Jump to content



90nm Athlon64 3000+ S939 benches....


Shadow Hunter

Recommended Posts

Το review ειναι στα τσεχικα και δεν βρηκα καποιον μεταφραστη να το βγαλει σε αξιοπρεπη ελληνικα αλλα οι εικονες ειναι universal.

Τα σχολια δικα σας, εγω μονο 2 φωτο απο το αρθρο θα παραθεσω:

1 - (1.2vcore τρεχοντας Prime)

post-944-1416071269,1332_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 - (1.072vcore με το φαν του ανεμιστηρα κλειστο.Το μοναδικο ανεμιστηρακι ειναι του chipset. Η θερμοκρασια δεν ξεπερασε τους 47C συμφωνα με τα λεγομενα του δοκιμαστη.)

post-944-1416071269,1642_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 23:16]

Εμενα παντως με χαλασε που κατεβασαν ΠΑΛΙ την συχνοτητα. Γιατι ο 3000+ μονο 1800MHz.?

Ο κανονικος στα 2GHz δεν δουλευει?

Και καλά το dual channel στις μνήμες υπερκαλύπτει τα 200Μhz!

Link to comment
Share on other sites

Ε, μαμησε με στην τελικη. Ας τον βγαλουν απο την αρχη εκει και να ανεβαζουν MHz και οχι να κατεβαζουν . Αληθεια γιατι δεν βγαζουν εναν στο 1GHz (να θυμηθουμε τα παλια) και να τελειωνουμε. Entry level κετσι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 23:32]

Ε, μαμησε με στην τελικη. Ας τον βγαλουν απο την αρχη εκει και να ανεβαζουν MHz και οχι να κατεβαζουν . Αληθεια γιατι δεν βγαζουν εναν στο 1GHz (να θυμηθουμε τα παλια) και να τελειωνουμε. Entry level κετσι.

λοοοοοοοοοοοοολ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 23:32]

Ε, μαμησε με στην τελικη.

Αύριο σπίτι μου καλά είναι? :D

Και εγώ διαφωνώ τώρα τελευταία με τις αποφάσεις της AMD (κυρίως για τα ratings)

Link to comment
Share on other sites

και γω διαφωνώ, πραγματικά μου έπεσε κεραμίδα, δε το περίμενα να ρίξουν 200. Ο 3000+ 90nm είναι λίγο πιο γρήγορος από τον 2800+ 130nm(σε SC και οι δύο) και πολύ πιο αργός από τον 3000+ 130nm :TD:

Link to comment
Share on other sites

και πως θα γινοταν ρε παιδια θα ετρεχε ο 3000+ στα 2γιγα και ο 3500 στα 2200?

μια χαρα ειναι το pr. ετσι κιαλιως μας το εχει αποδειξη η amd οτι τα mhz δεν ειναι αυτα που μετρανε παντα. μαλον γιανη πρεπει να την σηκοσεις την φοτο στα 2600 κατι να κλαψουνε μανουλες πολλα μηχανηματα ετσι για να βλεπουμε λιγο πως βγενουν μερικα σκορ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.