Jump to content



Corsair TX750 πρόβλημα;


syban

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, έχω ένα πρόβλημα με το τροφοδοτικό μου.

Κάνει θόρυβο σαν σκληρό δίσκο που φορτώνει και το κάνει συνέχεια, όταν κουνάω το ποντίκι, όταν κάνει εργασίες το μηχάνημα, εχθές που έκανα το rate and improve your computer performance, νόμιζα ότι πήρε φωτιά, έκανε σαν πλακέτα που καίγεται και γενικά από πολύ κοντά ακούγεται και ένα coil wine.

Αυτά όλα σε χαμηλή ένταση, θέλει ησυχία για να τα ακούσεις, το βλέπετε φυσιολογικό ;

Όχι τίποτα άλλο, αλλά θα το πάω από δευτέρα για έλεγχο μην μην τρέχω άδικα και γίνω και ρεζίλι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου με το tx750 όπως αναφέρω στο πρώτο μου post#1 http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/agora-allagi-trofodotikou-129169.html και το πήγα πίσω.

Πήγαινε το πίσω, κατά 99,9% θα το αντικαταστήσουν και προτίμησε να πάρεις κάποιο άλλο τροφοδοτικό.

Link to comment
Share on other sites

Προβληματική παρτίδα με ελαττωματικό fan. Είχα το ίδιο θέμα με ένα Corsair 650άρι και μάλιστα μερικές φορές έμοιαζε με καναρίνι όταν σταμάταγε να δουλεύει το fan (semi fanless operation for the trolling). Αλλάχθηκε με 750άρι που δεν είχε πρόβλημα η παρτίδα.

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα, τα έκλεισα όλα και καμία αλλαγή, όσο το ζορίζω και όσο ζεσταίνετε και "όσο περνάει ο καιρός" ο θόρυβος δυναμώνει.. ελπίζω να το εντοπίσουν και τα παιδιά στο κατάστημα και να το αλλάξουν κρίμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

τελικά και το ανεμιστηράκι του δουλεύει όποτε θέλει, τρέχω τόση ώρα benchmarks extreme και αυτό σταματάει, προσπαθεί να ξεκινήσει, ξανά ξεκινάει ξανά σταματά ... οπότε είναι βέβαιο ότι είναι ελαττωματικό.

Link to comment
Share on other sites

Kαι η αντικατάσταση (σφραγισμένο) ήταν ελαττωματικό το ανεμιστηράκι, μίλησα με το κατάστημα και ήταν θετικοί να μου το αντικαταστήσουν με άλλη μάρκα της αρεσκείας μου (καταπληκτικό after sales support) και παρήγγειλα το Msystems.gr - Προϊόντα - Cooler Master V-SERIES 700W

Συμπέρασμα, μακριά από corsair και συγχαρητήρια στην Msystems :)

Link to comment
Share on other sites

Kαι η αντικατάσταση (σφραγισμένο) ήταν ελαττωματικό το ανεμιστηράκι, μίλησα με το κατάστημα και ήταν θετικοί να μου το αντικαταστήσουν με άλλη μάρκα της αρεσκείας μου (καταπληκτικό after sales support) και παρήγγειλα το Msystems.gr - Προϊόντα - Cooler Master V-SERIES 700W

Συμπέρασμα, μακριά από corsair και συγχαρητήρια στην Msystems :)

Απο τα καλυτερα καταστηματα στο χωρο εδω στην Ελλαδα.:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.