερα και αυτη

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Συγχώνευση 2 συνεχόμενων μηνυμάτων - MHN κάνεις συνεχόμενα posts με διαφορά μερικών λεπτών !!! Αντ' αυτού κάνε διόρ
Link to comment
Share on other sites

stuttering τέτοια πράγματα παρατήρησες; Δηλαδή σε flow κτλ πως την είδες;

Προσπαθώ να καταλάβω αν είναι πιο vfm 7970xfire απο μια 780Ti/TITAN black μέχρι να έρθουν οι maxwell που έχουν το efficiency.

Link to comment
Share on other sites

stuttering τέτοια πράγματα παρατήρησες; Δηλαδή σε flow κτλ πως την είδες;

Προσπαθώ να καταλάβω αν είναι πιο vfm 7970xfire απο μια 780Ti/TITAN black μέχρι να έρθουν οι maxwell που έχουν το efficiency.

Σε 1080p Τv που εχω συνδεδεμενο το μηχανημα στο bf4 ειχα 0 stuttering χωρις να πειραξω τιποτα απο οδηγους ,κουμπωσα καρτα εβαλα οδηγους και επαιξα δλδ.και ολα καλα.Για μενα αξιζει 2χ7970 στις τιμες που παιζουν μεταχειρισμενες

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.