Jump to content



E-SHOP Αγορά καινούριου παραλαβη μεταχειρισμένου.


AIRETIKOS

Recommended Posts

Κλασικό e-shop. Δεν μου κάνει εντύπωση ότι θέμα και αν ανοίξει για αυτό το κατάστημα.

Ψέματα, αν ανοίξει θέμα με ευχαριστίες προς το κατάστημα θα κοιτάξω να δω αν έχουμε 2004. Διότι παλιά το e-shop ήταν ΜΑΓΑΖΑΡΑ με SUPER εξυπηρέτηση. Κάπου στην πορεία τα μπέρδεψαν και τώρα είναι καλό να το αποφεύγεις.

Κι όμως, εχτές το πρωί ήμουν στο e-shop στο Μενίδι για κάτι αγορές και σκάει ένας τύπος που είχε αγοράσει 2 pads τα οποία είχαν και τα δυο καμένο pixel !!!

Κατεβαίνει μια κυρία από τα γραφεία επάνω και του λέει πως το προιόν δεν έχει zero pixel εγγύηση οπότε και η αντιπροσωπεία δεν τα καλύπτει.

Του λέει όμως πως επειδή αγόρασε 2 με το ίδιο πρόβλημα όπου η πιθανότητα να πέσει σε προβληματικό προιόν και στα δυο είναι πολύ μικρή, θα του κάνει αλλαγή το e-shop με δική του ευθήνη !!!

Το άκουσα και έπεσα από τα σύνεφα.

Τελικά η αλλαγή έγινε .... !!

Εγώ έχω να πω ένα πράγμα. Τουλάχιστον το κατάστημα στο Μενίδι, που είναι και το κεντρικό, κάνει καλή δουλειά.

Μέχρι σήμερα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Περασαν πολλά χρονια απο τοτε που ανοιξε το e-shop εχω αγοράσει πάνω απο 200 πράγματα είχα πρόβλημα με εγγυησεις κ με προβληματικα αντεικειμενα 2-3 φορες τις περισσοτερες απλα παρηγγειλα κατι κ μετα απο μερες μου λεγαν οτι δεν υπάρχει!

Κανείς δεν θα αγοράσει αποκλειστικά κ μονο απο το e-shop γιατι δεν είναι κ το πιο φθηνό οποτε κ πρέπει να ξέρεις να ψάχνεις αλλού.

Αλλά όταν μου δίνει crazy sundays ssd η λαπτοπ στα 2/3 της τιμής τους, απλά κάνεις την παραγγελία κ περιμένεις αν θα φας άκυρο η αν θα σου έρθει την άλλη μερα. (99.99% ολοκαίνουργιο)!

Μπορεί το Vision Studio να κάνει 20 μερες να σου φέρει την παραγγελεία αλλά θα κοστίζει το λιγοτερό.

Μπορεί το πλαίσιο να έχει 30 υπαλλήλους μέσα στο μαγαζί και οι μισοί να μην ξέρουν τίποτα αλλά τα σκάς. (+ το οτι πολύ mainstream προιόντα)

Μπορει στο Ebay να αγοράζεις το δαχτυλίδι του Lord of The Rings και να σου έρχεται ένα άσχετο αυτοκινητάκι αλλά καμία φορά να σου στέλνουν 2 βινιλια αντί για ενα.

θέλω να πώ. ΌΛΑ αυτά τα φαινόμενα είναι νορμάλ κ θα πρέπει όλοι μας να ξέρουμε να τα αντιμετωπίζουμε.

Για να υπάρχει τόσο hate για το e-shop πάει να πεί πως όλοι δοκιμάσατε να αγόρασετε και υπάρχουν άλλα 9000++ ελληνικά μαγαζιά από τα οποία δεν αγοράσατε και για να δούμε εκεί αν θα μπορέσεις να τους γυρίσεις τον ανεμιστήρα που μόλις πήρες πίσω η αν θα φάς βρισίδι και θα σε διώξουν γιατί νομίζουν πως τρολλάρεις η απλά τους πρίζεις.

Εγω i just hate scammers όχι τους ανοργάνωτους. :turn:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.