Jump to content



(H.O.T.) Ετοιμαστείτε για το Country Cup 2013 - 01/11/2013


Recommended Posts

Πολλά stages ... και πάρα πολύ hardware θα χρειαστεί.

Δέν ξέρω , άν θα βρούμε τα άτομα , που να έχουν το συγκεκριμένο hardware ... ώστε να ποστάρουμε σκόρ σε όλες τις κατηγορίες.

Stage 1, Nov 1 – Dec 27, 3DMark 11 Performance Full Out: For this stage, all hardware is allowed. Per country, one score is required. The winner of the stage acquires 50 points.

Stage 2, Nov 1 – Dec 23, Cloud Gate 1xGPU (i7+NV): for this stage only Core i7 CPUs are allowed. The following video cards are allowed: GTX 670, GTX 570, and GTX 470. Per country three scores are required, one with each GPU. The winner of the stage acquires 40 points.

Stage 3, Nov 1 – Dec 23, Vantage Dual GPU (i5+AMD/ATI): for this stage only Core i5 CPUs are allowed. The following video cards families are allowed: Radeon HD 6000, Radeon HD 5000, and Radeon HD 4000. Per country three scores are required, one with each GPU family. The winner of the stage acquires 40 points.

Stage 4, Nov 1 – Dec 23, HWBOT Prime (i3/Pentium): For this stage, only Core i3 or Pentium CPUs are allowed. There is no restriction on the GPU. Per country, three scores are required, each with a unique CPU core. The winner of the stage acquires 40 points.

Stage 5, Nov 1 – Dec 19, Aquamark (AMD FX): For this stage, only AMD FX CPUs are allowed. There is no restriction on the GPU. Per country, five scores are required, each with a unique CPU core. The winner of the stage acquires 30 points.

Stage 6, Nov 1 – Dec 19, Catzilla 576P (AMD APU): for this stage only AMD APUs are allowed. You may only use the onboard APU. Per country, five scores are required, each with a unique GPU core. The winner of the stage acquires 30 points.

Stage 7, Nov 1 – Dec 19, 3DMark03 (legacy): For this stage, there is no restriction on either CPU or GPU. Per country, five scores are required, each with a unique GPU socket. The winner of the stage acquires 30 points.

Stage 8, Nov 1 – Dec 15, SuperPI 32M Low Clock Challenge: For this stage, there is no restriction on either CPU or GPU. The CPU frequency is capped at 5000.01 MHz. Per country seven scores are required, each with a unique CPU socket. The winner of the stage acquires 20 points.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις καμια παρεξηγηση Τασο αλλα το Country Cup απευθυνεται στην Ελλαδα και οχι σε ομαδες της Ελλαδας!

Φιλικα παντα :)

Εννοείται , είναι ξεκάθαρο ότι αφορά διαγωνισμό σε επίπεδο χωρών.

Για αυτό λέγεται και Country Cup.

Κάποτε είχαμε μία κύρια ενωμένη Ελληνική ομάδα και προσπάθεια.

Κάποιοι για τους δικούς τους λόγους αποφάσισαν να την διασπάσουν.

Οπότε πλέον συμμετέχουν όλες οι ομάδες για λογαριασμό της χώρας τους , σε τέτοιου είδους events.

Το φόρουμ του thelab όμως , μετέχει και στηρίζει την ομάδα της H.O.T. (Hellas Overclocking Team).

Αυτή ήταν η αρχική ομάδα που είχαμε φτιάξει ώς Ελληνική ενωμένη ομάδα.

Οταν μπαίνεις στη σελίδα της H.O.T. ακόμη βλέπεις ώς team leaders

Hellas Overclocking Team @ HWBOT

Hellas Overclocking Team`s Profile

Country: Greece

Captains: RootX, TASOS, hipro5

Αρα λοιπόν εγώ , με το σκεπτικό μου , άνοιξα το συγκεκριμένο thread για να ενημερώσω και να κινητοποιήσω τα μέλη που συμμετέχουν και γράφουν στο συγκεκριμένο φόρουμ.

Το ίδιο ακριβώς θέμα , άνοιξα και σε άλλο φόρουμ (στο pctechnology-overclockers).

Δέν βλέπω λοιπόν το λόγο , γιατί "παρεξηγήθηκες" ?

Δέν ήρθα στο φόρουμ του box να γράψω για τη Η.Ο.Τ.

Οπως και να έχει το θέμα , κακώς το είδες με διαφορετική οπτική , και σε παρακαλώ πολύ να μήν δωθεί η οποιαδήποτε συνέχεια.

Θα είναι μιά κοινή προσπάθεια και όπου μπορεί ο καθένας , θα βοηθήσει με τα σκόρ του ή το hardware του , στο διαγωνισμό αυτό.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Ειπα χωρις παρεξηγηση, δεν παρεξηγηθηκα :)

Επισης δεν ανεφερα το μποξ πουθενα και ουτε το ειπα για την hwbox hellas oc team...

Γενικα μιλησα χωρις μα εννοω και δειχνω καποια ομαδα... Και δεν με πειραξε η ΗΟΤ οποιαδηποτε ομαδα και να ηταν θα το ελεγα...

Εγω προτεινω να τα βαλουμε κατω μπας και κανουμε τπτ...

Κανονισε καμια καφεδουμπα ρει να τα πουμε... :)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω να τα βαλουμε κατω μπας και κανουμε τπτ...

Κανονισε καμια καφεδουμπα ρει να τα πουμε... :)

Χθές κάναμε ήδη το πρώτο τηλεφωνικό meeting ...

Θα είναι δύσκολα φέτος.

Μέσα για καφέ

:T:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαρίστως να βοηθήσω στο stage 2 (3770k + asus gtx 670 dcuII TOP) αλλά τι να κάνω με το νεράκι μες στα άζωτα :suicide2:

Ξεκινάμε ανεβάζοντας σκόρ στην κατηγορία απλά για να κατοχηρώσουμε τη συμμετοχή ... και μετά βλέπουμε.

Θα το χρειαστούμε το σκόρ σου.

Link to comment
Share on other sites

εχω 470 για το stage 2 αμα χρειαστειτε.πειτε μου μονο ποιο λειτουργικο ειναι καλυτερο για το cloud gate και τι tweaks θελει για να το τρεξω εγω,αλλιως βρισκομαστε και παιζουμε με καποιον μαζι με το cpu ή και την καρτα σε αζωτο

Link to comment
Share on other sites

εχω 470 για το stage 2 αμα χρειαστειτε.πειτε μου μονο ποιο λειτουργικο ειναι καλυτερο για το cloud gate και τι tweaks θελει για να το τρεξω εγω,αλλιως βρισκομαστε και παιζουμε με καποιον μαζι με το cpu ή και την καρτα σε αζωτο

Μια χαρά!Ό,τι έχει να κάνει με 3d (aquamark, 3dmark, unigine) επωφελούνται από 7άρια.

Προς το παρόν έχω στην άκρη ένα σκοράκι στο cloud gate 27.053 που μας κατατάσσει αν δεν κάνω λάθος στην 4η θέση ΑΛΛΑ για να ολοκληρωθεί το stage 2 χρειαζόμαστε και την δική σου και μια 570 ακόμη.

Κάνε ότι μπορείς :happy2:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τελος και το cup country 2013 στο hwbot για φετος !!

16 θεση για την ελλαδα μας επι συνολου 48 και 69 βαθμους !!

του χρονου μακαρι να τα παμε καλυτερα !! με περισσοτερες συμμετοχες !!!

συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που επαιξαν για καταταξη!!

HWBOT Country Cup 2013 @ HWBOT

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.