Jump to content



που θα βρώ arctic silver????


medthom

Recommended Posts

Πηρα ντουκοχαρτο και ειναι λιγο σαγρε...Δε πιστευω να μου κανει γραμμες απο κατω!!

Πηρα και μια αλοιφη που γυαλιζει(το ονομα δε θυμαμαι)...............κανει και για αυτοκινητα!

Ελπιζω να κανει δουλεια....αν και λιγο που εκανα στην παλια ψυκτρα ηθελε πολυ τριψιμο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blade_pan

Πηρα ντουκοχαρτο και ειναι λιγο σαγρε...Δε πιστευω να μου κανει γραμμες απο κατω!!

Πηρα και μια αλοιφη που γυαλιζει(το ονομα δε θυμαμαι)...............κανει και για αυτοκινητα!

Ελπιζω να κανει δουλεια....αν και λιγο που εκανα στην παλια ψυκτρα ηθελε πολυ τριψιμο!

Θυμάσαι νούμερο στο ντουκόχαρτο? ξέρεις, έχει σημασία, :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [Σήμερα, στις 14:29]

Θυμάσαι νούμερο στο ντουκόχαρτο? ξέρεις, έχει σημασία, :p

Το πιο μικρο πηρα...440 ή κατι τετοιο!θα σου πω σιγουρα μετα!

Link to comment
Share on other sites

Για να τρίψεις κανέναν τοίχο το πήρες; Σε γενικές γραμμές ξεκινάς με χοντρό (μικρά νούμερα) για να καταλήξεις σε πολύ λεπτό (μεγάλα νούμερα) και βρεγμένο, αλλά μόνο στη περίπτωση που ο πάτος του μπλοκ είναι λες κι έκαναν πατινάζ στους χειμερινούς ολυμπιακούς. Διαφορετικά και με τα λεπτά νούμερα (1000 και πάνω) μια χαρά θα έκανες το γύαλισμα. Για να το κάνεις καθρέφτη όμως πρέπει να χρησιμοποιήσεις και κάποια αλοιφή.

Link to comment
Share on other sites

συνηθως το πανε απο 300 στα 600 στα 1200 και μετα 1200 βρεγμενο

η αλοιφη μετα απο λιγο μαυριζει. οταν δεις πως δεν κανει ολο δουλεια, τη βγαζεις και βαζεις αλλη. με καθαριστικο για τζαμια βγανει πολυ ευκολα.

για ποια ακριβως αλοιφη μιλαμε;

Link to comment
Share on other sites

ακουστε κουφό!!!Ειχα στη vGA μου Arctic silver 5 και μου έκανε κολπάκια με την θερμοκρασία!! Την έβγαλα εντελώς και τώρα χωρίς πάστα σταμάτησε!!!??

Προτεινω στων .38 - .45 να κάνει thread με το γυλόχαρτο και με την αλοιφή!Ξέρεις... απο που, πως , και με τι!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από medthom

Προτεινω στων .38 - .45 να κάνει thread με το γυλόχαρτο και με την αλοιφή!Ξέρεις... απο που, πως , και με τι!!

Αυτό το έχεις δει;

Δίνοντας ζωή σε ένα παλιό μπλοκ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.