Jump to content



Ποση ανοχη μπορει να εχει κανεις??? (Δεν παει αλλο...)


DVD_GR

Recommended Posts

Παιδια ακουστε αυτο το απιστευτο περιστατικο...

Πριν λιγο μου κουβαληθηκαν οι γειτονες και γκρινιαζαν οτι κανω θορυβο...

Απλα σας λεω οτι ηταν ανοιχτη η τηλεοραση και ο ηχος της sony τηλεορασης ηταν μετα βιας 7γραμμουλες πανω απο την τελεια σιγαση.Εβλεπα γεωργιου...

Τωρα πεστε μου τι και πως μπορεις να ενοχλησεις με τετοιο χαμηλο ηχο,ή τι στο καλο εγω ειμαι ο κουφος η οι γειτονες μου εχουν τα αυτια του superman???

εχω διαολιστει γιατι το πραγμα φτανει στο γελειο...

ερχονται φιλοι μου...και μιλαμε->γκρινιαζουν

βαζω μουσικη ->γκρινιαζουν...

βεβαια οταν ειμαι με κοσμο δεν προβαινουν σε ακροτητες....

ε,σημερα που ημουνα μονος μου ερχονταν και απειλουσαν για αστυνομιες και

********....και εκνευριστηκα σε τετοιο βαθμο που τους ειπα θα παρω την αστυνομια να τους μαζεψει για τρελους...

ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ...για οσους ξερουν και οσους μπορουν να μου πουν μια γνωμη....

Τι οριζει ο νομος κοινη ησυχια??Δηλαδη δεν γινεται ο αλλος να γκρινιαζει για ψυλλου πηδημα και να κανω παντα θορυβο (ειδικα το σημερινο ηταν απιστευτο..)η τηλεοραση ισα που ακουγοταν....

Αν ξερει καποιος ας με βοηθησει γιατι εχω σκοπο να παρω την αστυνομια να τους βαλω μεσα να δουμε γεωργιου να δουμε αν οι ιδιοι καταφερνουν να

ακουσουν την τηλεοραση τοσο χαμηλα που ειναι....

Link to comment
Share on other sites

οι ωρες κοινής ησυχίας νομίζω πως ειναι 2-5 το μεσιμέρι και το βράδυ μετα τις 12..

Πάντως ειναι στους γείτονες εγω στο Βολο που σπουδάζω φέτος αλλαξα σπίτι και την πέμπτη ήρθε η γειτόνισα και μου είπε να κάνω ησυχία επειδη έπαιζα κιθάρα..(τωρα που την άκουσε την κιθαρα εγω πολυ σιγα επαιζα...παντως στο αλλο σπιτι ολη μερα μουσική στο τέρμα την είχα εκανα και παρτάκια και κανένας δεν ήρθε 2.5χρονια να μου πει το παραμικρό....

τωρα και να πηδ,,,, φοβάμαι μην ενοχήσω τους γείτονες..

Παντως και να φέρουν την αστυνομία τι θα σου πεί ? θα πεις εγω σιγα την εχω ισα ισα που ακουω και αστους α ψάχνονται. ..

Link to comment
Share on other sites

Ω....Εκλεκτος συναδελφος!!!!

Σπουδαζω Λαμια και οταν φερνω φιλους σπιτι θα γινουν τα εξης:(απο γειτονες)

1)χτυπουν τους τοιχους

2)ερχονται και με κραζουν

3)φωναζουν τον σπιτονοικοκυρη και με κατακραζει οποιος και να ειναι μπροστα!!!

Να φανταστεις την αλλη φορα εκανα παρτυ και μπροστα σε ολους(αρχικα γιατι μετα βγηκαμε εξω)με εκραζε....Α θα παρω τους γονεις σου!ΑΑΑ!και τους εχει παρει κιολας!!Μ'αρεσει που μου ελεγε,ημουν και γω φοιτητης!!!

Ενας λογος παραπανω!!!!!

Ετσι οποτε και να ερχονται οι φιλοι μου στο σπιτι φοβαμαι πλεον!Και εχω τεραστιο φοιτιτικο σπιτι!!!:(

Γι'αυτό σου λεω αστο....το μεσημερο καθομασταν μια φορα και συζητουσαμε....γελουσαμε κτλ

και ακουγεται μια φωνη απο απεναντι: ΣΚΑΣΤΕ ΖΩΑ !!!!!!!!!!!!!!!

Καποια μερα θα κανω φονο!!

Ακου να δεις εδω στην αθηνα κανω οτι θελω και εκει....φοιτητης ων μου κανουν τη ζωη δυσκολη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ακομα θυμαμαι πριν 2 χρονια σε σπιτι ενος φιλους ειμασταν εγω , η κοπέλα μου ,και η κοπέλα του και καναμε δοκιμή πως μπορουμε να την ξεγεννήσουμε...

λοιπον πηραμε την κοπέλα και της ανοίγαμε τα πόδια για να βγάλει το παίδι (η κοπελα ντυμένη ηταν) ε η κοπελα φοναζε βογγούσε ούρλιαζε. ...... αυτα γινόταν στς 2-3 τα μεσάνυχτα,,,,

ε δεν αργησαν να κτυπουν τις πόρτες οι γειτονες γιατι νόμιζαν οτι την βιάζαμε............

και το πρωι πέρασε απο το σπίτι μια βόλτα ολη η πολυκατοικία........ :):)

καλή φαση ,,, ακομα το θυμάμαι και γέλάω...

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να μην αρχισω εγω να λεω γιατι 1ον θα ξημερωσουμε και 2ον θα σπασω καμια οθονη με το συγκεκριμενο θεμα που μου χει κανει τη ζωη κολαση.............για να υποστεις καποιες συνεπειες δεν φτανει μονο να καλεσουν την αστυνομια......θα σου κανουν 3παρατηρησεις.........την 4η φορα ερχονται κατοπιν μηνυσης του γειττονα(πριν τις 3 επισκεψεις της ''ασπρουλας'' δεν μπορει να σε μηνυσει) και εκει εχεις τραβηγματα με το νομο............εαν παλι δεν βγει τιποτα μπορει ο γειτονας να καλεσει το υγειονομιο με ντεσιμπελομετρο και να παρει μετρησεις χωρις εσυ να τους αντιληφθεις.....εαν οι ωρες ειναι ακαταλληλες και υπερβεις καποια ντεσιμπελ τοτε την Γ@μ@σες........οποτε γλεντηστε το οσο θελετε αρκει να μην ειναι ωρες κοινης ησυχιας(14-17 και 00-07). και να μην ειναι και καθε μερα................

Link to comment
Share on other sites

Χα, εμείς (εγώ και ο πατέρας μου) τους πήρα από τα μούτρα με το που πάτησαμε στο σπίτι.... Κάτι αρχίσανε να λένε για το πάργκιν των αυτοκινήτων και μλκς... Και ρίξαμε έναν καυγά χοντρό (λίγο ήθελα να του χώσω μπουκέτου του μπάρμπα)... Μετά για ησυχία μετά της 9 το βράδυ λέγανε... ’ντε πάλι, έπεσε βρισίδη τρικούβερτο... Έτσι πλέον από τότε (1 χρόνο και κάτι), όλα στο FULL, φίλοι και παρακολούθηση ταινιών-αγόνων στις 1-2 το πρωί (όταν λύπουνε οι δικοί μου, δηλαδή σχεδόν κάθε 15 μέρες) με πολλές φωνές και όλα μια χαρά....

Βέβαια εμείς έχουμε το "πάτημα" ότι το σπίτι απέχει 1 μέτρο από τον δρόμο και όποιος αστυνόμος και να έρθει να μας την πει θα ισχύριστούμε το αυτονόητο... "Καλά θα πω, εγώ έκανα φασαρία??? Τα αυτοκίνητα θα ακούσανε και μπερδεύτηκαν" :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ....

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουν ησυχία, να πάρουν ωτοασπίδες. ’ντε γιατί κακομάθανε μερικοί. :p

Σας έχει τύχη περίπτωση να σας κάνουν παρατήρηση επειδή ο delta του PC σας να κάνει πολύ θόρυβο? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

κομπλεξικοι ******** ειναι,μη πω τιποτα χειροτερο.καποι ξεχνανε ευκολα τα "δικα τους" οταν ηταν νεοι,αλλοι μαλλον δεν τα ζησανε ποτε και εχουν κομπλεξ.δε βγαζεις ακρη,ειδικα αν εισαι σε επαρχια οπου ο ******* ο γειτονας εχει και γνωστο τον μπατσο της γειτονιας,τη κορη του μπακαλη και δε ξερω γω τι αλλο.. φιλαρακι μου στην αρτα ετσι τη πατησε,επεσε σε ****** νοικαρη ο οποιος παρολο που δεν εκανε ποτε φασαρια του την εσκασε τη μυνηση και πληρωσε κερατιατικα.βλεπεις ειχε και κολλητους τους μισους μπατσους της περιοχης και καταθεσαν φυσικα υπερ του.τι να πεις μετα.εγω μια φορα μενω αθηνα,χρονια στη πολυκατοικια μου,αλλα δε παιρνω και απο πολλα πολλα.απλα προσεχω να ειμαι μεσα στα "νομιμα" ωραρια.και αν κραξει κανεις..εε...τον κραζω και γω και σκαει.δηλ οταν αυτοι βαζουν τα κλαρινα τους ειναι καλα?...καπως ετσι παει η δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

85db έχω την εντύπωση. Τόσο είναι το όριο που θέτει η ευρωπαική ένωση για να μην έχεις προβλήματα. Ο νόμος εδώ βέβαια μπορεί να λέει χαμηλότερα. Επίσης, είναι απορίας άξιο πως το μηχάνημα θα μετρήσει το θόρυβο που κάνεις εσύ και όχι όλους τους θορύβους, αφού αυτό χρειάζεται και μηχάνημα που να ξεχωρίζει τις συχνότητες...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω να σαι καλα!!....και επειδη μου την εχει βιδωσει πολυ ασχημα ο γειτονας θα γινω καφρος...

θα παρω ντεσιμπελομετρο και οσο επιτρεπεται θα βαραω...και οποιον παρει ο χαρος...

Link to comment
Share on other sites

Εμάς πέθανε μια γιαγιά που έμενε απο κάτω... Οι απο πάνω δεν έχουν πρόβλημα με τον ήχο (κάθε βδομάδα κανουν πάρτυ και οταν βλέπουν ταινία τους ακουει ολη η πολικατοικια :p) άρα εγώ χαλαρα ολη μέρα (σχεδον) τα Τ5400 βγάζουν φωτίες!!!!!!! Η μόνη αντίσταση είναι η μάνα μου :( Αλλά τώρα που την βγάζω όλη μέρα στο ΤΕΙ (πίκρα).... Δεν ακούω σχεδών καθόλου μουσική επιδή λείπω ολη μέρα.... Αντε να πάρω δίπλωμα (και συνεπάγετε και αμάξι ) να έχω να ακούω.... :p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παιδιά όλοι γουστάρουμε να κάνουμε τις μ....ούλες μας όταν είμαστε φοιτητές λογικό είναι πολλες φορές να κάνουμε φασαρία ναι να περιμένουμε κάποια κατανόηση. Βέβαια εγώ εχω βρεθεί και απο τη πλευρά του ενοικιαστή. Μένω στον 3ο όροφο και νοικιάζουμε γκαρσονιέρες στον 4ο. Ηταν μια τύπισσα (Ήταν και χάλια) που έφερνε φίλους κάθε βράδυ. Μια δυο εντάξει. Αλλα απο ένα σημείο και πέρα καταντάει ενοχλητικό. Γιαυτό γλεντήστε το όσο θέλετε αλλά όχι ώρες κοινής ησυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε προβλημα με το παρκιν και τους γείτονες..

μια μέρα μας είχαν κλείσει για περίπου μισή ώρακαι έπρεπε η κοπελα μου να πάει σπίτι της...Τελικά αργησε και την έκραξαν...Είναι να τους πιάσεις και να τους...:wall:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...μάγκες βλέπω έχουμε τα ίδια προβλήματα όλοι εδώ ...τι να πω και εγώ που έχω την ΕΛΑΣ από πάνω από δίπλα μου από κάτω εεεεεεεεεεεεεεεεε στην πολυκατοικία που μένω ..............εκεί να δεις τι γίνετε όσο για τον θόρυβο 85 db κανονικά αν το παρακάνεις 550ευροπουλα είναι αυτά τα πλήρωσε ένας συνάδελφος μου στην γιορτή του

Αλλά το παράκανε .. λιγο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.