Jump to content


Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ #2 (photolab 2)


Recommended Posts

1426505_10202586949093422_199418781_n.jpg

ξέχασα να βγάλω το αμάξι ο λαμάκας και δεν έσωσα και ένα psd να έχω το όλο editing έτοιμο για revision :(

Ίσως με normal ή less wide φακό να έδινε πιο ωραίο αποτέλεσμα, αλλά και με αυτό είμαι σχετικά ικανοποιημένος.

Δεν σπατάλησα και πολύ χρόνο 5 λεπτάκια έκατσα στο σημείο, με τα 2 να είναι αυτή η λήψη :p

Edited by @NTG:

12mm

116s shutter speed

f/8

ISO 200

WB Fluorescent

time of day: 18:57

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
Link to comment
Share on other sites

Μονο μια Νίκο!

Όταν τις ανεβάζεις εκει βάζει μονο του τα watermarks, ψάχνω να βρω ενα site να ανεβάζω χωρίς να τις "χαλαει" και δεν βρίσκω.. παντου τις συμπιέζουν.

ps Στο dpgr ηταν ΟΚ αλλά δεν εχω χώρο διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω 2 πράγματα:

1) Να αφαιρέσω τις 2 σταγόνες από τον φακό ( που βράχηκε και δεν το είδα, long exposure photo είναι )

2) Να βγάλω τον ανιαρό ουρανό ( ήταν απλά bright, τον έκαψα τελείως στο ps επίτηδες περισσότερο με σκοπό να τον αντικαταστήσω με άλλον )

Για τις σταγόνες δεν είμαι σίγουρος.

Από την μια αντιαισθητικές εντελώς αντικειμενικά, από την άλλη δείχνουνε/δίνουνε την αίσθηση ότι ήμουν κάτω από τον καταρράκτη ( ultra-wide φακός ).

Τι λέτε ?

Για τον ουρανό επίσης δεν είμαι σίγουρος.

Blown out ? original dull ? replace ? ( και με τι στυλ ουρανού να γίνει replace ? )

thelab_waterfall_ultrbxkj2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.