Jump to content



Γνώμες για ποντίκι μετά το sidewinder x5


giannis-21

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες , χθες μου 'χάλασε' το sindwinder x5 μου. Συγκεκριμένα η ροδέλα και το μεσαίο κλικ. Μιας και τα χρειάζομαι τα κουμπιά θα αγοράσω καινούριο ποντίκι.

Κάποια πρόταση; το ποντίκι είναι για gaming αλλά και για χρήση γράφειου :)

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο κατάλαβα όλοι logitech έχετε :) το g700s σε σχέση με τα υπόλοιπα( g400s , g500s) έχει διαφορά ή τα έξτρα χρήματα είναι άδικος κόπος?

Το έχω το g700s, αν του άλλαζα κάτι θα ήταν το καλώδιό του που είναι σχετικά άκαμπτο οπότε πιθανόν θα σε δυσκολέψει λίγο όταν θα το χρησιμοποιείς ενω το φορτίζεις (δύο μέρες μου κρατάει η μπαταρία του περίπου). Άν δεν σε ενδιαφέρει να είναι ασύρματο πάρε το g500s κατά την γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το Χ5 και με είχε βολέψει πάρα πολύ μέχρι που χάλασε η ροδέλα και σε'μενα. Πήγα σε roccat kova+ δεν με βόλεψε ποτέ(claw grip). Το άλλαξα με το steelseries sensei raw(48€ από amazon με τα μεταφορικά) και νιώθω σαν να το είχα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ για το savu, είχα δει το review του alexopus6 και το αγόρασα πριν 6 μήνες για το 2ο pc μας. Είναι πολύ καλό στην χρήση και με έχει βολέψει. Το μόνο μειονέκτημα (μικρό) για μένα είναι ότι είναι πολύ ελαφρύ.

Στο pc της υπογραφής μου έχω το razer mamba και σε συνδυασμό με το razer destructor, μου έχει κάτσει γάντι στο χέρι. Ξεφεύγει όμως σε τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Για χρήση γραφείου θα πάρεις g700;
Κάποια πρόταση; το ποντίκι είναι για gaming αλλά και για χρήση γραφείου

Και για χρήση γραφείου. Παίζουμε και παιχνιδάκια αρκετά :p Μάλλον κλείνω προς το g500s αν και είμαι αρκετά αναποφάσιστος :) . Παρασκευή λογικά που θα πάρω κάποια χρήματα από την δουλειά θα παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

αυτό είχα και μου είχε 'κάτσει' καλά στο χέρι οπότε το παρόμοιο μέγεθος θα μου είναι καλό. το mamba που είχα μου ήταν λίγο μικρό στο χέρι και μου ξεκολλούσε συνέχεια το υλικό που είχε στην θέση του αντίχειρα.:wall:

Link to comment
Share on other sites

αυτό είχα και μου είχε 'κάτσει' καλά στο χέρι οπότε το παρόμοιο μέγεθος θα μου είναι καλό. το mamba που είχα μου ήταν λίγο μικρό στο χέρι και μου ξεκολλούσε συνέχεια το υλικό που είχε στην θέση του αντίχειρα.:wall:

Αφού το mamba σου φάνηκε μικρό, το savu είναι ελαφρώς μικρότερο και άρα καλώς το απόρριψες. Γενικά το ποντίκι είναι πολύ υποκειμενικό θέμα. Το ιδανικό είναι να πας σε ένα μαγαζί και να το δοκιμάσεις, αν αυτό είναι εφικτό αναλόγως του τόπου που βρίσκεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το G400 έχει τον καλύτερο σένσορα από όλα τα υπόλοιπα στο συγκεκριμένο thread. Οπότε αν είσαι φανατικός fpsάκιας τότε καλύτερα να μη κάνεις συμβιβασμούς στον σένσορα όταν θα δώσεις λεφτά για ένα καλό mouse. Αλλιώς g500 αφού και εμφανισιακά είναι πιο ωραίο και έχει και κάτι έξτρα φουρφούρια :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.