Jump to content



Panasonic tx-42et60 πρόβλημα με 3d μέσω H/Y


sr4u

Recommended Posts

Καλησπέρα,

αγόρασα πρόσφατα την et60 και θα ήθελα μία βοήθεια απο κάποιον γιατί προσπαθώ να δώ 3d υλικό απτο pc που έχω συνδέσει με hdmi στην tv και δεν βγάζω άκρη..

Καταρχάς είναι η πρώτη φορά που βλέπω 3d.Αν βάλω να παίξει μία ταινία SBS ή HSBS απτό pc μέσω dlna στην tv τα βλέπω μια χαρά.Όταν όμως βάζω να δω ταινία απο

το pc κατευθείαν στην tv μέσω hdmi δεν τα βλέπω καλά και ζαλίζομαι.Κάρτα γραφικών έχω την ati 7970.Από προγράμματα έχω το power dvd 13 και το Tridef (τα οποία έχω δοκιμάσει και δεν τα βλέπω σωστά),

επίσης δοκίμασα με το kmplayer τα ίδια..Το ποιό πιθανό είναι να μήν έχω σωστές ρυθμίσεις στα προγράμματα αλλα δεν έχω ιδέα τί πρέπει να επιλέξω πχ στο Powerdvd πρέπει να βάλω hardware accelaration?

Πρέπει να επιλέξω side by side ή top to bottom?Στο kmplayer 3d screen controls έχει διάφορες επιλογές όπως, red/cyan -grayscale, row interlaced,column interlaced.Ψάχνω εντομεταξύ στο google μήπως βρω κάτι αλλά δεν βρίσκω.HELP PLZ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.