Jump to content



τριποδο ~50Ε


Recommended Posts

πεστε μου τωρα καποιο τριποδακι στα ~50Ε.

https://uk.hama.com/004214/hama-traveller-compact-pro-tripod

αυτο ειχα το οποιo με καλυπτε για τα βασικα.Και ηταν στα 40Ε.

οποτε βασει χαρακτηριστικων να ψαξουμε.ballhead κατα προτιμηση

επειδη δε μου απαντησε κανενας (μονο ενας και τον ευχαριστω αλλα ειναι κοντο)και εγω ΧΩΡΙΣ τριποδο δε μπορω , κανω νεο θεμα μπας και παρω καμμια βοηθεια.

50Ε κατα προτιμηση αλλα δε θα τα χαλασουμε στα +10 η ακομα και +20Ε

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πέραν από τις απόψεις που μπορείς να πάρεις, καλύτερα δεν είναι να πας σε ένα μαγαζί και να δείς 2-3-4-5 από κοντά ώστε να έχεις προσωπική εμπειρία και την αίσθηση της συναρμογής και της ποιότητας του κάθε τριπόδου ?

Link to comment
Share on other sites

Λαμακία αυτό.

Κάποιο φθηνό δυσκολεύομαι να προτείνω ( δεν ταιριάζουμε καθόλου με τα φθηνά προϊόντα :D ), κάτι Konig, Sentio, Braun, Hama, κλπ τα αντιπαθώ σαν την Apple :D

Ειδικά τα Konig είναι γτπ εντελώς.

Και αν δεν έχει αλλάξει κάτι στην Sentio με τα χρόνια, τα ίδια σκατά και αυτοί ( quality control = disabled... έπαιρνες 5 ίδια προϊόντα και το καθένα είχε διαφορετικές ιδιότητες σαν υλικό, λες και παράγονταν στο χέρι δίχως ηλ. εργαλεία μετρήσεων, κλπ :D ).

Το Benro που είχε ο Αντρέας μου άρεσε πάντως και ήταν και ικανοποιημένος και ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

CULLMANN Foto | Video :: NANOMAX 260 CB6.3

Δεν εχω εμπειρια με το συγκεκριμενο ..αλλα απο το να πηγαινα σε hama...hamhseta.

Προσωπικα θα πηγαινα -στη θεση σου- σε αλλη κατηγορια τιμης.Απο τη στιγμη που δεν μπορεις χωρις αυτο ..ειναι κριμα 2-2.5Κ € να τα στηριζεις σε 50.

Να ηταν για περιαστασιακη χρηση ..οκ.

Ο mesias τι κανει?Δε παιζει κανενα benro?

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω ειμαι του φθηνου και το ξερεις...

απλως μερικες φορες αναγκαστικα πρεπει να βολευτουμε.

ποιο εχει ο ανδρεας ;

Βασικά έχει και ένα νέο φθηνό που τον ικανοποίησε.

Κάτσε να τον ειδοποιήσω να σου πει ακριβές μοντέλα γιατί δεν τα θυμάμαι, μόνο το κόστος τους θυμάμαι και τις εντυπώσεις μου και του :D

[MENTION=20642]andreas_a[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

CULLMANN Foto | Video :: NANOMAX 260 CB6.3

Δεν εχω εμπειρια με το συγκεκριμενο ..αλλα απο το να πηγαινα σε hama...hamhseta.

Προσωπικα θα πηγαινα -στη θεση σου- σε αλλη κατηγορια τιμης.Απο τη στιγμη που δεν μπορεις χωρις αυτο ..ειναι κριμα 2-2.5Κ € να τα στηριζεις σε 50.

Να ηταν για περιαστασιακη χρηση ..οκ.

Ο mesias τι κανει?Δε παιζει κανενα benro?

o Νικος οχι...πλεον

βλεποντας αυτο το τριποδο ειναι ακριβως ιδιο με το Hama.ιδιο συστημα κλειδωματος και ΑΥΤΟ ειναι που χαλασε στο χαμα.

κριμα ειναι το ξερω οτι δε μπορω να δωσω παραπανω.

γιαυτο και ανεβαζω μπατζετ κοντα μεχρι 70..ΑΝ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.