Jump to content



Εγκατάσταση Win7 σε MacBook


Asp

Recommended Posts

Ευχαριστώ Ιωάννα! Το video αυτό το βρήκα και εγώ αλλά...

1.Είμαι λίγο άμπαλος σε ό,τι αφορά Mac

2.To MacOS ψιλοκολάει, σέρνεται κάποιες στιγμές

3.Δεν μπορώ να βρώ το BootCamp.Πήγα Application->Utilities και δεν γίνεται τίποτα.

Σκεφτόμουνα να Ghostaro τον δίσκο και να περάσω τα Win7 μόνα τους, όχι σε Dual Boot.Και μετά να συνδέσω τον δεύτερο δίσκο εξωτερικά και να περάσω τα αρχεία.

Οι ερωτήσεις μου:

Θα γίνει δουλειά με το Acronis?

Αν όχι με ποιό άλλο πρόγραμμα μπορώ να κάνω clone τον σκληρό?

Μπορώ να κάνω boot με δισκάκι ή usb των Windows και να κάνω format κτλ?

Τα Windows Θα βλέπουν μετά τον δίσκο με τo MacOS ή είναι σε κάποιο file system που δεν θα αναγνωρίζει τον δίσκο?

Link to comment
Share on other sites

2.To MacOS ψιλοκολάει, σέρνεται κάποιες στιγμές

Αν σου φαίνεται ότι το MacOS κολάει φαντάσου τα windows..

Τα Windows Θα βλέπουν μετά τον δίσκο με τo MacOS ή είναι σε κάποιο file system που δεν θα αναγνωρίζει τον δίσκο?

Το MacOS έχει δικό του File System

Link to comment
Share on other sites

Ποιο MacOS τρέχεις δεν μας είπες. Lion? Mountain Lion? Mavericks?

Πόση μνήμη έχεις? τα εργοστασιακά 2 gigs? Σκέφτηκες να αναβαθμίσεις την μνήμη?

Είχα το macbook air 2010 με ιδιο επεξεργαστεί και 2 gigs ram αλλά δεν θυμάμαι να μου σερνόταν τότε με το lion και μετά το mountain lion καθόλου. Τι είδους χρήση κάνεις με το μηχάνημα ? Το MacOS είναι πολύ καλά βελτιστοποιήμενο και όπως είπε το παιδί πιο πάνω με τα windows θα σερνέσαι χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο MacOS τρέχεις δεν μας είπες. Lion? Mountain Lion? Mavericks?

Πόση μνήμη έχεις? τα εργοστασιακά 2 gigs? Σκέφτηκες να αναβαθμίσεις την μνήμη?

Είχα το macbook air 2010 με ιδιο επεξεργαστεί και 2 gigs ram αλλά δεν θυμάμαι να μου σερνόταν τότε με το lion και μετά το mountain lion καθόλου. Τι είδους χρήση κάνεις με το μηχάνημα ? Το MacOS είναι πολύ καλά βελτιστοποιήμενο και όπως είπε το παιδί πιο πάνω με τα windows θα σερνέσαι χειρότερα.

Βασικά είναι φίλου που δεν ξέρει πολλά από Mac.Tου το χαρίσανε και το δουλεύει λίγο καιρό

αλλά θέλει Windows.Κάνει βασικά πράγματα.Browsing,office...

Κάποιο πρόβλημα έχει.Άλλες φορές πάει καλά και άλλες σέρνεται.Μπορεί να κάνει και 5 λεπτά να ανοίξει το word.

Έχει 2 giga ram και αν θυμάμαι καλά mac os 10.5

Toν δίσκο τον έλεγξα είναι οκ.Επίσης με το Acronis δεν έγινε δουλειά.

Βρήκα το bootcamp (search duh!) οπότε μάλλον θα γίνει dual boot.

Απλός έχει μόνο 100 γιγα ελεύθερα στον σκληρό οπότε το βλέπω λίγο ζόρι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.