Jump to content



Βλέπετε anime;


Legend1416003172

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Area 88 έχει 2 εκδόσεις..

η καινούρια (2004) είναι 12 επισόδια και την έχω, είναι αρκετά διαφορετηκό από το παλιό!

Αν ξέρει κάποιος που θα βρω το παλιό ας κάνει κάποιος τον κόπο να στείλει ένα πμ... ούτε σε video club το έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι μεγαλο το post και δεν το εχω τσεκαρει ,να πω για το www.animeclipse.com με ελληνικους υποτιτλους στα anime που εχει.

Η δουλεια των παιδιων ειναι φανταστικη απλα δεν εχει μεγαλη ποσοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ninja Scroll σαν καλύτερη ταινία, με μικρή διαφορά βέβαια από Ghost in the shell... Το δεύτερο δε μου άρεσε, αν είχε λιγότερα ρητά από Κομφούκιο, ίσως...

Το Akira δε λέω καλό, αλλά χαζεύεις υπερβολικά στο τέλος.

Animatrix, σχεδιαστικά ορισμένα ήταν καταπληκτικά (αυτό με τον δρομέα και με τον the-kid, ρευστό σχέδιο, τέλειο), αλλά best ήταν το second renaissance 1,2. :T:

Από τις σειρές που αναφέρθηκαν,

rurouni kenshin καταπληκτικό

robotech (πριν τα βγάλει το free έτσι?)

Χ-1999 καλό

Ξεχνάω και ορισμένα...

Neon Genesis Evangelion, κορυφή!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias

επειδη ειναι μεγαλο το post και δεν το εχω τσεκαρει ,να πω για το www.animeclipse.com με ελληνικους υποτιτλους στα anime που εχει.

Η δουλεια των παιδιων ειναι φανταστικη απλα δεν εχει μεγαλη ποσοτητα.

:D από'τι βλέπω rullίζουν :D

Link to comment
Share on other sites

Καλό σας βρήκα. Σχετικά με το περιοχή 88 σε OVA έκδοση, το έχω κατεβάσει από e-mule.3 επεισόδια, περιπου 1,5 Gb. Συστυχώς όμως, είναι στα ιαπωνικά και έχει ισπανικούς υπότιτλους. Λίγα πράγματα καταλαβαίνω και αυτά από όσο θυμάμαι από μικρός που έβλεπα την σειρά στο Junior's TV (αξέχαστο). Πιστεύω όμως ότι η ελληνική έκδοση είναι μακράν η καλύτερη, γιατί είχε φοβερές φωνές από ηθοποιούς. Θέλω να μεταφράσω τους ισπανικούς υπότιτλους σε αγγλικούς αλλά δεν ξέρω πως. Οι ήρωες και τα αεροπλάνα τους είναι Shin Kazama F-8E Crusader/ F-5E Tiger II/ F-20 Tigershark (F-5G), Mickey Simon F-14 Tomcat και F-100 Super Sabre, πρίγκηπας Saki Vashutal IAI Kfir, Bucksy F-4E Phantom II. Οι αντίπαλοι είχαν κυρίως Mig-21, Mig-27 Flogger και AV-8A Harrier.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι γίνεται με την μετάφραση της περιοχής 88 από το www.animeclipse.com. Τελείωσαν, και πως θα την προμηθευτεί όποιος ενδιαφέρεται;Δεν μπορώ άλλο να διαβάζω ισπανικούς υπότιτλους!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kaman327

Παιδιά τι γίνεται με την μετάφραση της περιοχής 88 από το www.animeclipse.com. Τελείωσαν, και πως θα την προμηθευτεί όποιος ενδιαφέρεται;Δεν μπορώ άλλο να διαβάζω ισπανικούς υπότιτλους!

Δεν τελείωσαν ακόμα όταν τελειώσουν θα το βγάλουν σε torrent

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια εδω και πολυ καιρο ψαχνο ενα ανιμ που εβλεπα μικροσ.Ονομα δεν ξερω συγνωμη.Απλος μια συντομη περιγραφη.

Ηταν ενα ανιμ με παιδια οπου ειχαν ρομποτ οπου τα πεταγαν μεσα σε μια αρενα και κανανε μαχες.Τα παιδια ελεγχαν αυτα τα μικρα ροπμοτ μεσω ενοσ υπολογιστη εκτος της αρενας.Μετα το καμπαμαρου το πιο αγαπημενο μου ανιμ.Plz help οι φαν μπρεπει να το ξερουν η εστω να παει σε μερικα το μυαλο του.ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το περιοχή 88 τι γίνεται; Σχετικά με σαουντρακς έχω κατεβάσει από Robotech, Area 88, Saber Rider 2cd.Το καλύτερο από όλα είναι του περιοχή 88.Ακούστε το και θα καταλάβεται.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kaman327

Με ελληνικούς υπότιτλους;Αν ξέρεις γράψε το όνομα του torrent

Ελληνικούς υπότιτλου? lol καλό...

απλά ψάξε aeria 88 στο mininova, είναι στα japs με en subs

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kaman327 [22-01-2006 02:45]

Καλό σας βρήκα. Σχετικά με το περιοχή 88 σε OVA έκδοση, το έχω κατεβάσει από e-mule.3 επεισόδια, περιπου 1,5 Gb. Συστυχώς όμως, είναι στα ιαπωνικά και έχει ισπανικούς υπότιτλους. Λίγα πράγματα καταλαβαίνω και αυτά από όσο θυμάμαι από μικρός που έβλεπα την σειρά στο Junior's TV (αξέχαστο). Πιστεύω όμως ότι η ελληνική έκδοση είναι μακράν η καλύτερη, γιατί είχε φοβερές φωνές από ηθοποιούς. Θέλω να μεταφράσω τους ισπανικούς υπότιτλους σε αγγλικούς αλλά δεν ξέρω πως. Οι ήρωες και τα αεροπλάνα τους είναι Shin Kazama F-8E Crusader/ F-5E Tiger II/ F-20 Tigershark (F-5G), Mickey Simon F-14 Tomcat και F-100 Super Sabre, πρίγκηπας Saki Vashutal IAI Kfir, Bucksy F-4E Phantom II. Οι αντίπαλοι είχαν κυρίως Mig-21, Mig-27 Flogger και AV-8A Harrier.

καλως σε βρηκαμε και εμεις m8, περιοχη 88, ah the memories ...... :inlove:

προσπαθω και εγω απτο μουλαρι να κατεβασω μερικα επεισοδια kabamaru, προς το παρον μονο ενα εχει κατεβει, ολοκληρο τουλαχιστον ειναι στα ελληνικα, το κακο ειναι οτι καποιο προβλημα παιζει με αυτο και τα μεταγγλωτισμενα τζουμαρου, πολλες φορες η εικονα ειναι πιο μπροστα απτον ηχο, καμια ιδεα για το τι φταιει ακριβως ? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.