Jump to content



Τι καρέκλα να πάρω για το δωμάτιο μου;


PetranEVO

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Μιας που ετοίμασα καινούργιο υπολογιστή και γενικά κάναμε φούλ σετ απο όλα.Πλεόν μάζεψα κάτι λίγα λεφτά στην άκρη παρότι θα το κάνω με 1-2 δόσεις θα δείξει πως θα γίνει το πράγμα είτε ακόμα και απο εξωτερικό.

Τι καρέκλα να διαλέξω;

Δεν έχω ΙΔΕΑ!

Χαρακτηριστικά μπορώ να πώ ,

Είμαι 1.80 δεν ξέρω αν παίζει ρόλο σε εργονομική και 78 κιλά.Είχα θέμα στην μέση μου παλιά,και την παλεύω όμως .Η καρέκλα που έχω τώρα έχει ξεφτύσει ακόμα και το μαξιλαράκι της ακουμπάω τα σιδεράκια απο κάτω.

Τραγικό ξέρω.

Οπότε τι να διαλέξω;

*Κάθομαι πολλές ώρες στον υπολογιστή και γενικά στο γραφείο για διάβασμα είτε δουλειά απο service υπολογιστών κτλ.

*Με ενδιαφέρει ΑΝ παιίζει ρόλο το ύφασμα είτε δέρμα είτε άλλο γιατί ίδρώνω εύκολα,και προς καλοκαίρι δεν θα με άρεσε να ιδρώνω τόσο απο το δέρμα που εν μέρη κολλάει κιόλας.

*χρώμα μαύρο/ ή μαύρο κοκκινο αν γινεται

δεν ξέρω τι χαρακτηριστικά και τι ετιαρίες παίζουν και τι είναι καλό να πάρω.

:baby:Χρήματα πάντως κάτω απο 200€

ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Να είναι σχετικά έως πολύ άνετη στο κάθισμα για ναμην ενοχλείτε η μέση μου ΌΧΙ σκληρή.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σκέψου αν σε βολεύει στο service (ειδικά αν σκύβεις....) ή καρέκλα για άραγμα. Αν είχα να σκύψω πάνω από το πισί θα προτιμούσα ένα σκαμπό. Αν κάνεις μόνο format είσαι μία χαρά με οποιαδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

ναι , οκ.

Με ενδιαφέρει να σκύβω έστω και λίγο όπως κάνω ειδικά στο διάβασμα.

Καμία πρόταση ρε παιδιά;δεν ξέρω τι να πρόσεξω ούτε καν για εταιρίες,τι φάση;

Θεσσαλονίκη με ενδιαφέρει ή και εξωτερικό.:neo:

Link to comment
Share on other sites

Δες, κλασικά, τη Markus του IKEA.

Συμφωνώ με τα παιδιά παραπάνω ότι πρέπει να έχει ψηλή πλάτη για να ακουμπάς το κεφάλι σου.

Αν είναι δυνατόν τα μπράτσα να ανεβαίνουν μήπως και βολευτείς καλύτερα όταν θες να μοντάρεις κανά κουτί (το σκαμπό πάντως γι αυτή τη δουλειά είναι καλύτερη λύση όπως προαναφέρθηκε).

Mesh πλάτη για λιγότερο καύσωνα.

Και το σημαντικότερο να τη δεις και να τη δοκιμάσεις από κοντά.

Πάρε σβάρνα ότι μαγαζί υπάρχει στη Θεσσαλονίκη (προσωπικά δε γνωρίζω τί παίζει εκεί) που να έχει καρέκλες προς επίδειξη. Πιθανότατα να πετύχεις κάποια προσφορά την οποία δε θα βρεις με ψάξιμο στο internet.

Link to comment
Share on other sites

τι το σπουδαίο προσφέρουν;

Δες, κλασικά, τη Markus του IKEA.

Συμφωνώ με τα παιδιά παραπάνω ότι πρέπει να έχει ψηλή πλάτη για να ακουμπάς το κεφάλι σου.

Αν είναι δυνατόν τα μπράτσα να ανεβαίνουν μήπως και βολευτείς καλύτερα όταν θες να μοντάρεις κανά κουτί (το σκαμπό πάντως γι αυτή τη δουλειά είναι καλύτερη λύση όπως προαναφέρθηκε).

Mesh πλάτη για λιγότερο καύσωνα.

Και το σημαντικότερο να τη δεις και να τη δοκιμάσεις από κοντά.

Πάρε σβάρνα ότι μαγαζί υπάρχει στη Θεσσαλονίκη (προσωπικά δε γνωρίζω τί παίζει εκεί) που να έχει καρέκλες προς επίδειξη. Πιθανότατα να πετύχεις κάποια προσφορά την οποία δε θα βρεις με ψάξιμο στο internet.

έχω κάτσει στην συγκεκριμένη δεν με συγκίνησε.

Όσα μαγαζιά ήξερα απο θεσσαλονίκη τα γύρισα και όλα έίναι αρκετά ακριβά.

Το μόνο που πρόλαβα να δώ είναι αυτή:

[ame=http://www.amazon.co.uk/Eliza-Tinsley-Executive-Armchair-Adjustable/dp/B004OR13NS/ref=sr_1_8?s=officeproduct&ie=UTF8&qid=1390054994&sr=1-8&keywords=office+chair]Eliza Tinsley Mesh High Back Executive Armchair with Adjustable Headrest and Chrome Base - Black: Amazon.co.uk: Office Products[/ame]

με -5 λίρες για προμότιον.

Άλλο δεν έχω ρίξει ματιά.:weep:

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ τα χαρακτηριστικά. DXRacer chair OH/F08/NW - F-series

αν σου πώ οτι είναι too much για μένα;

Χώρια λες και είμαι σε αγωνηστικό κάθισμα αυτοκινητού.

Εγώ θέλω κάτι άνετο για την μέση μου και προαιρετικό για στήριξη κεφαλιού αυχένα.

Χώρια οτι τα λεφτά είναι beyond my pocket.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.