Jump to content



βοηθεια για επιλογη καρτας γραφικων


phaethon1973

Recommended Posts

εδω παντως 1920x1080 ολα maximum και απλα φτανουν τα 2giga.

http://gamegpu.ru/images/remote/http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Battlefield_4_Beta-test-bf_4_vram.jpg

Μετρα τα αν μπορεις με καποιο προγραμμα.Το οτι σερνεται μπορει να ειναι απο 1002 λογους..(αντε καλα..5-6.)

Στη χειροτερη παρε αυτην

Club 3D RADEON HD 7950 | Απέκτησε το Club 3D RADEON HD 7950 στην καλύτερη τιμή της Ελλάδας | Κάρτες Γραφικών στα Public.gr

..ανεβασε την οσο μπορεις-παει (χωρις να σου δημιουργει προβλημα )

και εναν ι5-3340

το v ram usage το ειχα δει στο gpu z όταν ετρεχα τα παιχνίδια τα 896μβ της καρτας γεμιζαν για πλακα 850 μβ ηταν το λιγοτερο που εβλεπα ,οποτε ναι η κανουργια σιγουρα το λιγοτερο θα είναι 2gb και ναι μαλλον όχι μαλλον σιγουρα εχεις δικιο για το cpu,αλλα πρωτα να δω πως θα παει με την νεα καρτα και μετα ντουγρού απανου του!!
Link to comment
Share on other sites

Στα χρηματα αυτα(μεχρι 250ευρο)θα προτεινα απο Nvidia Asus GeForce GTX760 2GB DirectCU II OC | Skroutz.gr και απο Amd Σύνθετη Αναζήτηση :: Αποτελέσματα Αναζήτησης - E-Gate | Computer Store σε νεες καρτες(βεβαια αν βρεις και 670 στα λεφτα αυτα ακομα καλυτερα μιας και ειναι δυνατοτερη της 760)Αυτα φυσικα σε τιμες καινουργιων.

Σε μεταχειρισμενα μπορεις να βρεις και 7970 αυτη την στιγμη στα σιγουρα,βεβαια ειναι καθαρα του τι θελεις εσυ :D

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τωρα δοκιμαζω 1440p και μου δουλευει ρολοι...αν βαλω 1600χ1900 και κατω δεν είναι τοσο ομαλο το παιξιμο .σε single ότι και να του βαζω παει αερα πατερα!όλα μεσαια και όχι aa ουτε ηβαο ουτε antialishg post και το παραξενο είναι ότι ενας φιλος εχει την 680 και μου λεει ότι η r9 270x το τρεχει καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Κρατα ομως και καμμια 80-100αρα € καβατζα να πας στη πρωτη ευκαιρια σε i5-3340.

(τα υπολοιπα οσο πουλησεις τον 2120)

Oσο κατεβαινεις σε αναλυση τοσο "επιβαρυνεις" το cpu...

Παιζε απλα στην native της οθονης σου αν δεν εχει συγκεκριμενη προτιμηση για κατι μικροτοτερο.

εδιτ

επισης εχω την εντυπωση οτι 270χ τεινει περισσοτερο στην 7870 παρα στην 7950...

(τα ρολογια απλα την ξεκολλανε απο τη "μικρη").

Link to comment
Share on other sites

Oσο κατεβαινεις σε αναλυση τοσο "επιβαρυνεις" το cpu...

Παιζε απλα στην native της οθονης σου αν δεν εχει συγκεκριμενη προτιμηση για κατι μικροτοτερο.

εδιτ

επισης εχω την εντυπωση οτι 270χ τεινει περισσοτερο στην 7870 παρα στην 7950...

(τα ρολογια απλα την ξεκολλανε απο τη "μικρη").

σε ακουω και παω ολοταχως για quad cpu παντως είναι εντυπωσιακο να την βλεπω να παιζει ανετα 1440p!!!!
Link to comment
Share on other sites

παντα την αναλυση τησ οθονησ την βαζουμε σε αυτη που προτινει ο κατασκευαστησ.. εαν δεν τραβα το παιχνιδι τοτε χαμηλωνουμε τα setting του παιχνιδιου, και οχι την αναλυση..

δηλαδη , εαν το παιζεισ στο ulta high , το χαμηλωνεισ στο high.. οπωσ και να εχει , το συγκεκριμενο παιχνιδι (θελει) πολυπυρηνουσ πυρηνεσ ..

το συγγεκριμενο παιχνιδι το εχω παιξει σε single player και ειχα παρα πολυ καλη ποιοτητα εικονασ, οπωσ επισεισ ηταν παρα πολυ ομαλη .. ειχα gpu used 99% με μια hd6870 σε αναλυση 1680χ1050 επερνα απο 52frame εωσ 60, και σε αναλυση 1920χ1080 παντα οι ρυθμισεισ στο high με κλειστρα φιλτρα gpu used 99% επερνα απο 45 εωσ 52 frame.. ενω το cpu used το ειδα να φτανει εωσ 90% σε καπιεσ στιγμεσ.. cpu amd 965 στα 3.8mzh.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.