Jump to content



CORSAIR GS SERIES GS700


kastorasgr

Recommended Posts

Γεια σας, θελω να αγορασω ενα νεο τροφοδοτικο σε max τιμη 120 ευρω το πολυ.

, PSU - E-SHOP.GR μεχρι 120 ευρω max.

εχω δει το CORSAIR GS SERIES GS700, θα ηθελα να μου πειτε μερικες γνωμες η τι θα περνατε εσεις απο το e-shop διοτι απο εκει εχω την δυνατοτητα να αγορασω.

pc specs:

cpu : intel i7 960

gpu : gtx 480

psu : akasha 1000w(μουφα:p)

ssd : intel 80 gb

hdd : western digital 1 tb black sata 3

ram : kingston 6 gb 1600 mhz

case : corsair 600t black( συνδεδεμενα ολα τα φανς πισο, πανο, μπροστα , και ενας scythe φαν στην αεροπσυκτρα) 4 συνολο δλδ.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, ως κάτοχος του GS800 που είναι ίδιο απλά προσφέρει αλλα 100W ονομαστική ισχύ θα σου προτείνω σε αυτά τα χρήματα να κοιτάξεις κάτι modular εκτός και θες να μαζεύεις μακαρονάδα και να σου σπάει και τα νεύρα :)

Θα σου προτείνω αυτό που χω βάλει και γω στο μάτι, για τα λεφτά του πιστεύω ειναι πολύ καλο

GOLD + modular

https://www.skroutz.gr/s/3177771/EVGA-SuperNOVA-NEX750G-Gold.html:woot:

Link to comment
Share on other sites

Πώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι το τροφοδοτικό σου είναι μούφα; Οκ είναι κάπως παλιό

αλλά είναι πολύ καλο παρά τα χρόνια του. Αν το αλλάξεις έτσι κι αλλιώς, ρίξε μια ματιά σε αυτά:

BE QUIET! PURE POWER 80PLUS MODULAR L8-730W - -

XFX P1-850B-UKB9 PRO SERIES 850W PSU - -

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.640646

To τελευταίο είναι αρκετά καλή vfm επιλογή.

@SpirosKGR

Στο κουτί του φίλου όπως και στο δικό σου, πρέπει να είσαι ανάπηρος για να μην μπορείς να κάνεις cable management είτε το τροφοδοτικό είναι modular είτε όχι.

Κατά τα άλλα ούτε εσύ βλέπω να έχεις κάποιον λόγο να αλλάξεις psu.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και τους δυο σας, στο corsair 600t δεν φαινεται σχετικα ουτε ενα καλωδιο απο το akasha που εινε σαν χταποδι με τοσα καλωδια που εχει, οποτε το gs corsair θα κρυψω τα καλωδια ανετα :) παρεπιπτοντος SpirosKGR δεν γινεται να ανοιξω το Link που μου εστιλες δεν χερω τον λογο. και παρακαλεσα μονο απο e-shop :)

Trexx το akasha εχει χαλασει το εχω τεσταρει με αλλο τροφοδοτικο.

Link to comment
Share on other sites

Πώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι το τροφοδοτικό σου είναι μούφα; Οκ είναι κάπως παλιό

αλλά είναι πολύ καλο παρά τα χρόνια του. Αν το αλλάξεις έτσι κι αλλιώς, ρίξε μια ματιά σε αυτά:

BE QUIET! PURE POWER 80PLUS MODULAR L8-730W - -

XFX P1-850B-UKB9 PRO SERIES 850W PSU - -

THERMALTAKE SPS-730MPCBEU SMART SE SERIES 730W CM 87+ PSU - -

To τελευταίο είναι αρκετά καλή vfm επιλογή.

@SpirosKGR

Στο κουτί του φίλου όπως και στο δικό σου, πρέπει να είσαι ανάπηρος για να μην μπορείς να κάνεις cable management είτε το τροφοδοτικό είναι modular είτε όχι.

Κατά τα άλλα ούτε εσύ βλέπω να έχεις κάποιον λόγο να αλλάξεις psu.

Παιδιά δε λέω ότι δε γίνεται cable managment αλλά σου πρίζει τα ____ καταλάβατε για να το φτιάξεις και πάλι ! Στη δικιά μου περίπτωση περνάνε πολλά καλώδια απο το κέντρο του κουτιου επειδή έχω βάλει και τους σκληρους χαμηλά δίπλα από το τροφοδοτικό μαζεύετε πίσω καλώδιο :p

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο (ισχυρότερο και περισσότερη εγγύηση) από τα τρια είναι το xfx. Αν θέλεις

να γλυτώσεις χρήματα, το tt που κοιτάς είναι πολύ καλή λύση.

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION]

Τίποτα δεν σου πρήζει, μην επιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.