Jump to content



Adsl modem alcatel speedtouch 530i


Virus

Recommended Posts

Παιδια τι λεει αυτο το modem?Ειναι αυτο που δινει η Vivodi!Θα βαλω 384/128!

Τι λεει αυη η συνδεση απο αποψη download ταχυτητες???Εχει κανεις να μου πει(ειδικα αν μενει καπου Ηρακλειο Αττικης..)???

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά modem ειναι εγώ εχω το 510i και είμαι πολύ ευχαριστιμένος απο ταχύτητες 42 kb/s download θα πιανεις περίπου.... ;) Τωρα το αν ειναι καλή η vivodi δεν το ξέρω.... Εγώ οτε έχω και συνδεση forthnet

Link to comment
Share on other sites

@Hellrider.Ολα καλα!Μου ειπε 49,5 (για 384/128) τελικη το μηνα!!

Aυτο το modem θα μπορεσω να το βαλω πανω σε ενα hub δικτιου κ απο εκει να παιρνουν κ οι 4 υπολογιστες του σπιτιου μου που θα εχουν ethernet 1mb lan??

(Ελπιζω να καταλαβαινεται την απορια μου..)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δουλειά του μόντεμ να μοιράζει το δίκτυο, αλλά του ρούτερ.

Και οι κάρτες που έχεις του 1Gbps πάνε στράφι αν δεν έχεις ένα gigabit switch (τα οποία είναι πανάκριβα) και κανένα ρουτεράκι από αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά δεν έχει gigabit switch.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Virus

Γι αυτο λεω οτι τις λειτουργω στα 100mb!

Θα χρειαστω κατι για να μπει το modem πανω στο switch???Αν τελικα το βαλω πανω στο switch θα χασω σε ταχυτητες με το αν το εβαζα απευθειας σε ενα pc??

Το μόντεμ δεν μπαίνει πάνω σε switch, θέλει router.

Η ταχύτητα δεν πέφτει προφανώς, για ποιο λόγο να πέσει άλλωστε.Είτε έχεις 1 pc έιτε 100 πάλι 40-43kB/s θα έχεις στο σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι πληρώνεις παίρνεις αγαπητέ!

Το κόστος ξεκινάει από 53 και φτάνει μέχρι ...(δε θες να μάθεις)

Γύρω στα 100 πιστεύω πως θα βρεις κάτι καλό που ίσως να έχει και wireless.

Link to comment
Share on other sites

....Βρε virus ...γιατι δεν κοιτας λιγο στην Alcatel να δεις???? αφου το alcatel 530i ειναι και router και δουλευει μια χαρα...... το εχω στην δουλεια και τωρα παρειγγειλα και για το σπιτι .....vivodi rulezzzzz......πολυ καλες ταχυτητες απο οποιαδηποτε 384/128 εχω δει ως τωρα !!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.