Jump to content



Ποιες να παρω? SOS! ! !


fanisk

Recommended Posts

xylokastro το σκεφτομαι πολυ αυτο το θεμα γμτ γιατι ετσι οπως παμε σε κανα εξαμηνο δεν νομιζω να φτανουν τα 512...ενω με το 1GB θα ειμαι καλυμμενος απο θεμα μνημης για αρκετο καιρο πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Τολη με λενε ;) , οντως τα 512 σε κανα 6μηνο θα ειναι λιγα ..... σου προτεινω αυτες , ιδιες με τις δικες μου , μαμανε και θα τις κρατησεις για ΠΟΛΥ , ΠΟΛΥ καιρο

http://www.pc-memory-upgrade.co.uk/new-prod/ocz-ddr-pc4000-gold.asp

Link to comment
Share on other sites

Ρε fANi πήγαινε για το 1GB ram. Όταν τρέχεις τα παιχνίδια σε full details, να δεις πόσο σου χρειάζεται η ram (μαζί με κάτι προγραμματάκια που πρέπει να τρέχουν στο background). 512MB έχω και δεν με έφτανε σε ένα απαιτητικό παιχνίδι του 2003 (1024x768x32 - full details - AA/AF). Είχε "σπασίματα" στην κίνηση.

Αφού θες XP, θες και παιχνίδια, όρμα για το 1 γίγα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xylokastro

χχχμμμ εγω παντως δανειστηκα μια sp-94 απο εναν φιλο μου και εφτασα 3.9ghz με 1:1 , δεν θυμαμαι fsb να σου πω:o :o

επιασες 280 με τον 2.8 με αερα???? παρα πολυ μου φαινεται....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μερικες ερωτησεις ακομα:tomato:

Εχω καταληξει σε 2*512!!!!!

Στο review ειδα οτι το καλυτερο pcb το εχει η OCZ...αρα να καταληξουμε σε OCZ?????

Εστω για παραδειγμα οτι ο επεξεργαστης παει 240FSB...

Ειναι καλυτερο σε 1:1 να εχουμε 3200 και να ανεβασουμε το FSB ή να εχουμε ξερω γω 3500 και να ανεβασουμε το FSB?????

Με ποια θα ειναι καλυτερο και πιο γρηγορο το συστημα?????

Και ακομα κατι που με καει πολυ, τι ειναι καλυτερο 1:1 με ΛΙΓΟΤΕΡΟ FSB ή ξερω γω 5:4 αλλα με περισσοτερο FSB?????

Δυστυχως αυτη τη στιγμη εχει κολλησει το μυαλο μου και δεν μπορω να σκεφτω καλυτερη περιγραφη, καταλαβατε ή να εξηγησω κατι?????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αρχική απάντηση από zyx

την εχει ακυροση. τωρα δεν ξερω http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=9397

Την ομαδική θα την αναλάβει ο Tristeno τελικά αλλά δεν ξέρω πόσα κομάτια θα διαθέτει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fANiS_K

Παιδες μερικες ερωτησεις ακομα:tomato:

Εχω καταληξει σε 2*512!!!!!

Στο review ειδα οτι το καλυτερο pcb το εχει η OCZ...αρα να καταληξουμε σε OCZ?????

Εστω για παραδειγμα οτι ο επεξεργαστης παει 240FSB...

Ειναι καλυτερο σε 1:1 να εχουμε 3200 και να ανεβασουμε το FSB ή να εχουμε ξερω γω 3500 και να ανεβασουμε το FSB?????

Με ποια θα ειναι καλυτερο και πιο γρηγορο το συστημα?????

Και ακομα κατι που με καει πολυ, τι ειναι καλυτερο 1:1 με ΛΙΓΟΤΕΡΟ FSB ή ξερω γω 5:4 αλλα με περισσοτερο FSB?????

Δυστυχως αυτη τη στιγμη εχει κολλησει το μυαλο μου και δεν μπορω να σκεφτω καλυτερη περιγραφη, καταλαβατε ή να εξηγησω κατι?????

με αέρα πας για 1:1 με όσο καλύτερα τιμινγς μπορείς... με νερό αν έχεις μεγάλο μούλτι πάλι για 1:1...

για καλύτερη ψύξη μόνο με πολύ καλές μνήμες πας 1:1, αν σκεφτείς πως εγώ με τον 3.0 (15 μούλτι) είμαι για κάθε μέρα στα 285 και έχω σηκώσει ως 316... με bh6 είμαι άρα μόνο 5/4... σε τέτοια fsb έρχεται μία η άλλη...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ θα κοιταξω κ για review των PQI...

Κωστα ο 3,2 εχει 16 multi κ ειμαι με νερο...11, transit, 2xenermax..τεμπς διαφορα 5 βαθμων αν θυμαμαι καλα μεταξυ idle/full...

Ναι αλλα οτιδηποτε διαφορετικο του 1:1 δεν μειωνει τις επιδοσεις?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.