Jump to content



MY WINDOWS


mikros2565

Recommended Posts

Καλησπέρα... Θα ήθελα τα φώτα σας και για ακόμα μια φορά. Θέλω να φτιάξω το δικό μου DVD με Windows 7. Για την ακρίβεια θέλω απλά να αλλάξω 2 ρυθμίσεις από την clear version. Όποιος ξέρει ας με βοηθήσει...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ''φτιάξει'' τα δικά μου windows με το RT7 lite Welcome to RT Se7en Lite - Slipstream Service Pack,Integrate Updates,Integrate Drivers,Integrate LP,Remove Components,Enable or Disable features,Unattended Setup,Apply Tweaks,Add Icons,Wallpapers,Themes,Bootable USB or DVD . Φορτώνεις τα windows με το πρόγραμμα αυτό και μπαίνεις βάζεις/βγάζεις αυτά που θες ή δεν θες.

Στην αρχή θέλει λίγο ψάξιμο αλλά πιστεύω θα τα καταφέρεις, μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα.

Δες και στο youtube κάποια σχετικά video που θα σε βοηθήσουν.

*Γνωρίζει κανείς κάποιο αντίστοιχο για windows8 ή και με το ίδιο μπορώ να το κάνω? Παλαιότερα που το είχα

προσπαθήσει τα είχε φορτώσει άλλα δεν μ'άφηνε να μπω στην παραμετροποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Και μ'αυτό μπορείς να το κάνεις, αλλά κάτσε να σου πει και κανένας άλλος κάτι πιο εύκολο.

*Αν εννοείς κάτι τέτοιο http://www.trishtech.com/oem-info-tool/ ψάξε για το OEM Info Tool

και για το logo Windows 7 System Properties Logo Changer

Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου, με το αρχικό πρόγραμμα που σου ανέφερα μπορείς να κάνεις πολλά.

Για το regedit δεν μπορώ να γνωρίζω τι ξέρει ο καθένας. με το άλλο αλλάζεις το logo στις πληροφορίες του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.