Jump to content



WildStar


env0y

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Closed beta key δεν έλαβα ποτέ. Κατάφερα και το έπαιξα τώρα στην open beta. Αν έχεις παίξει wow το 75% του παιχνιδιού δεν θα σε ξενίσει! Εμένα προσωπικά που λάτρεψα το wow και αναγκάστηκα να το παρατήσω λόγω.. κολλήματος το wildstar μου άρεσε. Το combat system είναι η μεγάλη διαφορά. Βέβαια άλλη η εμπιστοσύνη που έχω στην blizzard και άλλο στην ncsoft που τη φοβάμαι. Για μένα αυτό το game θα κάνει πολύ καλό και στο.. Wow. Να νιώσει έναν ανταγωνισμό και να προσφέρει πραγματικά κάτι νέο σε ένα patch/expansion. Είδωμεν! Νομίζω θα του δώσω μια ευκαιρία :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην κολλάτε με τα γραφικά, που είναι πολύ όμορφα, το σύστημα μάχης είναι πολύ καλό!

Αν καταφέρουν να το κάνουν και balanced θα έχει πολύ ενδιαφέρον και το pvp.

Το μόνο που με ξενίζει κάπως είναι το marking στα telegraphs αλλά υποθέτω ότι ειδικά στα raid θα βοηθήσει πολύ.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πώ για το combat system οτι έχει διπλό άλμα με το space, sprint με το shift και αν δε κάνω λάθος μια μπάρα με 9 skills + άλλη μια για consumables. Η κίνηση/positioning και aiming είναι πλέον σημαντικότατα. Καμμία σχέση με tab targeting τηρώντας απλά το ιδανικότερο rotation στα abilities. Αρα έχουμε διαφορετικού τύπου "skill cap" με λίγα λόγια. Δε με χάλασε αλλά σίγουρα θα έχω πρόβλημα με keybinding. Έίναι και το shift που χρησιμοποιόυσα σα modifier καπαρωμένο για το sprint. Έπιασα τον εαυτό μου να ψάχνεται για naga/g600...

Link to comment
Share on other sites

στην ουσία όλα τα abilities είναι chanelling που επιτρέπουν κίνηση ( όχι όλα) άρα δεν είναι σοβαρό θέμα τα bindings

Δεν λέμε το ίδιο πράμα. Φυσικά και τα skills γίνονται binding όπου θές. Είδα αρκετά topic που συζητάνε γένικα το θέμα controls/camera. Ως συνήθως τη λύση θα δώσουν.. τα addons :)

Link to comment
Share on other sites

χαρη στον artyom καταφερα να μπω στο παιχνιδι

δεν εχω παιξει WoW , αλλα αυτα μου φαινεται υπεροχο!

αλλα με ξενερωσε που δεν αναγνωρισε το xbox controller

60e το παιχνιδακι , αμα εχει υλικο να προσφερει ... γιατι οχι ?!

γνωριζει κανεις αμα τα updates του θα ειναι τυπου WoW , δηλαδη επι πληρωμη ?

εχει σκοπος κανεις απο εδω μεσα να το συνεχισει ?

Link to comment
Share on other sites

χαρη στον artyom καταφερα να μπω στο παιχνιδι

δεν εχω παιξει WoW , αλλα αυτα μου φαινεται υπεροχο!

αλλα με ξενερωσε που δεν αναγνωρισε το xbox controller

60e το παιχνιδακι , αμα εχει υλικο να προσφερει ... γιατι οχι ?!

γνωριζει κανεις αμα τα updates του θα ειναι τυπου WoW , δηλαδη επι πληρωμη ?

εχει σκοπος κανεις απο εδω μεσα να το συνεχισει ?

Με controller μόνο σε κάνα mmo που υπάρχει και σε κονσόλες θα καταφέρεις να παίξεις, σε pc only mmo ακόμα και να παίξεις θα είσαι πάντα σε πολύ μειονεκτική θέση σε σχέση με keyb+mouse.

Το παιχνίδι θα πρέπει να το αγοράσεις και να πληρώνεις και συνδρομή.

Τι εννοείς αν πληρώνεις για updates, στο wow πληρώνεις για τα expansions όχι για updates, το wildstar έχει πολυυυυ χρόνο μπροστά του μέχρι να μιλήσουμε για expansion, εδώ καλά καλά δεν έχει κυκλοφορήσει, σε beta είναι.

Από αυτά που έχω δει στο net το game θα έχει και μικρού μεγέθους instances και τουλάχιστον 1 raid από την αρχή.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με controller μόνο σε κάνα mmo που υπάρχει και σε κονσόλες θα καταφέρεις να παίξεις, σε pc only mmo ακόμα και να παίξεις θα είσαι πάντα σε πολύ μειονεκτική θέση σε σχέση με keyb+mouse.

Το παιχνίδι θα πρέπει να το αγοράσεις και να πληρώνεις και συνδρομή.

Τι εννοείς αν πληρώνεις για updates, στο wow πληρώνεις για τα expansions όχι για updates, το wildstar έχει πολυυυυ χρόνο μπροστά του μέχρι να μιλήσουμε για expansion, εδώ καλά καλά δεν έχει κυκλοφορήσει, σε beta είναι.

Από αυτά που έχω δει στο net το game θα έχει και μικρού μεγέθους instances και τουλάχιστον 1 raid από την αρχή.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

το TERA online , που παιζω , μετο που βαλω το controller , το βλεπει αμεσος !

αμα τα skills δεν απαιτουν να τα κανεις lock επανω σε χαρακτηρα , και απλα γινονται στην κατευθυνση οπου κοιταει ο χαρακτηρας , σου λεω πως ειναι ΠΟΛΥ ευκολο να παιξεις !!!!

απλα μου ειναι καπως δυσκολο να συνηθισω ξανα mouse+keyboard , και ασε που μου ειναι ακομα δυσκολοτερο να περπαταω με το ASWD και να πρεπει να πατησω τα 1-2-3-4-5 για τα skills

Link to comment
Share on other sites

το TERA online , που παιζω , μετο που βαλω το controller , το βλεπει αμεσος !

αμα τα skills δεν απαιτουν να τα κανεις lock επανω σε χαρακτηρα , και απλα γινονται στην κατευθυνση οπου κοιταει ο χαρακτηρας , σου λεω πως ειναι ΠΟΛΥ ευκολο να παιξεις !!!!

απλα μου ειναι καπως δυσκολο να συνηθισω ξανα mouse+keyboard , και ασε που μου ειναι ακομα δυσκολοτερο να περπαταω με το ASWD και να πρεπει να πατησω τα 1-2-3-4-5 για τα skills

Το tera έχει χρόνια που κυκλοφορεί το wildstar είναι beta :p

Βέβαια δεν ξέρω αν θα έχει υποστήριξη στην final δεν ξέρω καν αν θέλουν να έχει.

Σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ ότι μπορεί να σε βολεύει αλλά την ευκολία-αμεσότητα του mouse+keyb δεν νομίζω να την έχει.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι ισως . απλα ειναι πιο ευκολο να τεντωνεσε πισω και να σφαζεις χωρις να χτυπιεσε στο γραφειο :p

αλλα αφου λες ΚΑΙ συνδρομη , μαλλον ακυρο θα φαει , ειπαμε πια .... αμα ειναι ετσι ας μπω guildwars2 που ειναι να το αγορασεις μονο την πρωτη φορα .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας

Έχω ανεβάσει ένα video wildstar

που λέω βασικά πραγματάκια για το game για οποιον ενδιαφέρεται

πείτε μου την γνώμη σας για το video

και για το game plz

εάν σας άρεσε κάντε ένα like και ένα subscribe

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.