Jump to content



Ακουστικά για gaming/movies με αποσπώμενο καλώδιο έως 150 ευρώ


sstav

Recommended Posts

[MENTION=5271]sstav[/MENTION] γιατι τα αφηνεις στην απεξω τα Aurvana?

Προσωπικα θα τα τιμησω συντομα. Θελω κατι καλο, χωρις να χρειαστει να μπλεξω με ενισχυτες κλπ. Απο τα λεγομενα του [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] και του θειου [MENTION=11666]wolves[/MENTION] εχω ψηθει.

Και τα 90€ στην τσεπη σου ;)

Link to comment
Share on other sites

κάτι με χαλάει...δεν ξέρω τι ακριβως (και ας βγάλω απ΄την εξίσωση ότι σχεδιαστικά /εμφανισιακά τα βρίσκω άθλια)...σκοπεύεις να κάνεις την αγορά άμεσα; από που; Αν είχες 150 ευρώ προυπολογίσει για μια αγορά θα κοίταζες τι μπορείς να πάρεις ως εκεί γύρω ή κάτι που δεν σου πολυγεμίζει το μάτι (ίσως και χωρίς λόγο...δεν ξέρω); Απ'την άλλη αν αγοράσεις κάτι ακριβό και δεν σε καλύπτει σε όλες τις παραμέτρους που θέτεις τότε κλαίες τα λεφτά σου...

Link to comment
Share on other sites

Η αγορα θα γινει πανω κατω σε 2 εβδομαδες.

Σκεφτομουν κι εγω να παρω ενα ακριβο ζευγαρι ακουστικα, αλλα μετα απο συζητησεις με το θειο [MENTION=11666]wolves[/MENTION] κατεληξα οτι μαλλον θα χρειαστω και εναν ενισχυτη ακουστικων. Οποτε το ποσο ανεβαινει.

Προτιμω να μη δωσω τοσα χρηματα και να παρω κατι που θα βγαζει ποιοτικο ηχο και θα ειναι ΟΚ απο αποψης οδηγησες με μια dedicated καρτα ηχου. Τα Aurvana φαινονται να με καλυπτουν, οποτε αποφασισα να παρω αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

με Volume control extension cable δεν θα έχω κανένα πρόβλημα, σωστά;

το creative aurvana live 2 από εδώ πως το βλέπετε; με Royal mail δεν θα περάσουν τελωνείο λογικά

Creative SB Headphone Aurvana Live 2 with Detachable Cable and Inline Microphone | eBay

όσο περισσότερο το ψάχνω μπερδεύομαι...

μου αρέσουν τα onkyo fc300

Link to comment
Share on other sites

παίδες να με συμπαθάτε για την επιμονή μου αλλά έλεγα να έπαιρνα την απόφαση αυτό το ΣΚ

το link για τα aurvana live 2 στα 90 ευρώ να μην το σκέπτομαι;

έχω μια προτίμηση σε αυτά

[ame]http://www.amazon.fr/Sennheiser-Micro-Casque-contr%C3%B4le-%C3%A9couteur-isolant/dp/B003DA4D2U/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1390051249&sr=8-1&keywords=pc360[/ame]

[ame=http://www.amazon.fr/Sennheiser-598-Casque-Arceau-ouvert/dp/B0042A8CW2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1390051261&sr=8-1&keywords=sennheiser+598]Sennheiser HD 598 Casque Arceau ouvert: Amazon.fr: High-tech[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στα SENNHEISER-HD25-1 II και Sennheiser Amperior.

Θα σου πρότεινα τα HD25-1 II που έχω ακούσει. Έχουν πολύ καλό και καθαρό ήχο σε όλες τις συχνότητες,άλλα οι χαμηλές πιστεύω είναι το ατού τους.

Έχουν όμως μεγάλη αντίσταση (70Ω),δεν έχουν μικρόφωνο και το καλώδιο είναι 1,5μ.

Τα Amperior δεν τα έχω ακούσει,αλλά έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά με τα HD25-1 II,remote control στο καλώδιο (2μ),18Ω αντίσταση και είναι από αλουμίνιο.

Review

Link to comment
Share on other sites

άντε ρε παιδιά μην ντρέπεστε...

[MENTION=5271]sstav[/MENTION] γιατι τα αφηνεις στην απεξω τα Aurvana?

Προσωπικα θα τα τιμησω συντομα. Θελω κατι καλο, χωρις να χρειαστει να μπλεξω με ενισχυτες κλπ. Απο τα λεγομενα του [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] και του θειου [MENTION=11666]wolves[/MENTION] εχω ψηθει.

Και τα 90€ στην τσεπη σου ;)

΄

[MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION]

τι έκανες τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε τα superlux 681 evo να τελειώνετε. Δεν έχουν τραχύτητα όπως τα 668β, είναι πιο όμορφα και συντρίβουν όλα τα σκουπίδια στα ίδια λεφτά. Ούτως ή άλλως μέχρι τα 200€ αποκλείεται να βρεις σετ με στουντιακή(reference) ποιότητα ήχου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.