Jump to content



blu-ray ταινία πρόβλημα


Stavros Apo

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους και παλι.Εχω βαλει blu-ray στο pcaki μου και προλαβα και ειδα 2 ταινιες,το θεμα μου ειναι οτι παρατηρω οταν παταω pause και μετα απο λιγο play ο ηχος παιζει μια χαρα αλλα η ταινια μενει περιπου 1" πισω.Αν πατησω παλι pause και play επανερχεται στα φυσιολογικα του.Δεν με ενοχλει και πολυ,αλλα ειναι κατι καινουριο και δεν ειμαι ευχαριστημενος 100%.Τα ηχεια τα εχω συνδεδεμενα με coax & παιζω με dts. Ξερετε τ φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με C2D στα 6300 και μια GTX 260 είχα θέμα στην αναπαραγωγή 3D blu ray και αναλόγως κάποιο μικρό lag λόγω μικρής επεξεργαστικής δύναμης. Από κει και πέρα μάλλον σαν θέμα player ακούγεται το δικό σου. Για δοκίμασε καμιά έκδοση PowerDVD να δεις αν σου κάνει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με C2D στα 6300 και μια GTX 260 είχα θέμα στην αναπαραγωγή 3D blu ray και αναλόγως κάποιο μικρό lag λόγω μικρής επεξεργαστικής δύναμης. Από κει και πέρα μάλλον σαν θέμα player ακούγεται το δικό σου. Για δοκίμασε καμιά έκδοση PowerDVD να δεις αν σου κάνει το ίδιο.

Εντάξει είπαμε λες να φταίει αυτο? ..θα δοκιμάσω το power DVD.Εγω νόμιζα ότι παίζει μονο DVD το power dvd.ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο αλλο προγραμμα εκτος απο το powerdvd (γιατι δεν το βρισκω free) και απο αυτο που εχω υπαρχει?γιατι τωρα εβαλα μια αλλα ταινια και ακουω τον ηχο διακεκομενα (οχι εντονα).Θελω να δοκιμασω να δω μηπως φταιει το bluray,η φετα δλδ.Ευχαριστω!Παρατηρησα τωρα οτι οταν το βαζω να παιξει μονο 5.1 παιζει μια χαρα,οταν το βαζω ομως στην επιλογη να παιξει με dts ηχο κανει αυτο που ειπα..Παραξενο πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστά σου είπε ο φίλος vagsk, μπορείς να δοκιμάσεις είτε το Powerdvd 11 σε συγκεκριμένη έκδοση, είτε το TMT 5 (Total Media Theatre), επίσης σε συγκεκριμένη έκδοση. Τι εννοούμε όταν λέμε "συγκεκριμένη έκδοση"; Από μία συγκεκριμένη έκδοση και μετά τόσο του Powerdvd 11 όπως και όλες του Powerdvd 12, όσο και από μία συγκεκριμένη έκδοση του ΤΜΤ 5, όπως και όλες του ΤΜΤ 6, και τα δύο προγράμματα ενσωματώνουν το Cinavia, και πίστεψέ με, μάλλον θέλεις να το αποφύγεις οπωσδήποτε αυτό. :nono:

Εκτός κι αν η μοναδική πηγή σου για τα Blu-ray σου είναι το video club της γειτονιάς σου, :p τότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, και βάζεις όποια έκδοση θέλεις.

Αν δυσκολεύεσαι πολύ να βρεις άκρη, στείλε μου ένα pm για να σε βοηθήσω, αλλά κάθε συζήτηση εδώ περί του θέματος σταματάει, για ευνόητους λόγους...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.