Jump to content



CoolerMaster XTREMA 833 BLACK και front USB3 panel


myst

Recommended Posts

Καλησπέρα,

έχω το παραπάνω κουτί (στην ουσία είναι ένα 831) και θέλω να βρω τρόπο να έχω μπροστά USB 3 υποδοχές.

Εκτός από το να πάρω κάποιο τέτοιο panel:

USB 3 0 20 Pin 2 Ports Front Panel Floppy Disk Bay Hub Bracket Cable Computer | eBay

Υπάρχει άλλος τρόπος/αξίζει να κάνω καποια πατέντα για να βάλω πχ κατι τέτοιο

New 2 Ports USB 3.0 Female to Motherboard 20-Pin Header Female Extension Cable | eBay

Το κουτί μπροστά είναι έτσι

g1w9.jpg

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

γίνεται, δεν είναι δύσκολο Mod, αν ανοίξεις το καπάκι του κουτιού, οι 2 θύρες usb που είναι κοντά στο κουμπί Power είναι καλώδιο η ένα PCB σαν αυτό;

3487.jpg

Αν είναι καλώδιο μόνο, έχεις ελπίδες αλλαζοντάς το να ταιριάξει

Αν είναι πλακετούλα /\ θα κάνεις λίγο παραπάνω mod-άρισμα για να το ταιριάξεις (βγάζοντας αυτό που έχει το case).

Link to comment
Share on other sites

γίνεται, δεν είναι δύσκολο Mod, αν ανοίξεις το καπάκι του κουτιού, οι 2 θύρες usb που είναι κοντά στο κουμπί Power είναι καλώδιο η ένα PCB σαν αυτό;

3487.jpg

Αν είναι καλώδιο μόνο, έχεις ελπίδες αλλαζοντάς το να ταιριάξει

Αν είναι πλακετούλα /\ θα κάνεις λίγο παραπάνω mod-άρισμα για να το ταιριάξεις (βγάζοντας αυτό που έχει το case).

Να συνεχίσω λίγο την ιδέα σου?

Αν γίνεται αφαιρείς και τα δυο USB 2 και στη θέση τους βάζεις δυο "δυόρωφα" USB 3 , το ένα το πάς με το υπάρχον καλώδιο και το άλλο με το νέο καλώδιο (το του USB 3)

Νομίζω χώρος υπάρχει, ε και όλο και κάποια πατέντα στήριξης θα βρεθεί! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.