Jump to content



Need For Speed: Rivals


virus777

Recommended Posts

Αυτό που πηγαίνεις με 140km/h και φαίνονται οι λεπτομέρειες της ασφάλτου ποιο τζιμάνι το σκέφτηκε πάλι;

Γιατι στην πραγματικοτητα στα 140 δεν φαινονται?? Δεν πας και με 300.Εγω το βλεπω λιγο πιο αληθινο ετσι,με ειχε κουρασει που απο τα 60 και μετα νομιζεις οτι σπας το φραγμα του ηχου και πετανε διπλα σου απροσδιοριστες πολυχρωμες γραμμες.

Link to comment
Share on other sites

αα επισης v-synch δε υπαρχει στα μενου και εχει και lock στα 30 fps αλλα περπαταει το παιχνιδι παρα το lock!!

Καμία δικαιολογία και ας είναι port από κονσόλα. Μιλάμε για τη Frostbite engine και όχι για κάποια περίεργη μηχανή που δεν υπάρχει σε PC. Έλεος. Δε νοείται fast paced παιχνίδι και 30fps cap.

PS Διαβάζω ότι το κάνανε επίτηδες για λόγους συγχρονισμού με το "AllDrive" σε single και multiplayer.. Εγώ λέω port στο πόδι :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πηγαίνεις με 140km/h και φαίνονται οι λεπτομέρειες της ασφάλτου ποιο τζιμάνι το σκέφτηκε πάλι;

Αφού είναι screenshot, έχει παγώσει το χρόνο οπότε λογικό να φαίνονται όλες οι λεπτομέρειες :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το tip της ημέρας:

Φτιάχνοντας ένα User.cfg εκεί που βρίσκετε το παιχνίδι μπορούμε να φτιάξουμε:

Μεταβολή ResolutionScale έως 2.0 -> NFS14.exe" -Render.ResolutionScale 2.0

Μεταβολή Post Process ένα από τα ->PostProcessAAMode_None *_FxaaLow *_FxaaMedium *_FxaaHigh *_Smaa1x *_SmaaT2x

Η μόνη εντολή που χρειάζεται shortcut για το "frame unlocker" στα 60 frames.

GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60.0

Π.χ. "E:\NFS The Rivals\Need for Speed Rivals\NFS14.exe" -GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60

ΑΛΛΑ, υπάρχει ένα αλλά!!

Τα Frames πρέπει να είναι ακριβώς στα 60 σταθερότατα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανένας να δουλεψει με logitech μοχλό??(rumplepad 2 έχω)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Αν δεν δουλεύει - αναγνωρίζεται από το παιχνίδι βάλε ένα xbox360 controller emulator (πχ x360ce) και θα νομίζει ότι έχεις το χειριστήριο του 360 που παίζει παντού.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδακι απλα δεν παιζεται ετσι..Τρελο arcade,το τελευταιο nfs που μου αρεσε ηταν το shift 2..

Οσο για το χειριστηριο ακολουθεις τα εξης βηματα.

1)Κατεβαζεις α)x360ce_lib64_r766.zip και β)x360ce.App-2.1.2.191.zip απο το σιτε που μου ειπε ο FrOsT πανω..

2)Κανεις Unzip τα δυο αρχεια πανω και τα βαζεις σε εναν φακελο..

3)Κανεις μετονομασια το xinput1_3 σε xinput9_1_0

4)Ανοιγεις το το x360ce(με το εικονιδιο του χειριστηριου),πατας yes,next μετα finish,κλεινεις το προγραμμα αφου αποθηκευσεις της ρυθμισεις σου.

5)Ανοιγεις το x360ce(Configuration settings,το εικονιδιο που εχει ενα γραναζι) και γραφεις κατω απο το [Options]

Version=1

μετά κατω απο το [inputHook]

HookMode=1

HookLL=0

HookCOM=1

HookSA=0

HookWT=0

HookDI=1

HookPIDVID=1

HookName=1

κανεις save

6)τα κανεις αντιγραφη και επικολληση στο φακελο του nfs.(πχ. C:\Program Files (x86)\Origin Games\Need for Speed Rivals)

7)Ανοιγεις το παιχνιδι και μπορεις να παιξεις με το Logitech χειριστηριο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.