Jump to content



Επιλογή tablet


Aroma

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.Έχω αποφασίσει να πάρω μια ταμπλέτα αλλά δεν είμαι σίγουρη για το ποιά.Έχω στο μυαλό μου κάποιες αλλά θα ήθελα και τη δική σας γνώμη.Η μία είναι η Asus ME102A 10.1" (16GB),μετα η Asus MeMO Pad HD 7 ME173X (16GB,η Samsung Galaxy Tab 3 10.1 P5210 (16GB)και η Samsung Galaxy Tab 3 8.0 Wi-Fi (16GB.Δε θέλω να ξεφύγω πολύ χρηματικά απλά θέλω να πάρω μια καλή ταμπλέτα και νομίζω ότι αυτες που έχω στο μυαλό μου είναι κάπως καλές.Αλλά όποιος μπορεί ας με βοηθήσει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:p

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πρέπει να αποφασίσεις τι μέγεθος θες. Δεν γίνεται να λες ότι θες αυτήν που είναι 10" ή την άλλη που είναι 7".

Εγώ προτιμώ 8", αφού η 7" είναι πολύ μικρή και η 10" τεράστια.

Οπότε προτείνω LG g pad 8.3.

Το memo pad που λες πάνω το πήρα £65 από Αγγλία για τη μάνα μου τα Χριστούγεννα. Πολύ αξιόλογο ειδικά σε αυτή την τιμή, και νομίζω καλύτερα χαρακτηριστικά από τα galaxy tab.

Σε Samsung καλά είναι τα note, αλλά ακριβά.

Κινέζικα είναι άλλη επιλογή, αλλά άμα πάθει κάτι μιλάς με Κίνα για εγγύηση.

Οπότε όπως είπα πριν, LG g pad. Και φοβερή τιμή.

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Και μενα η γνωμη μου ειναι οτι το 8 είναι ιδανικό. ούτε μικρό ουτε μεγάλο.

απο την αλλη αν θες ποιοτικό 7 για μένα ειναι μονοδρομος το Nexus 7 2013 αν και θα βρεις πολύ οικονομικότερα 7αρια, είναι μακραν το καλύτερο 7αρι.

Για 8αρι έχει αρκετές λύσεις όπως όλες αυτες που ακουστηκαν παραπάνω αλλά και καποιες φθηνοτερες που ομως αφου θες κατι καλό, δεν θα συνιστουσα να κοιτάξεις

Link to comment
Share on other sites

Για το i-pad mini δεν έχω άποψη.Όμως πριν τα Χριστούγεννα πήρα το G-pad για την κοπέλα μου,και από όσο χρόνο το έχω δουλέψει κατά τη γνώμη μου είναι άψογο.Ούτε μικρό ούτε μεγάλο,το κρατάς πολύ εύκολα,μεταφέρεται εύκολα,δεν έχει κολλήσει πουθενά,εξαιρετική οθόνη.Το μόνο ίσως αρνητικό που έχει είναι ότι δεν είναι 3g/4g,όμως αυτό "διορθώνεται" πολύ εύκολα με κάποιο ασύρματο modemακι από τις 3 εταρίες κινητής.Για τα 7αρια επειδή έχεις ενδιασμούς εμένα μου φάνηκαν πολύ μικρά και τα 10άρια πολύ μεγάλα για μεταφορά συν ότι δεν μπορεις να τα κρατήσεις με το ένα χέρι.Αν και καλό θα ήταν να τα δεις και από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Το iPad mini το έχω εγω. Οχι αυτο με την retina οθόνη, το παλαιότερο. Αν και δεν ειμαι καθολου google boy, θα σου πω οτι δεν ειναι κακό. Το πήρα μέσω καποια προσφοράς αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση για την τότε τιμή των 350 να τα έσκαγα. Όμως θεωρω οτι μπροστά το lg όντως δεν πιάνει μια. Γενικα ειμαι υπέρ της ελευθερίας κινήσεων που σου προσφέρει το android. It's up to you...

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρεθει τροπος στα ipad να τα συνδεεις με το πισι και με ενα απλο copy-paste να μεταφερεις βιντεο - εικονες ? οτι γινεται δλδ με τα android

Όχι, μόνο μέσω iTunes ή κατεβάζοντας τα από iCloud.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ στο LG G Pad. Η 8,3 οθόνη του έχει πολύ καλή ανάλυση και είναι για μένα η ιδανική για τάμπλετ. Έχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Αν τελικά μιλάμε για 7αρα οθόνη, τότε το Asus MeMo Pad 173 είναι μια πολύ καλή πρόταση και οικονομική.

Είμαι κάτοχος και των δύο και δεν το έχω μετανιώσει, με προτίμηση βέβαια στην 8,3 οθόνη που όντως είναι πιό βολική.

Από εκεί και πέρα είναι και το οικονομικό θέμα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι πολύ παιδιά γιατί δε ξέρω αν μπορώ να δώσω σχεδόν 300 ευρώ για μια ταμπλέτα..Θα πρέπει να το σκεφτώ καλά.Το καλό βέβαια με την LG είναι ότι γενικότερα είναι πολύ αξιόπιστη εταιρεία και το συν ότι έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.Αλλά βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι πολύ παιδιά γιατί δε ξέρω αν μπορώ να δώσω σχεδόν 300 ευρώ για μια ταμπλέτα..Θα πρέπει να το σκεφτώ καλά.Το καλό βέβαια με την LG είναι ότι γενικότερα είναι πολύ αξιόπιστη εταιρεία και το συν ότι έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.Αλλά βλέπουμε.

Παρε τοτε ενα τετοιο και μια χαρα θα κανεις τη δουλεια σου!

Asus MemoPad HD 7 ME173X Wi-Fi 8GB grey | www.you.gr

Link to comment
Share on other sites

Πιστέυω πως έχεις δύο επιλογές, LG G Pad 8.3 στις 8" και Asus Memo Pad FHD 10 στις 10".

Και τα δύο τα βρίσκεις στην ίδια τιμή και αναλόγως το μέγεθος που θέλεις διαλέγεις.

Εγώ έχω το Asus Memo Pad FHD 10 εδώ και κάτι μήνες και είμαι πλήρως ευχαριστημένος απο αυτά που προσφέρει. Αυτό που με έχει εκπλήξει ευχάριστα απο το Asus είναι η πολύ καλή υποστήριξη στο λογισμικό, κάθε μήνα έρχεται απο ένα update μέσω ΟΤΑ και πρίν λίγες μέρες αναβαθμίστηκε και στην 4.3 έκδοση του android, αυτό δυστυχώς στο LG δεν θα το δείς.

Link to comment
Share on other sites

Το Lte τι ακριβώς είναι??Γιατί είμαι και λίγο άσχετη..Το Asus Memo Pad FHD 10 μου άρεσε πολύ και διάβασα και σχετικές κριτικές.Η ερώτηση μου είναι η εξής:αν τυχόν έχω κανένα θεματάκι με το ταμπλετάκι τι θα γίνει μιας και η Asus δεν έχει αντιπροσωπεία εδώ?Σε ποιόν θα απευθυνθώ??Και κάτι άλλο για το Toshiba Excite AT10-A-104 - Tablet 10.1" 16GB τι γνώμη έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.