Jump to content



Σκέψεις για αναβάθμιση


GnG1416003205

Recommended Posts

Επεξεργαστή αυτόν: Intel Core i5-4570 Box | Skroutz.gr μητρική αυτήν: Asus H87-Pro (C2) | Skroutz.gr με 3 χρόνια εγγύηση.

Μην πληρώσεις άδικα το overclocking. Ο 4570 είναι στην ουσία ίδιος με τον 4670Κ και ...40 ευρώ φτηνότερος. 40 από δω, άλλα 20 τουλάχιστον για μητρική πάμε στα 60. Κι ένα 30αρι δεν θα κάνει η ψύκτρα;

i7 παίρνεις με αυτά τα λεφτά και τελειώνει και ο "φόβος του μέλλοντος". Οι "τζάμπα επιδόσεις" του overclocking δεν είναι και τόσο τζάμπα τελικά. Αν τώρα θέλεις γενικά να σκαλίζεις για το κέφι, πάρε έναν FX 8320 να του αλλάξεις τα φώτα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι z87 με κλειδωμένο. Επεξεργαστή αυτόν: Intel Core i5-4570 Box | Skroutz.gr μητρική αυτήν: Asus H87-Pro (C2) | Skroutz.gr με 3 χρόνια εγγύηση.

Οff-Topic αλλά δεν κρατιέμαι , η μητρική είναι κούκλα :p :man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

αξιλογοτατη ειναι η extreme4 (ειτε ζ87 ειτε ζ87Μ (micro-atx) στα 130Ε βεβαια..

Αποκτας και ενα απο τα καλυτερα τσιπακια στον ηχο..(alc1150) χωρια τη σιγουρια στο ocing.

Απο και και επειτα..μη σε εντυπωσιασει το 8-phase της φαταλιτυ.

(για τα 100Ε οκ ειναι ..παραπανω δε χρειαζεται να δωσεις)

Kαι οι πιο μικρες H87 μεχρι τα 4.2 θα σε καλυψουν ..

Mετα θα σε κοψουν οι θερμοκρασιες σαν πιο πιθανο.

Aν θες να γλιτωσεις το 20αρικο δλδ..και αυτη σαν βασικη μητρικη να κουμπωσεις τα υπολοιπα μια χαρα ειναι..

MOTHERBOARD :: Asrock Socket 1150 H87M Pro4 GLan Audio Raid - Visionstudio.gr

(matx...εχω μια ταση προς αυτες)

Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει η extreme 4 μαζί με τον 4670k.

Ανεβάζω το budget 30-40 ευρώ αλλά νομίζω τα αξίζει.

Θα το ψάξω λίγο γιατί θα ήθελα κάπου στην Αθήνα να κάνω την αναβάθμιση και όχι μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.