Jump to content



Πρόβλημα με PC / Μητρική


NDH

Recommended Posts

PC specs : Mobo Gigabyte GA-970A-D3 rev1

CPU AMD FX 8120

Ram corsair 2x4GB

Nvidia GTS250

Psu 650w

Hdd 1TB

Ο υπολογιστης κολαει και δεν γινετε τιποτα ουτε ναμ λοκ πατιετε ουτε ποντικι τιποτα... (μετα απο κανα πενταλεπτο λειτουργιας ) δοκιμασα τις ραμ μια μια και παλι τιποτα ακομα και σε αλλα σλοτ εκανα και μεμτεστ ολα οκ...αλλαξα καρτα γραφικων παλι τα ιδια αλλαξα τροφοδοτικο τα ιδια παλι ... Αλλαξα και σκηρο και εκανα και φορματ τπτ τι μπορει να ειναι;;; (windows8.1)

Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασιες καλα αλλαξα και αλιφες στις ψυκτρες bios update το 2012 εκανα μονο και δεν εχω το rc6

Βάλε το F12 που είναι το τελευταίο επίσημο BIOS για την μητρική σου και κάνε και ένα reset όπως είπε ο Aris137.

Με το CoreTemp εννοείς ότι δεν το έχεις καθόλου εγκατεστημένο ή ότι έχεις έκδοση μικρότερη της RC6;

Yπάρχει bug με τα Win8 με όλες τις εκδόσεις και amd-intel cpu's και freezάρει το σύστημα.

Επίσης με την RC5 στα Win7 με AMD επεξεργαστές υπήρχει πάλι το ίδιο πρόβλημα το οποίο λύθηκε στην RC6.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χασω το μυαλο μου εστηλα την μητρικη σε Service αφου ανακαλυψα οτι ειχε ακομα εγγυηση και μου ειπαν ολα κομπλε οποτε η θα κλαψω για τον επεξεργαστη η ειναι το bug που λεσ φιλε μου. αλλα αν ειναι ετσι γτ να βγει το bug μετα απο 2 μηνες χρηση? και γτ οχι στα 7?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χασω το μυαλο μου εστηλα την μητρικη σε Service αφου ανακαλυψα οτι ειχε ακομα εγγυηση και μου ειπαν ολα κομπλε οποτε η θα κλαψω για τον επεξεργαστη η ειναι το bug που λεσ φιλε μου. αλλα αν ειναι ετσι γτ να βγει το bug μετα απο 2 μηνες χρηση? και γτ οχι στα 7?

Μάλλον έκανε win updates και κάπου σκάλωσε το coretemp.

Είναι θέμα προγραμματισμού του coretemp. Βγάλτο εντελώς μέχρι να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μου επεστρεψαν την mobo και μου ειπαν οτι ολα ειναι οκ και οτι κανανε update το bios εβαλα πανω τα παντα οπως πριν και διχνει οκ εως τωρα ... αν οντως ηταν το bios το προβλημα γιατι να το βγαλει στο ακυρο μετα απο αρκετη χρηση?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.