Jump to content



Που μπορω να βρω καλωδιο 24 Pin συνδεσης 2 τροφοδοτικων;


pmakr1416003456

Recommended Posts

Βασικά δε θες 2 24άρια για να κάνεις αυτό που θες αλλά δύο θηλυκά και ένα αρσενικό βύσμα όπου στο ένα θα έχεις και τα 24 καλώδια ενώ στο άλλο μόλις 2 (πράσινο μαύρο)

Aquatuning - Der Wasserkühlung Vollsortimenter - Phobya 24Pin 2-Fach Netzteilanschalterkabel (2x24pin auf 1x24pin) - Einzel Sleeving - Schwarz Phobya 24Pin 2-Fach Netzteilanschalterkabel (2x24pin auf 1x24pin) - Einzel Sleeving - Schwarz 87470

Αν δε μπορείς να το φτιάξεις τότε παραγγέλνεις. Το βρήκα στο aqua όπως βλέπεις οπότε ρωτάς κοπρίτη ή eworld αν έχουν να βάλουν παραγγελία να στο φέρουν.

Δες και ebay μία

Link to comment
Share on other sites

Thanx ! Μαλλον θα τα φτιαξω μονος μου να τελειωνω. Βρηκα απλα καλωδια με 5-6 ευρω

Ελεγα 2 για να παρω το θηλυκο απο το ενα και να το βαλω στο αλλο και να βαλω απλως σιλικονη στα αλλα pins μην καθομαι να τα βγαζω ενα ενα.

Αλλα Μαλλον θα παρω ενα θα κοψω τα δυο καλωδια και θα δω με τι τροπο να τα βαλω στο αλλο. Με ενα 4 πινο μαλλον και πολυ προσοχη μην τα βαλω σε διπλανα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο θα κανω τελικα να τελειωνω !

Κατι 500αρια τροφοδοτικα της msystems (εμαθα ειναι καλα για τη δουλεια που τα θελω μονο για σκληρους) ξερετε αν κανουν θορυβο; (efficiency 60 αλλα για λιγες ωρες το μηνα δεν με απασχολει)

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το φτιαξω μεχρι να περιμενω να ερθει + μεταφορικα χεχε δεν....

Βρηκα αυτα στο πλαισιο και θα κοπουν ετσι οπως ειπες

Αλλα κανουν ομως η εχουν version atx 2.xx

Αν παρατηρησεις δεν εχουν σε ολες τις τρυπες Pin αλλα δεν ειδα και στο τροφοδοτικο μου αν εχει εχω corsair 650 tx / coolermaster 650 gx

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω ανοιξει αλλα μια και ειμαστε εδω ρωτησα αμα θες απαντα εκει.

Επισης για πες στο διαγραμα καπου μπερδευτηκα νομιζα οτι παιρνω 2 καλωδια απο το ενα και τα παω στο αλλο βλεπω ομως οτι ειναι περισσοτερο πολυπλοκο;

Edit : To συμαζεψα

Link to comment
Share on other sites

ξαναεψαξα στην "αποθηκη μου"

Τελικα ειχα 2 καλωδια για 2 τροφοδοτικα το ενα που βρηκα χτες ηταν 20πινο το αλλο 24pin

Παρηγγειλα και 2 απο το πλαισιο εχει παω να τα παρω τωρα.

Οποτε θα παρω απο το 20πινο αυτο που θα εχει τις 2 συνδεσεις και θα το βαλω στο αλλο οποτε γλιτωνω αρκετη δουλεια !

Τα tower τα ειχα παρει μεταχειρισμενα αλλα μαλλον δεν ηταν απο την ιδια χρονια οποτε το ενα ειχε 24πινο το αλλο 20πινο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.