Jump to content



Αγορά ποντικιού υπό προϋποθέσεις


AIRETIKOS

Recommended Posts

Μετά από 3,5 χρόνια ήρθε η ώρα να αντικαταστήσω το ποντικάκι μου.

Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ το ozone smog και πλέον μου είναι

αδύνατο να δουλέψω ποντίκι χωρίς στήριξη για τον παράμεσο και τον μικρο.

Εν ολίγοις,θέλω να είναι μεγάλο σε μέγεθος με στήριξη για τα δάκτυλα,αν

έχει και πολλά κουμπάκια ακόμα καλύτερα,δηλαδή κάτι σαν το Logitech M570

με gaming χαρακτηριστικά.Είχα βάλει στο μάτι το g600 και το g602 αλλά κανένα

από τα δυο δεν πληρεί τις προϋποθέσεις.Ψάχνοντας λίγο στον τσιγκούνη βρήκα

το Func MS-3 και μάλλον είναι αρκετά κοντά σε αυτό που ψάχνω.Έχει ακούσει

κανείς τίποτα για το συγκεκριμένο?Αν έχετε να προτείνεται κάτι παρόμοιο πλην ikari,mionix,QPAD 5Κ...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο neg accel σε χαμηλά dpi(~400) με συνδυασμό χαμηλής in-game sens(>20~cm/360) και cloth mousepad, κατά τα άλλα όχι. Τόσο καιρό που έχω ποντίκι με αυτόν τον αισθητήρα δεν έχω παρατηρήσει κάτι(1800dpi, 15cm/360, ss qck).

Link to comment
Share on other sites

αφου εχουν ολα τα ιδιο καλουπι με το func, γιατι κολλας στην μαρκα ? Tο naos 7000 ειναι μονοδρομος αμα θες 1:1 αποκριση + υψηλο dpi λογω του PWM-3310, τα περισσοτερα ποντικια με τον 3090 εχουν το 4000dpi srom που "νιωθει" μονο στα 800dpi.

Δες αν μπορεις να βρεις πουθενα εντος ελλαδος zowie EC1, παιζει αρκετα καλα και στα 3 setting ( 450 - 1150 - 2300dpi ) ειναι driverless και 1000hz απο μαμα, επισης εχει πολυ "τραγανα" κλικ λογω huano διακοπτων, και 1cd LOD για να μην κουνιεται καθολου ο κερσορας οταν σηκωνεις το mouse.

Το σχημα ειναι 98% ιδιο με το θρυλικο Intellimouse explorer 3.0 της Microsoft, πολυ εργονομικο imo.

Ρωτα και [MENTION=3170]Μ@rk[/MENTION] - [MENTION=4091]angel_f[/MENTION] - [MENTION=3765]HellhammeR[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάω στη μάρκα αλλά τα naos έχουν σχεδόν το ίδιο καλούπι,είναι αρκετά πιο

μαζεμένα και με λιγότερα κουμπιά.Το zowie οκ,έχει καλά χαρακτηριστικά αλλά το

καλύτερο ποντίκι να είναι αν δε σε βολεύει στο χέρι αυτομάτως γίνετε το χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Τα εγραψα στο link πιο πανω, τι θες google translate ? :p

Σπανια προτεινω καποιο περιφερειακο με βαση μονο το τι εχω διαβασει, στην αρχη το εβαλα αγγελια γιατι ειχα συνηθισει σε finger grip + cm storm xornet, τωρα με βλεπω να το κραταω καμποσο καιρο ( μεχρι να βγει το spawn v2 δηλαδη :p )

Ειναι σαν τα logitech εργονομικα, λιιιγο πιο κοντο σε υψος με στηριγμα για τον παραμεσο και εγκοπη για να "αγκαλιαζει" σωστα ο μικρος, παιζει και λαμπιτικο review για τον αρκετα ακριβοτερο ξαδερφο του -> http://www.thelab.gr/input-devices-and-peripherals-reviews/epicgear-meduza-and-hybrid-pad-review-106001.html?garpg=5#content_start <-

Δεν περιμενα ποτε να το παρω, αλλα ουτε περιμενα να το βρω μειον 50γραμμαρια στο βαρος και μειον 40 ευρω στην τιμη :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.