Jump to content



Ποιες να παρω? SOS! ! !


fanisk

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Γιατί στο xtreme που παρακολουθώ κανείς δεν είναι ευχαριστημένος, το πιο καλό είναι 2,2,2@250 ενώ οι υπάλληλοι της ocz δείχναν κάτι 260,270. Προφανώς τα δικά τους κομμάτια ήταν καραδιαλεγμένα

edit και αυτό με 3.5v

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgesod

Γιατί στο xtreme που παρακολουθώ κανείς δεν είναι ευχαριστημένος, το πιο καλό είναι 2,2,2@250 ενώ οι υπάλληλοι της ocz δείχναν κάτι 260,270. Προφανώς τα δικά τους κομμάτια ήταν καραδιαλεγμένα

Μπορει κ να εχεις κ δικιο...δεν σε αμφισβητω...αν κ εγω το παρακολουθω αυτο το φορουμ...το συγκεκριμενο θεμα ολο μπροστα μου ειναι κ ποτε δεν το διαβαζω....!

Με τι ρευματα ειναι στα 250ομως???Δεν ειναι λιγο τραγικο ομως??Κανανε τοσο ντορο κ διαφημηση κ στο τελος μονο τοσο που λες???Ειναι με 2-2-2 ομως...ποιες tccd πιανουν παραπανω με 2-2-2???

ΕΔΙΤ;τωρα ειδα το 3,5V...

Link to comment
Share on other sites

Οι VX ειναι ενδιαφερον προιον, υποκαταστατο των BH(5-6), ομως απο οτι διαβασα, ολο το stock της OCZ μεχρι το τελος του 2004 το εχει αγορασει μια συγκεκριμενη αλυσιδα μαγαζιων. Οποτε διαθεσιμα θα ειναι απο του χρονου...

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ εκει που εχω αποφασισει κ λεω τελος αυτο θα παρω.....ερχεται ο georgesod κ μου χαλαει τα ονειρα:p :p :p :p

Τελικα τι να κανω?????

Αξιζουν τοσο ρευμα τα vx?????Μηπως να παρω OCZ tccd?????

Τα OCZ ποσο πανε max με τα καλυτερα κατα τη γνωμη σας timings?????

Link to comment
Share on other sites

Φανη.............φιλικη συμβουλη....εχω δει και σε αλλα θεματα οτι εισαι καπως (καπως?????χοχοχοχοχο) αναποφασιστο παιδι:hehe:

εαν περιμενεις κι αλλο θα ακουσεις αλλες τοσες γνωμες καθως καθε μερα βγαινουν και διαφορετικα ριβιους αποτελεσματα κλπ........ετσι δεν προκειται να αποφασισεις ποτε.εγω κατεληξα στις pqi παρ οτι ηξερα οτι το επομενο 10ημερο θα ερθουν ευρωπη ξανα οι gskill.....παρε οτι σου κανει κλικ.........ολες οι μνημες εχουν μεινοεκτηματα........το θεμα ειναι τι σε ενδιαφερει περισσοτερο....απο εκει και περα μην το πολυψαχνεις........την τρελη διαφορα δεν θα την δεις........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

Φανη.............φιλικη συμβουλη....εχω δει και σε αλλα θεματα οτι εισαι καπως (καπως?????χοχοχοχοχο) αναποφασιστο παιδι:hehe:

εαν περιμενεις κι αλλο θα ακουσεις αλλες τοσες γνωμες καθως καθε μερα βγαινουν και διαφορετικα ριβιους αποτελεσματα κλπ........ετσι δεν προκειται να αποφασισεις ποτε.εγω κατεληξα στις pqi παρ οτι ηξερα οτι το επομενο 10ημερο θα ερθουν ευρωπη ξανα οι gskill.....παρε οτι σου κανει κλικ.........ολες οι μνημες εχουν μεινοεκτηματα........το θεμα ειναι τι σε ενδιαφερει περισσοτερο....απο εκει και περα μην το πολυψαχνεις........την τρελη διαφορα δεν θα την δεις........

Χαχαχα βρε Γιωργη ναι ειμαι:p:o :o :o

Λοιπον κατεληξα στις OCZ 3200 platinum rev.2 με tccd κ η παραγγελια θα γινει τη Δευτερα...περιμενω ενα οκ να διωξω αυτες που εχω...

ΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!

ΥΓ:Αν θες να σου δανεισω τη ψηφιακη σου ειπα οκ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φανη αποφασισες τελικα?

Αντε να σε μπριζωσω λιγο... Εγω θα ελεγα για αυτες.

Λιγο πιο φθηνες απο τις Muskin, και μπορεις να τις βρεις εδω.

Προσοχη. Δεν ειναι Dual Channel KIT που σημαινει οτι πρεπει να παρεις 2.

Edit: Με προλαβε ο Τακας για ενα λεπτο...

Link to comment
Share on other sites

Οι δικές μου οι VX με 3.6volt, παίζουν στα 262 με 2-2-2-5 και 1Τ. Βεβαια, 3.6 δεν ειναι για καθε μέρα, αλλά πόσο έυκολα βρίσκεις μνήμες που να πηγαίνουν τόσο πολυ ? Ειδικά για benching νομίζω οτι ειναι κορυφαίες.

Φάνη τα είπαμε εμεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Οι δικές μου οι VX με 3.6volt, παίζουν στα 262 με 2-2-2-5 και 1Τ. Βεβαια, 3.6 δεν ειναι για καθε μέρα, αλλά πόσο έυκολα βρίσκεις μνήμες που να πηγαίνουν τόσο πολυ ? Ειδικά για benching νομίζω οτι ειναι κορυφαίες.

Φάνη τα είπαμε εμεις...

Ναι αλλα για να δωσεις 3.6 στις συγκεκριμενες μνημες πρεπει:

1ον) Να εχεις ενα μηχανηματακι σαν εκεινο που εχεις στο bay σου(που σημαινει περιμενεις τον Hipro)

ή

2ον) Να περιμενεις την DFI να βγαλει socket 939 mobo ΚΑΙ modded BIOS ΚΑΙ να "γαργαλησεις" το τροφοδοτικο σου ωστε να σου δωσει αυτες τις τασεις στην +3.3 γραμμη.

ή

3ον) Να παρεις MSI και κανοντας το "ευκολο" μοντ ΠΑΛΙ να μονταρεις την 3.3 γραμμη του τροφοδοτικου σου.

Υ.Γ. Το DDR Booster δεν το αναφερω γιατι ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ P.O.S. κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.