Jump to content



Γρήγορη ερώτηση για WD media player.


dpolal

Recommended Posts

Αγόρασε συγγενής στο χωριό αυτό: Περιφερειακά & Οθόνες :: Συσκευές Αποθήκευσης :: Media Players :: Western Digital TV Live Streaming Media Player WDBGXT0000NBK - E-Gate | Computer Store

Και θα πάω να του το συνδέσω σε 2 μέρες.

Θέλει βασικά να το συνδέσει μέσω καλωδίου ethernet στο πισί του που είναι σε άλλο δωμάτιο (win7 pro) και να βλέπει τον σκληρό δίσκο με τις ταινίες και να τις παίζει από εκεί...

Έχει ήδη δίκτυο πλάι στην τηλεόραση, του τό φτιαξα πέρυσι.

Δεν έχω ασχοληθεί με το εν λόγο μηχανάκι και δεν το ξέρω καθόλου.

Είναι εύκολο το στήσιμο του στο δίκτυο και το browsing ή θα μου βγάλει την ψυχή ;;;;

Eίχα προσπαθήσει πολύ παλιότερα να κάνω το ίδιο στο δικό μου σπίτι με ένα ACRyan αλλά μου είχε βγάλει την παναγία και δεν έπαιξε ποτέ σωστά.

Ρωτάω λοιπόν για να προετοιμαστώ κατάλληλα. :whip:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω ενα WD live (οχι αυτό) που δουλεύω με ethernet και γενικά είναι πολύ εύκολο. Απλά κάνεις share ενα folder στο δίκτυο με ανοιχτά perimissions και αυτό το βλέπει αμέσως. Μπορείς να κάνεις και media server αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο appstreamer με το που το κουμπωσα το ethernet ειδε αμεσως δίκτυο.

username+passwd,μπηκε με την μια και εβλεπα κανονικα οτι εχω κανει share στο πσ.

5min δουλεια.

Ποσο πιο δυσκολο να ειναι στο WD?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.