Jump to content



Μου πεφτει η συνδεση. Ετσι στα καλα καθουμενα.


aeroengine

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους τους λαμπιτες. Ενω ολα δουλευαν ρολοι, μια ωραια πρωια αρχισε να πεφτει το dsl ειτε δεχομουν κληση ειτε εκανα εγω κληση. Να πω οτι εχω σε μια πριζα ενα τηλεφωνο και ενα ρουτερ με ενα σπλιτερακι. Σημερα ειπα να παρω ενα αλλο σπλιτερακι να δοκιμασω ( το οποιο btw πληρωσα 5,50ε!! ) αλλα εκανε παλι τα ιδια. Επομενο βημα ειναι να δοκιμασω με αλλο ρουτερ και μετα παω σε τηλεφωνο στον οτε να στειλουν συνεργειο? Γιατι απο οτι διαβασα απο εδω και απο 'κει ενδεχεται να υπαρχει προβλημα ειτε στην καλωδιαση του σπιτιου ειτε του box κατω. Η απορια μου ειναι ετσι στα καλα καθουμενα? Δεν πρεπει καποιος να βαλει το χερακι του στα κουτια για να γινει η μαμακια?:innocent:

Link to comment
Share on other sites

off topic

αλλαξε και κανα καλωδιο απο τηλεφωνο στο σπλιτερ η απο ρουτερ-σπλιτερ η απο σπλιτερ τοιχο.... δοκιμασε να βαλεις το τηλεφωνο σε αλλη πριζα με φιλτρο μονο (η με το δευτερο σπλιτερ) και δες αν γινεται παλι... δοκιμασε τα σε αλλη πριζα ολα μαζι

on topic

πιες κανα ποτακι ξερω γω lol

Link to comment
Share on other sites

Να αλλαξω καλωδια ευχαριστως αλλα με τις πριζες παιζει αλλη φαση. Επειδη μπηκα καινουργιος στο σπιτι και ειχε ολες και ολες δυο πριζες, οταν ηρθαν απο τον οτε πριν ποσα χρονια για συνδεση γραμμης συνδεσαν μονο το ενα. Πισω απο την πριζα υπαρχουν κανονικα βεβαια τα καλωδια. Ισως διαβασω κανενα tutorial:book: σχετικα και το προσπαθησω μονος ή αν ξερει καποιος απο εδω να μου πει. Αν και μονο για την δοκιμη γτ η αλλη πριζα δεν με βολευει καααθολου οποτε ουτε για αστειο θα αλλαζα, αστο να πεφτει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά βγάλε το τηλέφωνο και το splitter εντελώς.

Βάλε μόνο το router και κάλεσε το νούμερο. Πέφτει; Αν ναι, πρόβλημα ΟΤΕ.

Αν όχι, κάτι δεν πάει καλά με τη συσκευή σου ή το καλώδιό της.

Link to comment
Share on other sites

Μήν στεναχωρέσαι !!!

Σε όλους μπορεί να πέσει κάποια στιγμη και μάλιστα στα καλά καθούμενα!!!

Κι εγώ θα σου πρότεινα τη λύση του Wizard καθώς απομονώνεις καλύτερα το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.