Jump to content



Recommended Posts

Μόλις έστειλα κι εγώ.

Δεν δήλωσα δημοσιογράφος, αλλά στο κουτάκι που λέει "γράψε γιατί να σε επιλέξουμε" έβαλα ότι αν επιλεγώ θα τους καρφώσω άτομο που δήλωσε ψευδώς ότι είναι δημοσιογράφος. You do what you gotta do...

:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα ψεματα πανω σ'αυτο, όντως εχω παιξει τα 3 Elder και 4-5 MMO's άλλα λιγότερο και άλλα περισσότερο.

Το ψέμα ηταν οτι δουλεύω ως δημοσιογράφος (το μικρο κουτάκι κάτω απ τα στοιχεία σου), φαντάστηκα οτι δίνει αρκετό πριμ και το τικαρα ;)

εμ αυτό σου έδωσε πόντους γιατί και εγώ έχω παίξει αρκετά mmo και όλα τα elder scrolls αλλα έχω συμμετάσχει και σε αρκετά beta

Link to comment
Share on other sites

Μα τι κακοι άνθρωποι αυτοι οι Κρητικοί... :p

Aν με βάλουν στην Beta δε θας δωσω το κλειδί που να σκασετε!

Και θα ποσταρω και 666 in game screenshots να ζηλεύετε! :hehe:

Μην ξεχάσεις και screenshot από το skill tree :)

Link to comment
Share on other sites

Μα τι κακοι άνθρωποι αυτοι οι Κρητικοί... :p

Aν με βάλουν στην Beta δε θας δωσω το κλειδί που να σκασετε!

Και θα ποσταρω και 666 in game screenshots να ζηλεύετε! :hehe:

δεν στην λέω παιδάκι μου :p απλά το είχα απορία με ποια λογική βγάζει το "score"

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχουν καθόλου πληροφορίες σχετικά με το ποτέ θα ξεκινήσει το παιχνίδι; ή ποτέ θα το γυρίσουν σε open beta; Γιατί δεν βλέπω να μπαίνουμε στην closed beta.. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχουν καθόλου πληροφορίες σχετικά με το ποτέ θα ξεκινήσει το παιχνίδι; ή ποτέ θα το γυρίσουν σε open beta; Γιατί δεν βλέπω να μπαίνουμε στην closed beta.. :)

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα. Φταίει λίγο και το NDA του που απαγορεύει ακόμα και να πεις ότι είσαι beta tester ή ότι άρχισε η beta. Και επειδή είναι και νωρίς ακόμα, ακόμα και αν έχει αρχίσει δεν θα το έχει σπάσει κανείς.

Α ναι, είναι λίγο παλιό αυτό.

Γενικά αναμικτα συναισθήματα. Από τη μια για άλλη μια φορά δείχνουν πως από animations δε το έχουν. Ναι είναι beta, αλλά σε καμιά beta δεν έχω δει τη βελτίωση στη λεπτομέρεια που χρειάζονται για να πάνε το βήμα παραπέρα.

Αυτό με τα scalable dungeons δε μου αρέσει και τόσο, όπου το έχουμε δει δημιουργεί μόνο προβλήματα.

Τέλος με φοβίζει λίγο πως είναι το engine του SW:TOR. Κι εκεί έλεγαν για γιγαντιαίο PVP area (Ilum) που τους δούλευε μια χαρα και όταν βγήκε το παιχνίδι είδαν πως το engine απλά δε μπορούσε να σηκώσει τον κόσμο ενός MMO με τόσα details και κατέληξαν να κλείσουν όλη την περιοχή.

Μακάρι να παει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Την φοβάμαι την engine to SW : ToR Tanic και ειδικά για mass PvP events είναι για κλωτσίδια.

Αλλά από πίσω είναι η Bethesda, η οποία δεν μας απογοήτευσε ποτέ της με τα Elder Scrolls.

Την εμπειρία και το υπέρτατο gameplay το κατέχουν αλλά για να δούμε και στην Online πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά από πίσω είναι η Bethesda, η οποία δεν μας απογοήτευσε ποτέ της με τα Elder Scrolls.

Την εμπειρία και το υπέρτατο gameplay το κατέχουν αλλά για να δούμε και στην Online πράξη.

Είναι και λίγο υποκειμενικό αυτό, πχ. για εμένα τα 2 τελευταία Elder Scrolls έχουν 12341 κακά. Αλλά οκ είμαι και δύσκολος τύπος. :p

Ομως το θέμα μας είναι ότι το Online δεν το κάνει η Bethesda. To κάνει η Zenimax Online, αδερφή εταιρία της Bethesda. Οπότε όλα παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και λίγο υποκειμενικό αυτό, πχ. για εμένα τα 2 τελευταία Elder Scrolls έχουν 12341 κακά. Αλλά οκ είμαι και δύσκολος τύπος. :p

Ομως το θέμα μας είναι ότι το Online δεν το κάνει η Bethesda. To κάνει η Zenimax Online, αδερφή εταιρία της Bethesda. Οπότε όλα παίζουν.

H oυσία είναι να μην γινει fail σαν το ΤoRTanic και να έχει αρκετό content για να υποστηρίξει και το p2p.

Link to comment
Share on other sites

H oυσία είναι να μην γινει fail σαν το ΤoRTanic και να έχει αρκετό content για να υποστηρίξει και το p2p.

Αυτό είναι και λίγο μυστήριο πάντως. Σαν παίχτης πολλών ΜΜΟ βρήκα το game design του SW:ToR, σε γενικές γραμμές, καλό . Είχε ένα μέλλον ρε παιδί μου. Ακόμα και τα όποια προβλήματα είχε, μπορούσαν να φτιαχτούν με content patches. To πρόβλημα δεν ήταν η Bioware, ήταν η ΕΑ που την πείραξε τα μόνο 1 εκατομμύριο subs στην αρχή (ήθελε βλέπεις να φάει το WoW μέσα σε 2 μήνες), άρχισε τις απολύσεις και το έστειλε για βρούβες.

Εφόσον η Zenimax σαν publisher δεν κάνει τα ίδια λάθη και αφήσει τους devs να κάνουν αυτό που θέλουν, μπορεί να βγει κάτι αξιοπρεπές από όλο αυτό. Το πρόβλημα εδώ είναι πως, ακόμα κι ετσι, η Zenimax Online δεν έχει κάποιο προηγούμενο παιχνίδι στο ενεργητικό της και δεν ξέρουμε τι να περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και λίγο μυστήριο πάντως. Σαν παίχτης πολλών ΜΜΟ βρήκα το game design του SW:ToR, σε γενικές γραμμές, καλό . Είχε ένα μέλλον ρε παιδί μου. Ακόμα και τα όποια προβλήματα είχε, μπορούσαν να φτιαχτούν με content patches. To πρόβλημα δεν ήταν η Bioware, ήταν η ΕΑ που την πείραξε τα μόνο 1 εκατομμύριο subs στην αρχή (ήθελε βλέπεις να φάει το WoW μέσα σε 2 μήνες), άρχισε τις απολύσεις και το έστειλε για βρούβες.

Εφόσον η Zenimax σαν publisher δεν κάνει τα ίδια λάθη και αφήσει τους devs να κάνουν αυτό που θέλουν, μπορεί να βγει κάτι αξιοπρεπές από όλο αυτό. Το πρόβλημα εδώ είναι πως, ακόμα κι ετσι, η Zenimax Online δεν έχει κάποιο προηγούμενο παιχνίδι στο ενεργητικό της και δεν ξέρουμε τι να περιμένουμε.

Ως game design το ToRTanic είναι αρκετά καλό, όμως τα απαράδεκτα , μέχρι και σήμερα τεχνικά και άλυτα προβλήματα ( το τι γινεται στο tech support forum είναι κάτι που δεν έχω ξαναδεί σε ΜΜΟ) , το μέχρι πρόσφατα πετσοκομμένο PvP, lack of PvE content και το απαράδεκτο f2p , ο Θεός των ΜΜΟ να το κάνει f2p και τέλος η απληστία της ΕΑ οδήγησε το SW:ToR από ένα αρκετά υποσχόμενο ΜΜΟ ,στην αποτυχία της τελευταίας δεκαετίας.

Ακόμη και τo Τera Online είναι αρκετά καλύτερο, κρίμα γιατί είχε τα φόντα να ήταν παιχνιδάρα.

Μέχρι τώρα η Zenimax φαίνεται να τα πηγαίνει αρκετά καλά και βάζει high values, για να δούμε στην πράξη διότι όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα μικρό καλάθι (λέει ο λαός)

Υ.Γ. Ακόμη παίζω SWToR μιας και το single play story line είναι epic, εκεί αξίζει ένα μπράβο στην BW.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ναι, μεγάλη μούφα μου φάνηκε το gameplay vid. Βέβαια παίζει και άθλια ο άλλος, αλλά και πάλι.

Eίναι σε beta αλλά και πάλι ΦΑΙΝΕΤΑΙ πατάτα! Άσχετο...παιδιά...αγοράστε το Darkfall....το παιχνίδι είναι εθισμός...

Δεν ξέρω τι ΜΜΟ να πρωτοπαίξω πλέον ...ΧΑΧΑΧ

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.