Jump to content



pc1+ vfs courier? γνωριζει κανεις τι παιζει?


Recommended Posts

πριν 2 βδομαδες εκανα μια παραγγελια στο εν λογο καταστημα, ενα κουτακι, ενα τροφοδοτικο και μια ραμ.

Επι αρκετες μερες εβλεπα σε εξελιξη κτλ... οκ λεω ετσι κι αλλιως για να πετυχουν αυτες τις τιμες μπορει να φερνουν μεσω ουγκαντας, και παρολο που καθομουν σε αναμενα καρβουνα εκανα υπομονη.

Αφου περασε μια βδομαδα και, πηρα τηλεφωνο στο μαγαζι και ρωτησα τι γινεται, και μου ειπαν οτι το κουτι και το τροφοδοτικο τους εχει ερθει, αλλα οι μνημες θα κανουν μια βδομαδα.

Οκ λεω, αφου θες ντε και καλα αυτες τις συγκεκριμενες μνημες περιμενε...

Σημερα βλεπω οτι ολα καλα, κα μου τα στελνουν με vfs courier... οκ, μια χαρα λεω κι εγω, και ψαχνω με λιγο google-ing να βρω την εταιρια για να τους παρω κανενα τηλεφωνο να δω που βρισκονται τα πραγματα, και εδω πεφτω σε ενα κουφο... η vfs courier δε λεει πουθενα το τηλεφωνο της!!!

Οκ δε λεω πως μεχρι τωρα εχω καποιο προβλημα με την ολη φαση, καταλαβαινω πως για να πετυχαινουν τετοιες τιμες συνεργαζονται με τους φθηνοτερους του ειδους, οκ, μπορω να δεχτω να εχουν για κουριερς και πακιστανους με ποδηλατα, και καταλαβαινω τη σελιδα τους να ειναι προχειροστημενη (οποιος την εχει θα εδωσε 2 σουβλακια σε "ενα παιδι που ξερει απ αυτα:laughing: "...συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες) αλλα ρε παιδες ειναι λογικο να μην εμφανιζεται πουθενα το τηλεφωνο τους?

Παταω εποικοινωνια και μου βγαζει φορμα για e-mail, και τηλεφωνο πουθενα... :o

...η πλακα ειναι πως απο το pc1 μου στειλαν τον αριθμο αποστολης, που δεν ξερω καν τι να τον κανω, αφου στη σελιδα της vfs courier (η vfs logistics support τεσπα) δεν εχει πουθενα ενα search η κατι τετοιο... :cry:

...μηπως εγω δε βλεπω καλα? πως γινεται μια εταιρια courier να μην εχει στοιχεια επικοινωνιας?

Link to comment
Share on other sites

H διεύθυνση της εν λόγω εταιρίας μεταφορών είναι Γαρδένιας 30, Τ.Κ. 13672, Αχαρναί.

Αυτή είναι και η διεύθυνση του Plus4u. Δεν ξέρω αν έχουν σχέση, αφού θεωρητικά είναι και ανταγωνιστές, πάντως το τηλέφωνό τους είναι 2112000700. Μπορεί να είναι ο προμηθευτής τους και να τα στέλνει απευθείας, για να γλιτώνουν έξοδα.Πιθανό σενάριο: Πουλάει το PC1 τα προϊόντα τους, τα παραδίδει ο P4U και του δίνει την προμήθεια.

Link to comment
Share on other sites

χμμμ... οκ, επειδη κινουμαι στο χωρο της ναυτιλιας το σεναριο 100 εταιριες σε ενα γραφειο μου ειναι γνωστο, ομως αυτο το τηλ ειναι της courier ή του P4U?

Αν ειναι ο δευτερο δε βλεπω να με εξυπηρετουν (κοινη εδρα δε σημαινει απαραιτητα και κοινο προσωπικο, ακομα κι αν εχει ο ιδιος 100 εταιριες), παντως σε ευχαριστω για την πληροφορια και θα δοκιμασω μηπως μου πουν τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

H διεύθυνση της εν λόγω εταιρίας μεταφορών είναι Γαρδένιας 30, Τ.Κ. 13672, Αχαρναί.

Αυτή είναι και η διεύθυνση του Plus4u. Δεν ξέρω αν έχουν σχέση, αφού θεωρητικά είναι και ανταγωνιστές, πάντως το τηλέφωνό τους είναι 2112000700. Μπορεί να είναι ο προμηθευτής τους και να τα στέλνει απευθείας, για να γλιτώνουν έξοδα.Πιθανό σενάριο: Πουλάει το PC1 τα προϊόντα τους, τα παραδίδει ο P4U και του δίνει την προμήθεια.

καλά νομίζεις...

μσν με να σου πω τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Το οτι τα χρηματα πανε σε ελαχιστες τσεπες ειναι πολυ γνωστο ετσι κι αλλιως... Το τι παιχνιδια παιζονται ειναι αλλο θεμα, και στη συγκεκριμενη περιπτωση δε με πολυνοιαζει.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι πως η vfs δε γραφει πουθενα τηλεφωνο ουτε εχει ενα εργαλειο να βλεπεις την πορεια του δεματος σου ουτε τιποτα.

Καταλαβαινω οτι δεν ψαχνει για πελατεια, αφου φτιαχτηκε για να εξυπηρετει συγκεκριμενα μαγαζια, αλλα βρε παιδι μου ενα τηλεφωνο δε χαθηκε ο κοσμος να βαζαν... Τοσο πολυ θα τους στοχιζε η κοπελα που θα το σηκωνε?

Τεσπα, συμφωνα με το site τους (ο θεος να το κανει αλλα τεσπα) v.f.s. σημαινει Very Fast Service... ας ελπισουμε οτι τουλαχιστο αυτο θα ψιλο-ισχυει (με εχει ποιασει η ανυπομονησια που πριν λιγες μερες ετοιμος ημουν να τους ελεγα ακυρωστε τη ραμ και στειλτε τα υπολοιπα, και να πηγαινα στο Πλαισιο και να επαιρνα οτι μαλ@κια ραμ εβρισκα μπροστα μου και να την ξαναπαραγκελνα κι οποτε ηθελε ας ερχοταν:sarcastic: ...στο τσακ κρατηθηκα)

Link to comment
Share on other sites

Οι ίδιοι είναι. Είχα παραγγείλει από αυτούς (pc1) κάτι πράματα και είτε μου ήρθε φορτηγάκι του eshop είτε το κουτί έλεγε eshop - δε θυμάμαι.

ωχ... εγω δηλαδη που πηρα επεξεργαστη απο e-shop (που παραδοξως εκει ηταν φθηνοτερος) και καποια αλλα πραγματακια απο pc1 λετε να με τιμωρησαν με το "περιμενε" επειδη πηρα απο το "φθηνο" μαγαζι? :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ. Απλά κάτι δε θα έχουν ετοιμοπαράδοτο. Και μένα είχε κάποια καθυστέρηση, το mail ότι αποστάλθηκαν μου το έστειλαν την ίδια μέρα που μου ήρθαν τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το ιδιο ακριβως προβλημα αντιμετωπιζω και εγω σημερα.

Εψαξα και βρηκα το τηλεψωνο αλλα δεν απανταει κανεις για να με

ενημερωσει για την αποστολη.Πηρα τηλεφωνο την pc1 και μου ειπαν

να επικοινωνησω με τον οδηγο του κουριερ.Πως θα επικοινωνησω αφου δεν

εχω κανενα τηλεφωνο;Τωρα περιμενω μπας και βρω μια ακρη.:giveup:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.