Jump to content




wolves

Recommended Posts

because we love City Interactive :p :P

attachment.php?attachmentid=57946&stc=1&d=1378544189

City Interactive is bringing Alien Rage, a new sci-fi, “arcade-style” first-person shooter, to Steam, PSN, Live Arcade. Developed by the publisher’s Bydgoszcz studio and powered by the Unreal Engine 3, it promises “visceral, non-stop, run-and-gun action.”

In Alien Rage, players assume the role of a highly trained elite commando on a mission of sabotage. Described as “a sustained burst of arcade aggression,” the game will feature “adrenaline-filled, close quarter combat,” “beautifully composed sci-fi vistas,” and some sort of co-op.

Alien Rage will be available via digital distribution later this year

Save 20% on Alien Rage - Unlimited on Steam

attachment.php?attachmentid=57947&stc=1&d=1378544189

attachment.php?attachmentid=57948&stc=1&d=1378544189

attachment.php?attachmentid=57949&stc=1&d=1378544189

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=c7SaAu1YoxM]Alien Rage - first official teaser [PEGI] - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fLEvX5N_fyU]Alien Rage E3 gameplay footage [uSK] - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7_3aiPhQTxc]Alien Rage - gameplay trailer [PEGI] - YouTube[/ame]

post-11666-1416077668,4883_thumb.jpg

post-11666-1416077667,8871_thumb.jpg

post-11666-1416077668,4037_thumb.jpg

post-11666-1416077668,4587_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δείχνει να έχει κάποια πλάκα. Όχι τίποτα ιδιαίτερο. Τρέχεις-σκοτώνεις-τρέχεις -σκοτώνεις.

Το ερώτημα είναι αν αξίζει τα 16€ και να ασχοληθείς μαζί του. Κλείνω προς το όχι.

Link to comment
Share on other sites

Διασκεδαστικο αλλα εχει θεματακια.

Πρωτον ο χειρισμος με το ποντικι.

Ακομα και με την ευαισθησια στο πιο χαμηλο οπου θυμαται παει αργα αλλοτε γυρναει γρηγορα.

Με δεξι κλικ για να ζουμαρεις σε μαχη ειναι απλα αδυνατο να κανεις μικροδιορθωση.αντι οταν ζουμαρεις να κινειται αργα κινειται πιο γρηγορα ο στοχος!

Φυσικο επακολουθο να μη μπορω ζουμαριστος να πετυχω χριστο.

Οι αντιπαλοι κινουνται πολυ γρηγορα.ετσι και ξεκινησουν να ερχονται προς τα σενα,τελειωσε.Ειδικα εαν ειναι πανω απο ενας

Τα γραφικα μετρια.quakιζει αρκετα αλλα εχει θεμα και εδω.Απο τα 60 πεφτει σε 20αρια ευκολα και πονοκεφαλιαζω συνεχεια με αυτο.και γραφικα να κατεβασω ,μικρη η βελτιωση.

Θεωρω οτι δεν εχω τοσο μπρικι υπολογιστη για να το εχω στο medium και να γινεται αυτο.

Και το θεμα ειναι οτι δεν εχει και τιποτα τρελο απο γραφικα.

Το draw distance ειναι και χαλια.

Καμια φορα αργουν να φορτωσουν τα textures

Κτλ κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπια δεν αλλαζουν.και να τα αλλαξεις μενουν τα default

Επισης το παιχνιδι εχει τελικα θεμα με τις radeon

Μολις πεσουν physx μεσα τοτε πεφτουν τα 20αρια.

και δε μπορεις να τα απενεργοποιησεις κιολας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Μου άρεσε πολύ σαν game, ή AI είναι πολύ καλύτερη απο το video Stunning Gameplay Highlights - YouTube. Aλλά το έπαιξα στο δεύτερο επίπεδο δυσκολίας. Το game έχει πολύ ωραία boss και θυμίζει quake/unreal.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Δεν ξέρω οταν κυκλοφόρησε ο τιτλος πόσο κακός ή unoptimized ήτανε, αλλά τώρα τρέχει τέλεια.Ομορφα τοπία, απολαυστικο gunplay ίσως λίγο καλύτερο απο hard reset, ωραια όπλα και βέβαια τα physx τα οποια τρέχουν απο cpu και οχι απο gpu.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη που ειχε βγει ηταν τραγικο, και ηταν κριμα γιατι μου ψιλοαρεσε σαν gameplay.

Πολυ "oldschool" κατασταση.

Το ειχα παρατησει στο μισαωρο.

Μετα απο αυτο που ειπες θα του ξαναδωσω αλλη μια ευκαιρια....

Link to comment
Share on other sites

Και καλά θα κάνεις. :D

Ειναι το στυλ μου εμένα να παίζω παιχνιδια μετά απο καιρό ωστέ να μη συνανταω προβλήματα.Μεγάλα παραδείγματα, το συγκεκριμένο, το metro 2033 που γενικά διάβαζα ήταν κακογραμμένο και βαρύ αλλά με την 280χ ήταν σταθερο 60αρι, και τα witcher που τα έπαιξα και τα δυο πέρσυ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.