Jump to content



Οnkyo tx sr608 με προβλημα στην hdmi board


Virus

Recommended Posts

Πωλειται Onkyo tx sr608 ο οποιος πασχει απο το κλασσικο προβλημα των ONKYO με την πλακετα του hdmi που μαλλον εχει καει.. Η πλακετα αλλαζει και το κοστος της μου ειπαν ειναι 150-200ε

Εκτος αυτου ο ενισχυτης ειναι πληρως λειτουργικος και σε αριστη εμφανισιακη κατασταση καθως ο μονος λογος που δουλευε ειναι σαν home cinema.

Onkyo TX-SR608 review from the experts at whathifi.com

Onkyo TX-SR608 review - Surround Sound System - Trusted Reviews

150E

Link to comment
Share on other sites

Sorry που επεμβαίνω κατ' αυτόν τον τρόπο στην αγγελία, σκέφτηκες να τον φτιάξεις ?

Aπό όσο ξέρω, τα προβλήματα τέτοιου είδους με τα HDMI Boards στους ONKYO είναι θέμα 8-10 ελλατωματικών πυκνωτών (κόστος 3-4€), εκτός από τις ελάχιστες εξαιρέσεις καμμένων EEPROM. Mήπως να το τσέκαρες ?

Φιλικά :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω διαβασει αλλα αυτη η βλαβη διορθωνοταν κυριως στη x06 σειρα η δικη μου πλακετα εχει μονο 2-3 πυκνωτακια τα οποια και που τα αλλαξα δεν επαιξε.(εκτος και υπαρχουν και αλλα εκτος πλακετας που πρεπει να αλλαχθουν)

Ωστοσο αγορασα ηδη αλλον..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.