Jump to content



Ποιά διανομή ;;;;


dpolal

Recommended Posts

Ξέρω ότι υπάρχουν πολύ καλύτερες λύσεις κάπου εκεί έξω (μου προτείνατε αρκετές) αλλά ειλικρινά δεν έχω πλέον την ψυχική δύναμη να κάτσω να ασχοληθώ οπότε συγχωρέστε με για το «γράψιμο»... :(

Δεν έκατσα να πειραματιστώ με τίποτα από ότι προτείνατε και απλά έβαλα Lubuntu 13.04.:o

Ευτυχώς το μηχανάκι αναγνώρισε κανονικά επιπλέον μνήμη και δίσκο που του κότσαρα και η εγκατάσταση ήταν πανεύκολη.

Με λίγο ρύθμιση και απεγκατάσταση διεργασιών παίζει τώρα στα 106ΜΒ ram από τα 368 που έχει συνολικά το πισί και ο επεξεργαστής στο 2% σε idle.

Σίγουρα δεν βάζει φωτιά στην άσφαλτο από άποψη επιδόσεων αλλά για δωρεάν χρήση από τους πελάτες είναι μια χαρά.

Θα το βάλουμε στο κατάστημα τις επόμενες μέρες και όλα θα εξαρτηθούν από το αν καταφέρω να το κάνω να τυπώνει απευθείας στα φωτοτυπικά μηχανήματα χρησιμοποιώντας τα σαν δικτυακούς εκτυπωτές.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου κάνει για τη δουλειά που το θες με γεία και με χαρά σου... Το Lubuntu είναι μια τίμια και σταθερή έκδοση οπότε δεν περιμένω να έχεις πρόβληματα με το εκτυπωτη... καλή σου συνέχεια..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ρε! καλά έκανες, όχι θα σου πούνε οι άλλοι τι θα βάλεις! Αυτό που σε βολεύει παλικάρι και έχεις όρεξη, κι εγώ αυτό θα έκανα! :yu:

Αν ήταν έτσι όπως τα λες θα το είχα κάνει από την αρχή χωρίς να ρωτήσω κανέναν φίλε μου.

Το νήμα το ξεκίνησα θεωρώντας ότι μπορεί να βρώ κάτι άλλο εξίσου ελαφρύ αλλά και εξίσου «εύκολο» στην εγκατάσταση μιας και έχω ασχοληθεί αρκετά με το lubuntu και έχω άποψη.

Βέβαια από τα λεγόμενα των υπολοίπων αν δεν σήκωνα μανίκια δεν θα έβλεπα προκοπή ή αλλιώς αν δεν βρέξεις κ@λ@ ψάρι δεν τρώς... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.